KAYSERİSPOR´DAN SERT AÇIKLAMA
“KAYSERİSPOR KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİLDİR”
Tarih: 8.8.2018 15:50:39/ 979okunma / 0yorum

Kayserispor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Kayserispor üzerine oynanan oyunlara dikkat çekilen açıklamada, ‘Kayserispor kimsenin tapulu malı değildir´ denildi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, yaptığı açıklama ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Kayserispor´un sponsor bulamama durumuna ilişkin sert ifadelerin bulunduğu açıklamada, ‘Kayserispor kimsenin malı değildir´ denildi. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“ 2018-2019 futbol sezonu bu hafta sonu başlayacak olup, Kayserisporumuzda, 13.08.2018 Pazartesi günü saat 21.45´te Kadir Has Stadı´nda Antalyaspor´u konuk edecektir. Sezonun ilk maçına 3-4 gün kalmışken bazı konularda taraftarlarımızı bilgilendirmek, uzun ve çok zorlu geçecek sezonda, başarı için yönetim-şehir ve taraftarlarımız olarak neler yapmamız gerektiği konusunda ki tespitlerimizi de  paylaşmak istedik.

Şöyle ki;

1-Takımımızın ekonomik durumu herkesin malumudur. Bu konuda her takımın yaptığı “sponsor arayışı” Kayserisporumuz tarafından da haftalarca sürdürülmüş,başkan yardımcımız  Berna Gözbaşı  İlter başkanlığındaki komisyon tabir-i caizse çalmadık kapı bırakmamıştır. Kayserispor´u bu hale getirenlerin her türlü engellemesine rağmen İstikbal, Bekaş ve Şeker Fabrikası ile anlaşmalar yapılmıştır. Ancak bazı firmalar da bu engelleyenlerden çekinerek sponsor olmamıştır. Engelleme durumunda olanlar bu firmaları ve yöneticileri korkuttuklarını ise övünerek sağda solda anlatmaktadırlar. Ancak bilmiyorlar ki ” Arlı arından korkar, edepsiz sanar benden korkar” Bu sponsor ve reklam anlaşmaları yapılırken kulübümüze ödenecek bedellerde, piyasa şartlarının tam tersine ilgili kuruluşların fedakarlıklarıyla geçtiğimiz yıllardan daha iyi konuma getirilmiştir. Alınan ve formalara konan reklam yer ve büyüklüğü ise TFF´nin koyduğu kurallar çerçevesinde ve yine belirlenen alanın büyüklüğü ile tam uyumludur. Belirlenen ve mevzuata uygun olan yere konacak yazıdaki harf sayısına göre yazılar büyük veya küçük olabilmektedir. Bu konu tamamen mevzuat dahilinde ve sponsorun takdirindedir,  kaldı ki göze hoş gelmeyen bir görüntü olur ise sponsorlarımızla görüşülerek düzeltilebilir. Bu vesileyle adı geçen sponsorlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, diğer sponsorlarımız veya yeni destekçilerimize de her türlü kolaylığı göstereceğimizi belirtiyoruz.

2-Halen kullandığımız formalar, Nike firması tarafından üretilmektedir ve katalog ürünlerdir. Özel tasarım yaptırabilmek için ise yıllık 700.000 TL olan forma bedelimizin 3.500.000 TL´ye yükselmesi gerekmektedir. Macron vb. firmalarla da özel tasarım için görüşmelerimiz devam etmekte olup, sezon başında ki cevapları bu sezon için ürün yetiştiremeyecekleri ve bu tip siparişlerin devre aralarında yapılması gerektiği yönündedir. Önümüzdeki sezon için çalışma ve hazırlıklarımız sürmekte olup, kulübümüzün 2 yıllık sürede nereden nereye geldiğini düşündüğümüzde bu gibi detay konularla ilgilenen taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu konunun sevindirici tarafı ise uçurumdan düşerken kucakladığımız Kayserisporumuzun güncel problemi olarak forma markasını, sponsor harflerinin büyüklüğünü tartışıyor isek,  dev gibi sıkıntıları yönetim-şehir ve taraftar olarak hep birlikte olmamızdır.

4-Kombine ve loca satışlarımızda devam etmektedir. Bugün itibariyle satılan kombine sayımız; 6500 olup, geçtiğimiz yıl bugünkü sayı 6100 idi. Beklentimiz 1 ay içinde bu sayının 2 katına çıkmasıdır. Toplam 50 adet locamızdan satışı yapılmayan loca sayımız ise sadece 4 ‘tür. Gerek kombine, gerek loca satışlarımız, gerekse maçlardaki biletle girişlerin bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha yukarılarda olacağına inanıyoruz. Taraftar artışımız bakımından geçtiğimiz yıl ilk yarıda rekor kırmış, yılsonu itibariyle artış oranında süper ligde 3.sırayı almıştık. Bu yıl taraftarımızın ilgisiyle daha da üst sıraları hedeflemekteyiz.

5-Takımımız geçtiğimiz sezon 44 puanla ve rahat bir durumda ligi tamamlamış ancak, ikinci yarı performansımız başta yönetim olarak bizleri ve taraftarlarımızı memnun etmemiştir. Yeni sezona başlarken gerek piyasa şartlarından, gerekse engellemeler yüzünden ekonomik dar boğazdan çıkış çalışmaları sadece kulüp başkanımız ve yönetimin gayretleri ile sınırlı kalmıştır. Buna rağmen; Geçtiğimiz yıl sözleşmeli oyuncumuz olup, takımda sıkça yer alan 15-16 oyuncu kadroda tutulmuş kadroya giremeyen veya performansı beğenilmeyen 7-8 oyuncu ile yollar ayrılmış, buna ilaveten 1 oyuncumuz  da biz istememize rağmen kendisine gelen teklif üzerine sözleşmesindeki çıkış maddesini kullanarak takımımızdan ayrılmıştır. Gidenlerin yerine en az onlar kadar kaliteli ve takımda direkt oynayabilecek 6 oyuncu takviyesi yapılmış ve kiralık gitmiş olan yetenekli gençlerimizin de takımımıza dönmesiyle güçlü bir kadro oluşturulmuştur. Ertuğrul Sağlam gibi bir markaya emanet edilen Kayserisporumuzdan  bu sezon beklentiler  çok daha üst düzeyde olup  büyük taraftarımızın da desteği ile bunu başaracağımıza inanmaktayız.

6-Pazartesi günü Antalyaspor´la kendi evimizde oynayacağımız müsabakayla başlayacak olan 2018-19 sezonunun Kayserisporumuz ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerken “Başka Kayseri yok,  Başka Kayserispor yok,” diyerek hemşerilerimizi ve büyük taraftarımızı yeniden ciddi bir mücadeleye davet ediyoruz. Kayserispor birilerinin oyuncağı, tetikçilerin geçim kapısı ve yöneticilerin zengin olma vasıtası olmamalıdır. Bu takım, Kayseri´de veya Kayseri dışında yaşayan, bu renk ve armalara gönül veren herkesin ortak değeridir. Fahri olarak görev yapan bizler dahil, gelmiş -geçmiş tüm yöneticiler geçici, Kayserispor ilelebet kalıcıdır. Kayserispor kimsenin ama hiç kimsenin tapulu malı değildir. Takımımızın gerçek sahibi olan taraftarlarımız,  sahip olduğu sürece batırılması planlanan Kayserispor batmayacaktır. Yönetim olarak ta bu konuda her türlü mücadele verilecek yeri geldiğinde geçmişte yapılan veya önümüzdeki dönemde yapılacak tüm ihanetler ilgili kurumlar ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Haber: Şevket Tekin
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİSPOR SERT AÇIKLAMA
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL