KOCASİNAN AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunlarının sertifika töreni ve sergi açılışı gerçekleştirildi. Kocasinan Akademi´nin açmış olduğu kursları başarıyla tamamlanan kursiyerlere sertifika verildiği etkinlikte, kursiyerlerin almış olduğu eğitim, kültür ve sanat dallarındaki faaliyetler programda sergilendi.
Tarih: 18.5.2017 17:36:01/ 549okunma / 0yorum

Programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar´ın yanı sıra Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Atsız, İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, il ve ilçe müdürlerinin eşleri, meclis üyeleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Kocasinan Akademi Yakut Tesisinde gerçekleşen programda ilk olarak kurdele kesilmesi ile sergi açılışı gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte protokol eşlerine ve davetlilere el emeği göz nuru ürünleri gezdirdi. Serginin ardından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunları sertifika töreni yapıldı.
“Kocasinan Akademi Yakut´un hanımlara özel ilk tesis olduğu için ‘Göz bebeğimiz´ diyordum” diye konuşmasına başlayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi Yakut tesisinin fiilen yapılan işleri takip ederek, bugünlere geldik. Yapılan hizmetlerinin karşılığını bire bir hanım kardeşlerimiz tarafından takdir ediliyor olması, bizleri çok memnun etti. Bundan sonrada inşallah daha fazla hanım kardeşlerimize hitap edecek tesisler yapma noktasında bizim şevkimizi artırdı. Kocasinan Akademi Yakut´tan sonra Erciyesevler ve Mimarsinan Mahallelerinde tesislerimizle Kocasinan Akademi´nin eğitimleri artacak. Önümüzdeki yıl buradan daha büyük bir tesiste Erkilet Mahallesinde yapacağız. Kocasinan Akademi´yi bütün Kocasinan sakinlerinin hizmet alabileceği büyük bir eğitim yeri haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Kocasinan Akademi ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, “Sunduğumuz meslek edindirme kurslarımızla eğitim alamamış ya da yeni bir meslek dalında eğitim almak isteyen vatandaşlarımızın, kendilerine uygun bir meslek dalında eğitim almalarını sağlıyoruz. Gençlerimizi yetenek ve ilgi alanlarına yönlendirerek sosyal yaşama hazırlıyor, işsizliğe alternatif çözümler üretiyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlıyor. Bu duygu ve düşüncelerle Kocasinan Akademi´nin bugünlere gelmesinde özverili çalışan kendi personelime ve Halk Eğitim Müdürlüğü´nün vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kursiyerler adına bir konuşma yapan kursiyer Hatice Çağlı Büyükkeçeci ise “Kadınlarımıza spor ve sosyal aktiviteleriyle hem de hobi, el sanatları ve istihdama yönelik meslek edindirme kursları ile becerilerini ve yeteneklerini geliştirme imkanı sağlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Kadın Elbisesi Dikim kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikasını veren Başkan Çolakbayrakdar, başarıların devamını diledi. Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise Sanat ve Tasarım Kursundaki kursiyerlere sertifikasını vererek, yapılan hizmetlerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür etti. Tığ Oyası kursiyerlerine sertifikalarını veren Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman ise “Sosyal belediyecilik alanında kurulan Kocasinan Akademi´nin yapmış olduğu hizmetlerden gurur duydum. Kardeş belediye olarak Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ı tebrik ediyor, yapmış olduğu hizmetlerden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer de “Halk eğitim Müdürlüğü olarak Kocasinan Akademi´nin isteklerini yerine getirebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Başkan Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar ise Kocasinan Akademi´nin ilçe sakinlerine meslek edindirmenin yanı sıra hobilerin geliştirilmesi ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması noktasında gurur verici olduğunu vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kocasinan Akademi eğitimcileri ve kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergide, tel kırma, 3D tablo ile Türk Bayrağı yapımı, iğne oyasından güller işleme, penyeden sepet örgü, sallantı boncukla takı yapımı, dövme keçe, kokulu taşlar, teraryum, çini ve yazma kenarı işleme gibi çalışmalar yer aldı. El emeği göz nuru çalışmalar, davetliler ve protokolün beğenisine sunulurken her bir ayrı bir alın teri ve emek olan ürünler, bu tür kursların ne denli faydalı olduğunu gözler önüne serdi. Kocasinanlı hanımların ortaya koydukları başarılı eserler, katılımcıların takdirini kazandı.
Kocasinan Akademi ev sahipliğinde gerçekleşen programda, misafirlere tesislerin kurs hocaları ve kursiyerlerin emeklerinden oluşan çeşitli hediyeler verilmesiyle son buldu.


Video Tarihi: 18.5.2017 17:36:01

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN AKADEMİ MEZUNLARINI VERDİ
KAYSERİLİ EĞİTİMCİLERİN TERCİHİ
KAYSERİLİ EĞİTİMCİLERİN TERCİHİ
EĞİTİM - BİR SENDİKASI OLDU ...
PROF. DR. VEYSEL ASLANTAŞ
PROF. DR. VEYSEL ASLANTAŞ
“BATI MEDENİYETİ ‘EŞEK UYGARLIĞI´DIR” ...
AGÜ-KİGDER İŞBİRLİĞİ
AGÜ-KİGDER İŞBİRLİĞİ
KİGDER ÜYELERİ AGÜ ÖĞRENCİLERİNE KARİYER DANIŞMANLIĞI YAPACAK .
ERÜ´DE KOZMİK SÖYLEŞİ VE BİLİM ŞENLİĞİ
ERÜ´DE KOZMİK SÖYLEŞİ VE BİLİM ŞENLİĞİ
DERECEYE GİRENLERE TELESKOP HEDİYE EDİLDİ ...
KOCASİNAN İMZALI BİLGİ YARIŞMASI´NDA
KOCASİNAN İMZALI BİLGİ YARIŞMASI´NDA
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU ...
İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERDEN;
İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERDEN;
"TÜBİTAK BİLİM FUARI" ...
AGÜ YÖK´ÜN
AGÜ YÖK´ÜN
25 ADAY ÜNİVERSİTE LİSTESİNDE YER ALDI .
KOCASİNAN´DA OKUL TANITIMI
KOCASİNAN´DA OKUL TANITIMI
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Hayırsever Hacı Ömer Tepecik´in katkısıyla Erkilet Mahallesi´nde yaptırılan 24 derslikli Hacı Ömer - Ayten Tepecik Anaokulu, ilkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu´nun açılış ve tanıtım töreni Kocasinan Belediyesi´nce gerçekleştirildi.
ULUSLARARASI RUS DİLİ OLİMPİYATINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER KTO´YU ZİYARET ETTİ
ULUSLARARASI RUS DİLİ OLİMPİYATINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER KTO´YU ZİYARET ETTİ
BAŞKAN HİÇYILMAZ BAŞARILI GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BİLGİ YARIŞMASINDA ‘KOCASİNAN´ İMZASI
BİLGİ YARIŞMASINDA ‘KOCASİNAN´ İMZASI
Eğitim ve öğretime her zaman destek veren ve örnek projelere imza atan Kocasinan Belediyesi, bu sefer de öğrencileri, bilgi-kültür yarışmasıyla buluşturdu. Tatlı bir rekabet içinde yarışmayı tamamlayan öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu.
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
İLÇE HANIMLARINA ÖZEL MESLEK KURSLARI …
PINARBAŞI BELEDİYESİ´NDEN
PINARBAŞI BELEDİYESİ´NDEN
GİRİŞİMCİLİK KURSLARI …
AGÜ´DEN LİSELİ GENÇ YÜREKLERE ‘HAYAL´ KONFERANSI…
AGÜ´DEN LİSELİ GENÇ YÜREKLERE ‘HAYAL´ KONFERANSI…
Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan ‘DreamsTalk´un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi´nde lise öğrencilerine "Hayal" konulu konferans verdi.
ERU´DE “NEFS PSİKOLOJİSİ” ANLATILDI
ERU´DE “NEFS PSİKOLOJİSİ” ANLATILDI
Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERREM) tarafından “Nefs Psikolojisi” konulu seminer düzenlendi.
ERCİYES TIP GENETİK GÜNLERİ 2017 BAŞLADI…
ERCİYES TIP GENETİK GÜNLERİ 2017 BAŞLADI…
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Erciyes Tıp Genetik Günleri 2017” başladı.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
25 Mayıs 2017 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
Cuma
Sağanak
20 °C
8 °C
Cumartesi
Sağanak
20 °C
7 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74