KOCASİNAN AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunlarının sertifika töreni ve sergi açılışı gerçekleştirildi. Kocasinan Akademi´nin açmış olduğu kursları başarıyla tamamlanan kursiyerlere sertifika verildiği etkinlikte, kursiyerlerin almış olduğu eğitim, kültür ve sanat dallarındaki faaliyetler programda sergilendi.
Tarih: 18.5.2017 17:36:01/ 1559okunma / 0yorum

Programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar´ın yanı sıra Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Atsız, İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, il ve ilçe müdürlerinin eşleri, meclis üyeleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Kocasinan Akademi Yakut Tesisinde gerçekleşen programda ilk olarak kurdele kesilmesi ile sergi açılışı gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte protokol eşlerine ve davetlilere el emeği göz nuru ürünleri gezdirdi. Serginin ardından Kocasinan Akademi´nin ilk mezunları sertifika töreni yapıldı.
“Kocasinan Akademi Yakut´un hanımlara özel ilk tesis olduğu için ‘Göz bebeğimiz´ diyordum” diye konuşmasına başlayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi Yakut tesisinin fiilen yapılan işleri takip ederek, bugünlere geldik. Yapılan hizmetlerinin karşılığını bire bir hanım kardeşlerimiz tarafından takdir ediliyor olması, bizleri çok memnun etti. Bundan sonrada inşallah daha fazla hanım kardeşlerimize hitap edecek tesisler yapma noktasında bizim şevkimizi artırdı. Kocasinan Akademi Yakut´tan sonra Erciyesevler ve Mimarsinan Mahallelerinde tesislerimizle Kocasinan Akademi´nin eğitimleri artacak. Önümüzdeki yıl buradan daha büyük bir tesiste Erkilet Mahallesinde yapacağız. Kocasinan Akademi´yi bütün Kocasinan sakinlerinin hizmet alabileceği büyük bir eğitim yeri haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Kocasinan Akademi ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, “Sunduğumuz meslek edindirme kurslarımızla eğitim alamamış ya da yeni bir meslek dalında eğitim almak isteyen vatandaşlarımızın, kendilerine uygun bir meslek dalında eğitim almalarını sağlıyoruz. Gençlerimizi yetenek ve ilgi alanlarına yönlendirerek sosyal yaşama hazırlıyor, işsizliğe alternatif çözümler üretiyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlıyor. Bu duygu ve düşüncelerle Kocasinan Akademi´nin bugünlere gelmesinde özverili çalışan kendi personelime ve Halk Eğitim Müdürlüğü´nün vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kursiyerler adına bir konuşma yapan kursiyer Hatice Çağlı Büyükkeçeci ise “Kadınlarımıza spor ve sosyal aktiviteleriyle hem de hobi, el sanatları ve istihdama yönelik meslek edindirme kursları ile becerilerini ve yeteneklerini geliştirme imkanı sağlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Kadın Elbisesi Dikim kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikasını veren Başkan Çolakbayrakdar, başarıların devamını diledi. Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise Sanat ve Tasarım Kursundaki kursiyerlere sertifikasını vererek, yapılan hizmetlerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´a teşekkür etti. Tığ Oyası kursiyerlerine sertifikalarını veren Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman ise “Sosyal belediyecilik alanında kurulan Kocasinan Akademi´nin yapmış olduğu hizmetlerden gurur duydum. Kardeş belediye olarak Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ı tebrik ediyor, yapmış olduğu hizmetlerden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Kocasinan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bozyer de “Halk eğitim Müdürlüğü olarak Kocasinan Akademi´nin isteklerini yerine getirebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Başkan Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar ise Kocasinan Akademi´nin ilçe sakinlerine meslek edindirmenin yanı sıra hobilerin geliştirilmesi ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması noktasında gurur verici olduğunu vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kocasinan Akademi eğitimcileri ve kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergide, tel kırma, 3D tablo ile Türk Bayrağı yapımı, iğne oyasından güller işleme, penyeden sepet örgü, sallantı boncukla takı yapımı, dövme keçe, kokulu taşlar, teraryum, çini ve yazma kenarı işleme gibi çalışmalar yer aldı. El emeği göz nuru çalışmalar, davetliler ve protokolün beğenisine sunulurken her bir ayrı bir alın teri ve emek olan ürünler, bu tür kursların ne denli faydalı olduğunu gözler önüne serdi. Kocasinanlı hanımların ortaya koydukları başarılı eserler, katılımcıların takdirini kazandı.
Kocasinan Akademi ev sahipliğinde gerçekleşen programda, misafirlere tesislerin kurs hocaları ve kursiyerlerin emeklerinden oluşan çeşitli hediyeler verilmesiyle son buldu.


Video Tarihi: 18.5.2017 17:36:01

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN AKADEMİ MEZUNLARINI VERDİ
MİMAR AYDIN HASAN POLATKAN´DAN
MİMAR AYDIN HASAN POLATKAN´DAN
AGÜ´DE SEMİNER ...
ERÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞ ETKİNLİKLERİNDE MUHTEŞEM FİNAL
ERÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞ ETKİNLİKLERİNDE MUHTEŞEM FİNAL
Türk Halk Müziğinin usta isimleri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu´nun verdiği konser, salonunu doldu taşırdı.
AGÜ  MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNDEN KERPİÇ ATÖLYESİ
AGÜ MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNDEN KERPİÇ ATÖLYESİ
Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, gerçekleştirdikleri Kerpiç Atölyesinde ve çalıştayda kerpiç tuğlalar üretti.
SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ANADOLU´NUN MARKASI
SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ANADOLU´NUN MARKASI
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN EL EMEĞİ GÖZ NURU OLAN ŞİRKETİ KAYMEK BASINA VE KAMUOYUNA TANITILDI.
GİRİŞİMCİLER EĞİTİMLERİNİ HACILAR´DA ALIYOR
GİRİŞİMCİLER EĞİTİMLERİNİ HACILAR´DA ALIYOR
Hacılar Belediyesi, KOSGEB ve Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Hacılar Kültür Merkezi´nde devam ediyor.
ERCİYES TEKNOPARK´TA YAZILIM FİRMALARI İÇİN
ERCİYES TEKNOPARK´TA YAZILIM FİRMALARI İÇİN
“DIŞ TİCARET EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ ...
AGÜ İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE SAHADA UYGULAMALI DERS
AGÜ İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE SAHADA UYGULAMALI DERS
Öğrenciler, ulaşım alanına yönelik dersleri Kayseri Ulaşım A.Ş´de (Kayseray) yaparak, teorik bilgileri sahada uygulayarak öğrenme fırsatı buluyor.
‘MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA ENGELSİZ HAYATA´ PROJESİ´NDE EL EMEKLERİ SERGİLENDİ
‘MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA ENGELSİZ HAYATA´ PROJESİ´NDE EL EMEKLERİ SERGİLENDİ
Bünyan Belediyesi tarafından koordine edilen ‘Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata´ Projesi kapsamında eğitim alan 84 kursiyer, hazırladıkları ürünleri sergiledi.
KAYMAKAM DURU, ÖĞRENCİLERE BAŞARININ SIRRINI ANLATTI
KAYMAKAM DURU, ÖĞRENCİLERE BAŞARININ SIRRINI ANLATTI
Develi Kaymakamı Murat Duru İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak ile birlikte Kabaklı köyü Hacı Ömer Soytürk Okulu´nu ziyaret etti.
ÖĞRETMEN VE VELİLERDEN ÖRNEK ÇALIŞMA
ÖĞRETMEN VE VELİLERDEN ÖRNEK ÇALIŞMA
VELİLER, SINIF ÖĞRETMENİ İLE BİRLİKTE ÇALIŞARAK SINIFI YENİDEN DÜZENLEDİ ...
EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI AYDIN KALKAN,
EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI AYDIN KALKAN,
“ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN GELİRİ ÇOK DÜŞÜK ”
NNYÜ ÖĞRENCİLERİ YUSUFELİ BARAJI´NDA
NNYÜ ÖĞRENCİLERİ YUSUFELİ BARAJI´NDA
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Yusufeli Barajı ve HES projesi inşaatına Kocasinan Belediyesi´nin desteği ile bir teknik gezi düzenlendi.
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ´NDE AKADEMİK AÇILIŞ YILI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ´NDE AKADEMİK AÇILIŞ YILI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 2017-2018 eğitim-öğretim yılı akademik açılış etkinlikleri unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergisi ile başladı. Akademik açılış yılının ilk konuşmacısı Psikolog Üstün Dökmen yaptı.
VALİ KAMÇI KIBRISLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
VALİ KAMÇI KIBRISLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
Vali Süleyman Kamçı, Türkiye ve Kıbrıs Milli Eğitim Bakanlıkları´nın ortaklaşa düzenlediği “Kardeş Okul Projesi” kapsamında ilimizde gelen Kıbrıslı öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti.
KIBRISLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ELMALI´YA ZİYARET
KIBRISLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN ELMALI´YA ZİYARET
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı: “Kıbrıs´ı hiçbir zaman Türkiye´den ayrı görmedik”
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ekim 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
22 °C
0 °C
Pazartesi
Güneşli
22 °C
2 °C
Salı
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL