KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KENT EKMEK'TEN ZAMLI TARİFE

KAYSERİ'DE ELMA HASADI BAŞLADI

NURSAÇAN, FAİZ İNDİRİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

İLK 1000 İHRACATÇI LİSTESİNDE 21 KAYSERİ FİRMASI YER ALDI

BU KIŞ ÇETİN GEÇECEK

UKOME’DEN İLÇE ULAŞIMINA ZAM

YAPILANDIRMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL 2021

TÜRKİYE’DE BİR İLK KAYSERİ ŞEKER GELİŞTİRDİ

BAŞKAN AKAY BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

KAYSERİ ŞEKER’DE TARLA GÜNLERİ BAŞLADI

BÜYÜKSİMİTCİ: “KISITLAMA GÜNLERİNE GERİ DÖNMEYİ İSTEMİYORUZ”  

KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİ MECLİSİ TOPLANDI 

NURSAÇAN 21.7’LİK REKOR BÜYÜME ORANINI DEĞERLENDİRDİ

KAYSERİ’NİN İHRACATI İLK 7 AYDA YÜZDE 44 ARTTI

İNCİRİN FİYATI CEP YAKIYOR  

NURSAÇAN: “BİRBİRİMİZE GÜÇ VERECEĞİZ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSO ÜYELERİNE KUZEY REN-VESTFALYA EYALETİ’NİN FIRSATLARI ANLATILDI

Kayseri Sanayi Odası ile Almanya - Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansı işbirliğinde  ‘Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar" konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

‘Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar" konulu bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Nebi Doğan, Kayseri sanayisi ve ihracat rakamları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Geçtiğimiz yıl Kayseri olarak 2 milyar 600 milyon doların üzerinde bir ihracat gerçekleştirdiklerini açıklayan Doğan, “İhracatımızın yüzde 42’sini AB ülkelerine yapmaktayız. İnşallah bu yılda 3 bin 500 doları yakalamak için gayret ediyoruz. Türkiye’de ilk bin ihracatçı firma arasında 17 şirketimiz var. Her geçen yıl ihracatçı firma sayımızı artırıyoruz. 2020 yılı itibari ile bin 684 ihracatçı firma sayısına ulaştık” değerlendirmesinde  bulundu.

Mobilya ve elektrikli ev aletleri ihracatında Türkiye’de 2. Sırada olduklarını ifade eden Doğan,  Türkiye’deki en büyük 20 mobilya üreticisinin 11’inin Kayseri’de faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Almanya’nın Avrupa’daki önemli müttefiklerimizden birisi olduğunu belirten Doğan,  Almanya’da halen yaklaşık 3 milyon Türk kökenli vatandaşımız yaşadığını hatırlattı. 2020 yılında KAYSO üyesi 70 firma tarafından Almanya’ya 177 milyon dolar civarında ihracat gerçekleştiğini açıklayan Doğan, hem Almanya hem de Kuzey Ren-Vestfalya ile ilgili karşılıklı dış ticaret hacmini daha da geliştirmek adına ciddi potansiyele sahip olduklarını, bu konuda Oda olarak her türlü işbirliğine açık olduklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra alanında uzman konuklar tarafından Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin sanayici ve işadamlarına sunduğu fırsatlar ve burada gerçekleştirilecek yatırımların firmalara sağlayacağı avantajlar anlatıldı.