KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

PARA VERMEYEN EŞİNE KIZDI, EVİ KÜLE DÖNDÜRDÜ

KAYSERİ'DE ORMAN YANGINI

ZABITA – POLİS ORTAKLAŞA DENETİM

ANIZ YANGININA KADIN İTFAİYECİ MÜDAHALESİ

ARİFE ÖĞRETMEN’İN KATİLİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİ

SARRAF BABA VE OĞLU, KAR VADİYLE 30 MİLYON TL DOLANDIRDI

DAĞLIK ALANDA 10 GÜNDÜR MAHSUR KALAN KEÇİLER KURTARILDI

VİYADÜK KENARINA PARK EDİLEN OTOMOBİL 200 METRE AŞAĞIYA YUVARLANDI

HACILAR'DA YANGIN

İŞLEK CADDEDE ŞÜPHELİ ÇANTA ALARMI

OTOMOBİL KANALA UÇTU

GENÇLERİN ATV MACERASI KAZAYLA NOKTALANDI

MOBİLET İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

ZEHİRLENEN 6 KİŞİLİK AİLE HASTANEYE KALDIRILDI

YÜKSEK GERİLİM HATTINA KONAN KARGALAR YANGINA NEDEN OLDU

ARAÇ TAKLA ATTI 5 KİŞİLİK AİLE ÖLÜMDEN DÖNDÜ  

Gürkan Ofis Mobilyaları

KOCASI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN KADIN ÖLMEDEN ÖNCE KOCASININ TEDAVİSİ İÇİN MÜCADELE ETMİŞ

?EŞİMİ KURTARIN´ DİYE ÇABALADI, EŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Kayseri´de kocası tarafından otobüs durağında öldürülen iki çocuk annesi kadının, öldürülmeden iki gün önce bir dernek başkanından ?eşimi kurtarın, tedavi olmayı kabul etti´ diye mesaj atarak yardım istediği ortaya çıktı.

7 Ekim´de Kocasinan ilçesi Erkilet Mahallesi´nde meydana gelen olayda 35 yaşındaki şüpheli Mustafa Çay, Kocasinan ilçesi, Erkilet General Emir Mahallesindeki otobüs durağında 09.00 sıralarında 1 hafta önce uzaklaştırma kararı alan 31 yaşındaki eşi Cevahir Çay´ı bıçaklayarak öldürdü. Talihsiz kadın Cevahir Çay Erkilet mahalle camisinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi. Bıçakladığı karısının yanına kimseyi yaklaştırmayan ve daha sonra polis ekiplerine eşini öldürdüğünü söyleyerek teslim olan katil koca tutuklanmıştı.

Cinayetten iki gün önce 5 Ekim´de Cevahir Çay´ın yakınlarının yönlendirmesiyle Isparta Uyuşturucu Bağımlılıklarla ve Alkolizmle Mücadele Derneği (UYUMDER) Başkanı Yaşar Erbil´e ulaştığı, kocasının tedavisi için yardım ve destek istediği öğrenildi.

Cevahir Çay´ın 5 Ekim 2019, sabah:09.08 sıralarında dernek başkanına attığı mesajda ?Lütfen bana yardımcı olun, eşim kötü durumda, eşimi kurtarın, tedavi olmayı kabul etti, bir görüşelim. Ne olur zor durumdayım, yoksa boşanacağız, 2 çocuğum var? diye yazdığı görüldü.

Mesajlarda kadının dernek başkanına ?Bir aileyi kurtaracaksınız, çocuklarımla ailemin yanındayım´ diye mesaj attığı, dernek başkanının da ?İnşallah kardeşim, her şey eşinizin elinde´ diye cevap verdiği görüldü. Bu konuşmadan 1 gün sonra Cevahir Çay´ın eşi Mustafa Çay ile Isparta´ya derneğe gidip, eşinin tedavisine başlanması beklenirken, 7 Ekim´de kadının kocası tarafından öldürüldü.

Öte yandan, eşini öldüren koca Mustafa Çay ise nöbetçi mahkemeye çıkarıldığı ifadesinde çok pişman olduğunu söylemişti.