KESOB-TOKİ´DE 709 KONUTUN
KURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tarih: 15.3.2019 18:40:58/ 1609okunma / 0yorum

TOKİ Başkanlığı ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince yapımı gerçekleştirilen Yeşilyurt 709 adet Toplu Konut Projesi´nin konut alma ve konut belirleme kura çekimi gerçekleştirildi. Ekonomi eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada “Kayseri gibi kış mevsiminin yoğun olduğu, inşaat sektörünün 3-4 ay çalışamadığı bir süreçte 600 günde toplu konut yaptırabilmek çok önemli bir başarıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan KESOB Başkanı Ahmet Övüç, göreve geldikleri günden itibaren esnafların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, " Gerçekleştirmiş olduğumuz 834 konutun projesini esnaf ve sanatkarımızın ihtiyacını karşılaması ve gelen talep üzerine orta ve alt gelir gruplarına esnaf ve sanatkarımız için TOKİ ile birlikte 709 konutluk 2. etap konutlarını gerçekleştirdik. Bugün hak belirleme kura çekimini gerçekleştireceğimiz Toplu Konut Projemiz kapsamında 378 adet 2+1, 298 adet 3+1 ve 40 adet 4+1 olmak üzere toplam 709 adet konutumuz bulunmaktadır" ifadesini kullandı…

Ekonomi eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş´da TOKİ´nin başarılı çalışmalara imza attığının altını çizerek, " 2023 yılında inşallah 1 milyon 200 bin konut yani, 363 bin konut daha 4 yıl içerisinde yapılacaktır. Eskiden kooperatifler olur, inşaatlar yapılırdı. Bunların süreleri 10-15 yıllık olurdu. Üye olur, aidatları ödersiniz ama ne zaman biteceğini beklemekten evin ne olduğunu unuturdunuz. Ama şimdi Toplu Konut İdaresi yaptığı ihalelerle, şartnamelerle belirli bir zaman ortaya koyuyor. Kayseri gibi kış mevsiminin yoğun olduğu, inşaat sektörünün 3-4 ay çalışamadığı bir süreçte 600 günde toplu konut yaptırabilmek çok önemli bir başarıdır" değerlendirmesinde bulundu…       Vali Şehmus Günaydın da çekilişin vatandaşlara hayırlar getirmesinin temenni ettiği konuşmasında, "Hayatımız boyunca sevindiğimiz anlar oluyor, yeni ev, otomobil sahibi olduğumuz anlar hayatımızda unutamayacağımız anlar. Bugün de böylesine tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Allah bütün hak sahibi vatandaşlarımıza ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Kimse üzülmesin, burada boş yok. TOKİ´mizin fırsatları da bitmez" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kuru çekimi ile hak sahipleri konutlarını belirledi.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: KESOB TOKİ KONUTUN
BÜYÜKKILIÇ: “TEKLİ ÖĞRETİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
BÜYÜKKILIÇ: “TEKLİ ÖĞRETİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Büyükkılıç, Kayseri´de tekli öğretime geçilmesini olmazsa olmaz olarak gördüklerini belirtti ve bunun için devlet, hayırseverler ve yerel yönetimler olarak çalıştıklarını kaydetti.
BÜYÜKKILIÇ, YALAN HABER SANAT CAMİASINA YAKIŞMAZ
BÜYÜKKILIÇ, YALAN HABER SANAT CAMİASINA YAKIŞMAZ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ´Cumhuriyet Sahnesi´ adlı tiyatro grubunun Kayseri´de sahnelemek istediği oyunun Büyükşehir Belediyesi´nce iptal edildiği haberinin gerçekle uzaktan yakından alakasının olmadığını açıkladı.
AHLAKIN KAYNAĞI İNANCIMIZDADIR
AHLAKIN KAYNAĞI İNANCIMIZDADIR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Bekir Yıldız, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen Ufuk Turu programında sosyal sorumluluk ve iş ahlakı konusuyla ilgili bir konuşma yaptı. Başkan Yıldız, ahlakın temel kaynağının inancımız olduğunu belirtti ve batıdaki ahlak anlayışının iflas ettiğini söyledi.
PALANCIOĞLU: “TÜRK İŞARET DİLİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ VAR”
PALANCIOĞLU: “TÜRK İŞARET DİLİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ VAR”
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Meslek ve Sanat Edindirme kurslarında devam eden Türk İşaret Dili kursuna büyük bir ilgi gösterildiğini söyledi.
PALANCIOĞLU: “ERCİYES SANAT İLE ÇALIŞMALARIMIZA VE PROJELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
PALANCIOĞLU: “ERCİYES SANAT İLE ÇALIŞMALARIMIZA VE PROJELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
Kayseri Erciyes Sanat Dernek Başkanı Hasan Gürpınar ile Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Dr. Mustafa Palancıoğlu‘na tebrik ve başarı dilekleri içerikli ziyarette bulundular.
KOCASİNAN´DAN ÇÖLYAKLILARA ÖZEL GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ
KOCASİNAN´DAN ÇÖLYAKLILARA ÖZEL GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da çölyaklı aileleri ziyaret edip, glütensiz ürün paketlerini verdi.
HACILAR´DA TSKGV YARARINA YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ
HACILAR´DA TSKGV YARARINA YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ
Hacılar Kaymakamlığı ve Hacılar Belediyesi´nce Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yararına yardım kermesi düzenlendi. İlçedeki okullarla kamu kurumları tarafından hazırlanan yiyecekler kermeste satışa sunulurken, elde edilen gelirin TSKGV´ye aktarıldı.
BEM-BİR-SEN´LE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA
BEM-BİR-SEN´LE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA
SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Ahmed İslamoğlu Anadolu İmamhatip Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ilçe protokolünün katılımıyla açıldı.
STK´LARDAN BAŞKAN ALTUN´A ZİYARET
STK´LARDAN BAŞKAN ALTUN´A ZİYARET
Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun´a hayırlı olsun ziyaretleri devam ederken, sivil toplum kuruluşu temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
OKANDAN, ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ
OKANDAN, ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ
AK Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı tarafından her hafta rutin olarak düzenlenen yönetim kurulu toplantısı bu hafta oldukça farklı geçti.
KOCASİNAN BÖLGESİNE AVM YAPILACAK
KOCASİNAN BÖLGESİNE AVM YAPILACAK
23 NİSAN BAŞKANININ TALİMATI YERİNE GETİRİLİYOR
HES KABLO BAYİLERİ KAYSERİ´DE BULUŞTU
HES KABLO BAYİLERİ KAYSERİ´DE BULUŞTU
3 gün boyunca devam eden “yıllık değerlendirme ve istişare” toplantısına Türkiye´nin dört bir yanından gelen Hes Kablo Bayileri ile Hes Kablo Yönetimi, Yönetim Kurulu üyesi / CEO, Genel Müdür, Üst Düzey Yöneticiler Değerlendirme ve Hedef Toplantısında bir araya geldi.
SEKİZ ÜLKENİN GENÇLERİ BÜYÜKŞEHİR´DE
SEKİZ ÜLKENİN GENÇLERİ BÜYÜKŞEHİR´DE
Avrupa Vatandaşlığı ve Kimliği Derneği´nin organizasyonuyla şehrimize gelen 8 ülkeden 28 genç ve gençlik çalışanı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, misafirlerine Kayseri hakkında bilgi verdi.
TÜRKİYE´NİN NİAGARA´SI KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
TÜRKİYE´NİN NİAGARA´SI KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
YARIŞMACININ BİLEMEDİĞİ SORU KAYSERİ İÇİN AVANTAJA DÖNÜŞTÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Nisan 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL