KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Meteoroloji'den 'çığ' uyarısı

Talas'ta pazar esnafına sıcak çorba

Yaban hayvanlarına destek

Kayseri OSB'de temiz enerji için temizlik sürüyor

Gençlerin projelerine destek

Talas’ta kayak keyfi

Başkan Altun yaban hayvanlarına yem verdi,

AFAD'da Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Erciyes’te sömestir yoğunluğu

Dağ Keçileri’ne yem bırakıldı

2022 yılı kış ortası su kuşu sayımları tamamlandı

Soğuğa karşı doğal antibiyotik, kelle paça

Bünyan’da yaban hayvanları için yem bırakıldı

Şeker Gölü'nde 'kış' güzelliği

Büyükkılıç’a Bangladeşli öğrenciden “kurs” teşekkürü

Kayseri'de yoğun kar yağışı bekleniyor

Gürkan Ofis Mobilyaları

KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA DÜZENLENECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 3-12 Aralık günleri arasında düzenlenecek olan 4. Kitap Fuarı’nı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden yazar, şair ve düşünür Sezai Karakoç’un anısına düzenleneceğini duyurdu.

3-12 Aralık günleri arasında gerçekleşecek Kayseri 4. Kitap Fuarı’na sayılı günler kalırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, fuarın 16 Kasım'da, 88 yaşında hayatını kaybeden şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç anısına düzenlenmesini kararlaştırdıklarını ifade etti.                                             

Bir vefa örneği göstereceklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Geçtiğimiz günlerde edebiyat dünyası büyük bir değerini kaybetmişti. Hayatını kaybeden ünlü şair ve mütefekkir Sezai Karakoç’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı dileyip, saygı ve minnetle yâd ederken, 3-12 Aralık günleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuarımızı, merhum Sezai Karakoç anısına düzenleyeceğiz. Rabbim büyük üstadın makamını âli eylesin” değerlendirmesinde   bulundu.                      

Büyükkılıç, Sezai Karakoç anısına 4’üncü Kitap Fuarı’nda birbirinden ünlü ve sevilen yazarları, okurları ile buluşturmaya hazırlandıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Yüzlerce şair, yazar ve sanatçının katılacağı fuarımızda, Kayserili yazarlarımız için de stantlar açılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın kitap fuarından yararlanması için ulaşım konusunda da destek olacağız. Öte yandan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açılışı gerçekleşecek 4. Kitap Fuarı’mızda anlamlı bir etkinliğe imza atarak, sanatçı Metin Şentürk’ü, özel günde özel bir konserle sevenleriyle bir araya getireceğiz.”                    

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kitapseverleri ve tüm Kayserilileri hem fuara hem de konsere davet etti.                               

Kayseri’nin okuyan ve okutan kent olarak anılmasında büyük katkı sağlayan Başkan Büyükkılıç’ın özel önem verdiği fuarda 270’den fazla yazar, 200’ün üzerinde yayınevi, 3 milyonu aşkın kitap ve 798 binden fazla ziyaretçi hedefleniyor.