KOCASİNAN AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunlarının sertifika töreni ve sergi açılışı gerçekleştirildi. Kocasinan Akademi´nin açmış olduğu kursları başarıyla tamamlanan kursiyerlere sertifika verildiği etkinlikte, kursiyerlerin almış olduğu eğitim, kültür ve sanat dallarındaki faaliyetler programda sergilendi.
Tarih: 18.5.2017 17:36:01/ 1636okunma / 0yorum

Programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar´ın yanı sıra Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Atsız, İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, il ve ilçe müdürlerinin eşleri, meclis üyeleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Kocasinan Akademi Yakut Tesisinde gerçekleşen programda ilk olarak kurdele kesilmesi ile sergi açılışı gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte protokol eşlerine ve davetlilere el emeği göz nuru ürünleri gezdirdi. Serginin ardından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunları sertifika töreni yapıldı.
“Kocasinan Akademi Yakut´un hanımlara özel ilk tesis olduğu için ‘Göz bebeğimiz´ diyordum” diye konuşmasına başlayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi Yakut tesisinin fiilen yapılan işleri takip ederek, bugünlere geldik. Yapılan hizmetlerinin karşılığını bire bir hanım kardeşlerimiz tarafından takdir ediliyor olması, bizleri çok memnun etti. Bundan sonrada inşallah daha fazla hanım kardeşlerimize hitap edecek tesisler yapma noktasında bizim şevkimizi artırdı. Kocasinan Akademi Yakut´tan sonra Erciyesevler ve Mimarsinan Mahallelerinde tesislerimizle Kocasinan Akademi´nin eğitimleri artacak. Önümüzdeki yıl buradan daha büyük bir tesiste Erkilet Mahallesinde yapacağız. Kocasinan Akademi´yi bütün Kocasinan sakinlerinin hizmet alabileceği büyük bir eğitim yeri haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Kocasinan Akademi ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, “Sunduğumuz meslek edindirme kurslarımızla eğitim alamamış ya da yeni bir meslek dalında eğitim almak isteyen vatandaşlarımızın, kendilerine uygun bir meslek dalında eğitim almalarını sağlıyoruz. Gençlerimizi yetenek ve ilgi alanlarına yönlendirerek sosyal yaşama hazırlıyor, işsizliğe alternatif çözümler üretiyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlıyor. Bu duygu ve düşüncelerle Kocasinan Akademi´nin bugünlere gelmesinde özverili çalışan kendi personelime ve Halk Eğitim Müdürlüğü´nün vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kursiyerler adına bir konuşma yapan kursiyer Hatice Çağlı Büyükkeçeci ise “Kadınlarımıza spor ve sosyal aktiviteleriyle hem de hobi, el sanatları ve istihdama yönelik meslek edindirme kursları ile becerilerini ve yeteneklerini geliştirme imkanı sağlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Kadın Elbisesi Dikim kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikasını veren Başkan Çolakbayrakdar, başarıların devamını diledi. Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise Sanat ve Tasarım Kursundaki kursiyerlere sertifikasını vererek, yapılan hizmetlerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür etti. Tığ Oyası kursiyerlerine sertifikalarını veren Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman ise “Sosyal belediyecilik alanında kurulan Kocasinan Akademi´nin yapmış olduğu hizmetlerden gurur duydum. Kardeş belediye olarak Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ı tebrik ediyor, yapmış olduğu hizmetlerden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer de “Halk eğitim Müdürlüğü olarak Kocasinan Akademi´nin isteklerini yerine getirebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Başkan Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar ise Kocasinan Akademi´nin ilçe sakinlerine meslek edindirmenin yanı sıra hobilerin geliştirilmesi ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması noktasında gurur verici olduğunu vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kocasinan Akademi eğitimcileri ve kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergide, tel kırma, 3D tablo ile Türk Bayrağı yapımı, iğne oyasından güller işleme, penyeden sepet örgü, sallantı boncukla takı yapımı, dövme keçe, kokulu taşlar, teraryum, çini ve yazma kenarı işleme gibi çalışmalar yer aldı. El emeği göz nuru çalışmalar, davetliler ve protokolün beğenisine sunulurken her bir ayrı bir alın teri ve emek olan ürünler, bu tür kursların ne denli faydalı olduğunu gözler önüne serdi. Kocasinanlı hanımların ortaya koydukları başarılı eserler, katılımcıların takdirini kazandı.
Kocasinan Akademi ev sahipliğinde gerçekleşen programda, misafirlere tesislerin kurs hocaları ve kursiyerlerin emeklerinden oluşan çeşitli hediyeler verilmesiyle son buldu.
Video Tarihi: 18.5.2017 17:36:01
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN AKADEMİ MEZUNLARINI VERDİ
ERÜ, GREENMETRİC 2017 SIRALAMASINDA
ERÜ, GREENMETRİC 2017 SIRALAMASINDA
TÜRKİYE´NİN EN ÇEVRECİ 6. ÜNİVERSİTESİ OLDU
ÖMÜR GEDİK AGÜ´YÜ ZİYARET ETTİ
ÖMÜR GEDİK AGÜ´YÜ ZİYARET ETTİ
Hürriyet Gazetesi Yazarı ve Sanatçı Ömür Gedik, Gençlik Fabrikası Çalışanları ile Bir Araya Geldi.
AFAD VE TÜRKUAZ DOĞA SPORLARI
AFAD VE TÜRKUAZ DOĞA SPORLARI
ARAMA KURTARMA DERNEĞİ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRDİ
İSTİKLAL ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ
İSTİKLAL ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ
YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI.
KADIN ÇALIŞMALARI MERKEZİNDE
KADIN ÇALIŞMALARI MERKEZİNDE
‘KADIN GAZETECİLER´ KONUŞULDU
AMBAR ANAOKULU´NDA
AMBAR ANAOKULU´NDA
24 İLE ÖZGÜ YİYECEKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI…
EĞİTİMDEN GEÇEMEYEN SÜRÜCÜ OLMAYACAK
EĞİTİMDEN GEÇEMEYEN SÜRÜCÜ OLMAYACAK
Büyükşehir Belediyesi Kayseri Ulaşım A.Ş. ile KAYMEK, İşkur ve Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası tarafından başlatılan Kayseri Toplu Taşıma sistemi için Sürücü Yetiştirme Programı devam ediyor.
AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MUTLUGÜN´E TÜBA´DAN ÖDÜL
AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MUTLUGÜN´E TÜBA´DAN ÖDÜL
MUTLUGÜN ÖDÜLÜNÜ, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN´DAN ALDI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ELMALI,
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ELMALI,
“2018 YILINDA BÜTÜN OKULLARIMIZ AKILLI TAHTA´YA KAVUŞACAK”
NNY ÜNİVERSİTESİ´NDE KONFERANS
NNY ÜNİVERSİTESİ´NDE KONFERANS
ÖĞRENCİLERE ‘GİRİŞİMCİLİK VE İŞ HAYATI´ ANLATILDI…
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDEN YEŞİL ALAN EĞİTİMİ…
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDEN YEŞİL ALAN EĞİTİMİ…
Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı personeline Doğal Ürünler Bahçesi´nde yeşil alan eğitimi verildi.
AGÜ´DE MEZUN ADAYI ÖĞRENCİLERE
AGÜ´DE MEZUN ADAYI ÖĞRENCİLERE
CV HAZIRLAMA SEMİNERİ
ERCİYES TEKNOPARK´TA SEMİNER !
ERCİYES TEKNOPARK´TA SEMİNER !
‘PATENTLE TÜRKİYE´ YARIŞMASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI…
TRT HABERDE YAYINLANAN ‘GÖNÜLLÜ ELÇİLER´ PROGRAMI
TRT HABERDE YAYINLANAN ‘GÖNÜLLÜ ELÇİLER´ PROGRAMI
ERÜ´NÜN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİNİ KONUK ETTİ
AGÜ ÖĞRENCİLERİNİN PROJELERİ
AGÜ ÖĞRENCİLERİNİN PROJELERİ
İNGİLİZ KRALİYET SEÇKİSİ´NDE YER ALDI
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2017 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
3 °C
Salı
Sağanak
12 °C
4 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL