KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KADINA ŞİDDETE KARŞI MASKELİ DESTEK;

SIFIR TOLERANS

MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ’NE YENİ BİR AŞEVİ

KOCASİNAN MAHALLESİ’NDE AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

ALİ DAĞI FÜNİKÜLER PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

FÜNİKÜLER SİSTEMLE İLGİLİ FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

“ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLMELİ”

“KAYSERİ’Yİ BİLGE İNSANLARIN YETİŞTİĞİ BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE”

MELİKGAZİ'DE HAFTA SONU EMLAK VERGİSİ MESAİSİ

28-29 KASIM TARİHLERİ ARASINDA TAM GÜN MESAİ YAPACAK

TALAS’TAN ÇÖLYAK HASTALARINA GIDA PAKETİ

“TEŞEKKÜRLER BAŞKAN AMCA”

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI İLE NİĞDE AK PARTİ İL BAŞKANI BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ

“Büyükkılıç’ın ufkundan faydalanmak için ziyaretine geldik”

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COVİD 19 GÖLGESİNDE KUTLANDI

Tüfekçi: “Okullarımızın kapalı olduğu süre boyunca öğretmenlerimiz fedakarca çalışmaya devam etti”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AKKIŞLA VE SARIOĞLAN’I ZİYARET ETTİ

TALEPLERİ DİNLEDİ, EKSİKLERİ TESPİT ETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HACILAR’DA

“HACILAR TURİZM MERKEZİ OLMAYA BAŞLADI”

GERMİR MAHALLESİ'NE ÖĞRENCİ PANSİYONU YAPILACAK

HAYIRSEVER YUSUF SİLAY TARAFINDAN İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİ PANSİYONU YAPILACAK

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ MESAİSİ

VERGİ ÖDEMELERİ 30 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

EĞİTİMCİNİN DOSTU BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,

ĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ TAÇLANDIRDI

BAŞKAN ÖZDOĞAN EMLAK VE ÇTV ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

2. TAKSİT ÖDEMELERİ İÇİN SON GÜN 30 KASIM

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

"ÖĞRETMENLİK İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA VAR OLMUŞ EN ANLAMLI VE ÖLÜMSÜZ MESLEKLERDEN BİRİDİR"

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI VİDEOKONFERANSLA YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: SANAYİDE V TİPİ TOPARLANMA YAŞIYORUZ

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı videokonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu, tüm dünyada yaşanan pandemiye rağmen üretimin devam ediyor olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Baloğlu, Ermenistan tarafından Azerbaycan topraklarında yapılan işgali kınayarak, bu sorunun ateşkes yada barış anlaşması ile çözülemeyeceğini belirterek, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan bir an önce çıkması gerektiğini söyledi.

Konuşmalarını yapmak üzere söz alan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle yad etti.

Tüm dünya ülkelerinin pandemiden kaynaklı zorluklarla mücadele ederken, Türkiye’nin salgına teslim olmadan, gerekli tedbirleri alarak üretmeye, çarklarını döndürmeye devam ettiğini belirten Başkan Büyüksimitci, “Bildiğiniz gibi Avrupa’da ikinci dalga başlamış durumda. Bu dalga devam ederse Avrupa ülkeleri ile hem ihracat hem de ithalat anlamında bir takım sıkıntılar yaşamamız muhtemel görünüyor. Bu durumda sağlık sorunu ortadan kalkmadan ekonominin tam olarak normalleşmesi mümkün görünmese de, virüsle yaşamayı öğrenmeli ve bu doğrultuda işlerimize devam etmeliyiz” dedi.

TÜİK tarafından açıklanan ağustos ayı sanayi üretimi verilerinin ileriye dönük umutları tazelediğine değinen Başkan Büyüksimitci, “Takvim endeksinden arındırılmış sanayi üretimi, ağustos ayında aylık yüzde 3,4 ve yıllık yüzde 10,4 ile beklentilerin üzerinde bir artış gösterdi. Bu rakamlara baktığımızda, sanayide ‘V’ tipi bir toparlanma yaşadığımızı ve en hızlı toparlanan ülkelerden birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. İnşallah diğer sektörlerimizde de yaşanacak hızlı toparlanma ile 3. ve 4. çeyreği büyüme ile kapatacağız” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programına değinen Başkan Büyüksimitci, “Yeni Ekonomi Programı’nda ekonomideki durum ve küresel gelişmelerin doğru tespit ve teşhis edilerek, gerçekçi tedbirler ve hedefler ortaya konmuştur. Bizler gerektiği gibi çalışıp üretirsek, verimliğimize dikkat edersek, hükümetimizin koyduğu hedefleri kolaylıkla yakalayabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinin 36’ncı maddesinde değişiklik yapıldığını açıklayan Büyüksimitci, “Proses gereği bodrum kat olması gereken iş kolları vardı. Yapılan değişiklikle bu işyerlerinde ilk bodrum katı tamamen emsal dışı bırakıldı. Ayrıca bodrum katlarda yapılan sığınaklar, yakıt ve su depoları, jeneratör ve enerji odası, gibi bir çok alan yüzde 30’u geçmeyecek şekilde emsal dışı bırakıldı. Bu konu bizim taleplerimiz arasındaydı. Sanayi ve Teknoloji Bakımızla yaptığımız son toplantıda da bu konuyu kendilerine arz etmiştik. Taleplerimizi hızlıca dikkate alarak bu kararın yayınlanmasını sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere, bu konuda emek ve desteklerini esirgemeyen TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve OSBÜK Başkanımız Sayın Memiş Kütükçü’ye sizler adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İhracat rakamlarına da değinen KAYSO Başkanı Büyüksimitci, TÜİK verilerine göre Ağustos ayı rakamlarının bir önceki aya göre bir miktar düştüğünü ancak, bir önceki yıla göre Türkiye’nin ihracatının yüzde 6 civarında düşmesine rağmen Kayseri’nin ihracatının yüzde 10,83 artarak 180 milyon doları geçtiğini söyledi. Büyüksimitci, ihracat rakamlarında her ne kadar geçen yılı yakalayamasalar da yılsonunda aradaki açığı kapatacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ