KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKKILIÇ'TAN İSTİŞARE TOPLANTISINDA  “ÖĞRENCİ” DUYARLILIĞI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KARPUZATAN’DA ESNAFLA BULUŞTU

DOĞALGAZ PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN 2 YAŞINDAKİ FARUK FURKAN TOPRAĞA VERİLDİ  

KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ TURŞULUKLAR PAZAR TEZGAHLARINDA YERİNİ ALDI

ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNİN SON FİLMİ  "BAŞLANGIÇ"  OLDU

KOCASİNAN BELEDİYESİ  405 TON KIYAFET ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI ERTELENDİ

VEKİL YILDIZ VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETLERİ

KASKİ YAĞMUR SULARINI KANALİZASYONDAN AYIRIYOR

YATIRIM VE TİCARET ŞEHRİ KAYSERİ'DEN BİR BAŞARI DAHA

UKOME’DEN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

"KAYSERİ'DE AÇIKTA OLAN ÖĞRENCİ YOK"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN BİR ANAOKULU DAHA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 'MİSURATA' ÇIKARMASI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ’NİN KUZEYİ BEKLEDİĞİ YOLA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı, kentin kuzeyinde Erkilet Bulvarı’nın devamında Yamula Barajı’na kıyısı bulunan 10’dan fazla mahalleye hizmet verecek Hıdırellez Yolu, tüm çalışmalar tamamlanarak, modern, konforlu ve güvenli hale getirilerek ilimiz sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yapım talimatı verdiği ve inşası sırasında defalarca yerinde denetimler yaptığı Hıdırellez Yolu’nun tamamı fedakârca ve özverili şekilde yapılan çalışmaların ardından vatandaşın hizmetine sunuldu. Maliyeti 10 milyon lirayı aşan Hıdırellez Yolu, gece aydınlatmaları da tamamlanarak rahat, konforlu ve güvenli bir yol haline geldi.

Başkan Büyükkılıç, modern ve konforlu ulaşım ile şehrin kuzeyini merkeze bağlayan yola ilişkin, “Bölgemize, Erkilet’imize ve bu bölgedeki mahallelerimize, köylerimize hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu.

Yolda yürütülen çalışmaları ve bölgenin zorlu yapısını bilen bölge sakinlerinin “Hayal bile edemeyeceğimiz bir yoldu” diye nitelediği çalışmalar sonucu Yamula Barajı’na kıyısı bulunan yerleşim birimlerinin de cazibesi artmış olacak.

Gerçekleştirdiği projeler ve yaptığı hamleler ile kırsal ve merkez mahalleler arasındaki farkı en aza indirmeye gayret gösteren Başkan Büyükkılıç, şehrin entegrasyonunda önemli bir rol üstlenecek Hıdırellez Yolu’nun Yamula Barajı’na kıyısı bulunan yerleşim birimlerine bağlantıyı sağlayan stratejik öneme sahip bir yol olduğunun altını çizdi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin her şeyden çok daha önemli olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç gerçekleştirilen çalışmalara dair şu bilgileri paylaştı “Yoldaki tehlikeli virajlar tamamen yok edilip, vadiler toprakla dolduruldu, istinat duvarları yapıldı, yol altyapısını korumak için ve olası bir taşkına karşın kutu menfezleri yerleştirildi ve oto korkuluk ile yol daha da güvenli hale getirildi. Modern ve güvenli hale getirilen toplam 5 kilometre uzunluğundaki Hıdırellez Yolu aynı zamanda genişletilerek güvenlik şeridi haricinde 2 çıkış 1 iniş şeridi olarak kullanıma sunuldu, gece aydınlatma ve güvenlik önlemleri de tamamlandı. Şehrin kuzeyinde bulunan mahalleleri otoyol konforunda merkeze bağlayan Hıdırellez Yolu ile ulaşım güvenli ve konforlu bir şekilde sağlanmaya başlandı.”