KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

KAYSERİLİ GENÇLER, AB-TÜRKİYE İKLİM FORUMU’NDA BULUŞTU

EN KAPSAMLI 'ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ' HİZMETE BAŞLIYOR

3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR 18 MESLEK ODASI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

Organize Sanayi’de gerçekleşen basın toplantısı ile aynı saatlerde medya mensuplarının karşısına geçen OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu Tahir Nursaçan ve ekibinin görevden uzaklaştırma sebebinin Dubai Projesi’nde yaşanan 16 milyon dolar zararın olduğunu iddia etti.

OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu ve diğer üyeler Tahir Nursaçan ve ekibinin basın toplantısı ile aynı saatlerde medya mensuplarının karşısına geçip Kayseri 1. Organize Sanayii Bölgesi’nde yaşanan görevden uzaklaştırma olayına kendi bakış açıları ve elde ettikleri verilere dayanarak açıklık getirdiler.                                  

Kiracıoğlu Nursaçan ve Yönetiminin görevden alınması en başta Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava konusu olan DUBAİ'de ki 16 milyon dolar zarar olduğunu iddia ederek şöyle konuştu “Daha buna ilaveten 4 madde var. Birileri işi sulandırıp Hasyüncü'ye hakaret olayı falan diyorlar kesinlikle görevden alma Ağır Ceza Mahkemesine konu olan Dubai'deki 16 milyon dolar zarardır"                      

 Kendileri ile  aynı gün ve saatte OSB'de görev değişimi adı altında toplantı yapılmasını manidar olarak karşılayan Kiracıoğlu " Buradan geçici yeni yönetime sesleniyorum. 12 Kasım 2021 tarihinde mali genel kurul var. Bundan sonra yapılacak her iş sizi de bağlayacak. Gelin el birliği ile OSB'mizi kurtaralım" ifadesini kullandı.                              

Kiracıoğlu  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın geçici görevden alma yazısının cuma günü gönderildiğini, ancak OSB yönetiminin EKAP sistemini kapattığı için tebliğin pazartesi günü yapmak zorunda kaldığını da iddialarının arasına ekledi.                               

Amaçlarının Kayseri OSB'nin daha iyi yerlere gelmesi adına olduğunu da vurgulayan Kiracıoğlu " Bakın bazı sanayici arkadaşlarımız çıkıp 'yahu sanayiciye zarar veriyorsunuz' diye serzenişte bulunuyorlar. Bizde diyoruz ki, daha iyi bir OSB için çalışıyoruz. Yanlış işler olmasın diye sizlerin hakkını koruyoruz. Bunca olaya bir şey demeyelim mi? Buradan göreve seçilen yeni yönetimdeki arkadaşlarada sesleniyoruz. 12 Kasım 2021'de Mali Genel Kurul var. Dikkat edin! Herşey yasal zeminde olsun. Biz orada olacağız. En ufak bir yanlış olursa müdahale edip, itirazımızı yapacağız. Orda yaşanacak her hangi bir olumsuzluk sizide bağlacak. Amacımız ve hedefimiz daha güzel bir OSB olmasıdır." değerlendirmesinde  bulundu.