EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MÜSİAD HEYETİ YURDA DÖNDÜ

KÜTAHNECİ: “TUNUS GEZİSİ VERİMLİ GEÇTİ”

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINDA, YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

KÖMÜR KAZANLARINDA MODERNİZE ÇALIŞMALARI İLE YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

TÜRMOB GENEL BAŞKANI EMRE KARTALOĞLU'NDAN DİJİTAL HİZMET VERGİSİ DEĞERLENDİRMESİ

“ULUSLARARASI VERGİ ANLAŞMASI YENİDEN YAPILMALI”

UGANDA MECLİS BAŞKANI KAYSERİ’DE

UGANDA’YA YATIRIM BEKLİYORUZ

“2020 YILI ASGARİ ÜCRETİ “EN AZ” NET 3 BİN 200 TL OLMALI”

DİSK Kayseri bölge  temsilcisi Cumali Sağlam: “2020 yılı asgari ücret tespit çalışmaları başladı”.

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

GÜLSOY’DAN BÜYÜME YORUMU

“ÖNLEMLER SONUÇ VERDİ”

BAŞKAN GÜLSOY, TATSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berlin’de düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SULTAN SAZLIĞINDA MEŞAKKATLİ MESAİ BAŞLADI

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sultan Sazlığı'nda kamış hasadı başladı

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞEKER’E ZİYARET

“BİZLER GEMİMİZİN KAPTANINA GÜVENİYORUZ”

DEVLET ALIRKEN KARTAL VERiRKEN KANARYA GiBi

KAYSERİ'DEN YILIN İLK 10 AYINDA 2,1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

KAYSERİ ŞEKER'İN 3 FABRİKASI BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

RANDEVULU SİSTEMLE EKONOMİYE 10 MİLYON TL KATKI

SANAYİ KENEVİRİ ÜRETİMİNİ GELİŞTİRME VE YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ YAPILDI

40 TEKNİK PERSONEL VE 28 ÜRETİCİYE KATILIM SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ

KAYSERİLİ TURİZMCİLER TAYLANDLI MESLEKTAŞLARIYLA BANGKOK'TA BULUŞTU

Cıngı: "Bu bölgelerde yapılacak tanıtım faaliyetleriyle Kapadokya'ya gelen misafiri birkaç gün Erciyes'te konaklatabiliriz. Bunun için THY ile birlikte bir pazarlama stratejisi belirledik"

HUBUBAT TİCARET MERKEZİ KURULUYOR

ÇİFTÇİLER ÜRÜNLERİNİ DEPOLAYIP ARACI KULLANMADAN DAHA KARLI SATABİLECEK

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

Kayseri Sanayi Odası Meclisi Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Vali Şehmus Günaydın'ın da onur konuğu olarak iştirak ettiği toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci “Bizim olmazsa olmazımız üretim ve yüksek teknolojiye dayalı üretimdir.Eğer bugün biz Güneydoğu'da ve sınır dışı operasyon yapabiliyorsak, bunda üretimin gücünü unutmamamız lazım. Biz bir şeyler üretebildiğimiz için bugün orada Allah'ın izniyle hareket yapabiliyoruz ve hakkımızı savunabiliyoruz. ” ifadesi kullanarak üretimin ve sanayiinin önemine vurgu yaptı.

Kayseri Sanayi Odası Meclisi Kasım ayı toplantısı Vali Şehmus Günaydın'ın da onur konuğu olarak iştiraki ile gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, " 2019 yılının sonlarına doğru ekonomimizdeki bir takım parametrelerin iyiye doğru gelişme gösterdiğini görmekteyiz. Geldiğimiz nokta itibariyle yeterli bir düzeye geldik mi diye bir soru sorulursa, böyle bir seviyeye henüz gelmediğimiz kesindir. Uluslararası derecelendirme kuruluşları, IMF, Dünya Bankası gibi değerlendirme kuruluşlarının Türkiye ekonomisinin 2019 yılı içerisinde yüzde 3 gibi küçüleceği tahmin edilirken, sevindirici olarak son çeyrekte pozitif bir büyüme ile 2019 yılını 0 ya da 0'ın üzerinde bir rakamla kapatacağımız kesinleşmiş gibi gözüküyor. İnşallah 2020 yılının dengelenmenin iyi olacağı, tüketim harcamalarının arttığı, piyasanın canlanacağı, dolayısıyla istihdama ve yatırıma yönelik bir yıl olacağı kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci’de meclis üyelerine hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında "Çalışan insanın hakkını vermek herkesin boynunu borcudur. Hem bu dünyada hem de öbür dünyada hesap vereceği konu. Bugün sanayicimiz olmazsa, ticaret yaptığımız alanlar olmazsa Afrika'da geri kalmış, yıllık 300 dolarla geçinen insanlara döneriz. İyi ki burada ticaretimiz var, sanayimiz var, üretim kabiliyetimiz var. 2008 krizinde sadece turizm ve hizmet satışına odaklı ülkelerin nasıl sallandığını biliyoruz. Bir şekilde turist gelmediğinde yapılan bütün yatırımlar işlemez hale geliyor ve ciddi bir şekilde işsizlik söz konusu. Onun için bizim olmazsa olmazımız üretim ve yüksek teknolojiye dayalı üretim. Biz bunları söylemeye devam etmek zorundayız. Bu ülkenin başka da şansı olmadığına inanıyorum. Eğer bugün biz Güneydoğu'da ve sınır dışı operasyon yapabiliyorsak, bunda üretimin gücünü unutmamamız lazım. Biz bir şeyler üretebildiğimiz için bugün orada Allah'ın izniyle hareket yapabiliyoruz ve hakkımızı savunabiliyoruz. Yoksa siz hiçbir şey yapamıyor olsaydınız, bugün sınır dışında operasyon yapabilmek hayal olurdu. Allah daha iyi işler yapmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden Vali Günaydın ise her zaman sanayicilerimizin yanında olmaya, onların işlerini kolaylaştırmaya gayret gösterdiklerini vurgulayarak "Sanayicimizi her zaman destekleme adına ne gerekirse yapmaya karar verdik ve bunun içinde telefonumuzu da vermiştik. Eğer biz takım oyunuyla bu işi götürürsek elbette önümüze çıkan bir takım sıkıntıları aşabiliriz diye düşünüyorum. Birkaç gündür basından takip ediyoruz. Ekonomimizle ilgili, üretimimizle ilgili son derece güzel ve sevindirici haberler alıyoruz. Bizlerde Kayseri'mizden ülkemizin ortaya koyduğu performansa katkı vermeye devam edeceğiz. Kayseri yıllar boyunca bu misyonunu ve görevini büyük bir başarı ile yerine getirmiş, ülkemizin ekonomisine gerek ihracat gerek üretim gerekse istihdam anlamında çok değerli katkılar vermiş bir il. Biz ilimizin sanayi ile birlikte bütün sektörlerde gelişmesi için elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar katkı ve destek vermeye çalışıyoruz. İnşallah bundan sonrada vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ