KOCASİNAN BELEDİYESİ, EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇOLAKBAYRAKDAR: “ÖRNEK PROJELERE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”
Tarih: 8.10.2019 17:16:30/ 428okunma / 0yorum

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 22 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının açılışında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye´ye model olan Kayseri belediyeciliği ile özellikle sosyal belediyecilik projelerine öncülük ettiklerini ve dezavantajlı kesimlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımıza hizmetin iyisini sunmak ve sorunlarına çözüm üretebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz ve her zaman daha iyisini yapabilmek için gayret ediyoruz. Kocasinan olarak Türkiye´ye örnek teşkil edecek hizmetler yapıyoruz. Özellikle sosyal belediyecilik alanında kadınından erkeğine, yaşlısından gencine her kesim için projeler üretiyoruz. Projelerimizle öncülük ediyoruz ve dezavantajlı kesimlere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Türkiye´ye model olan Kayseri Belediyeciliğini her zaman bir adım ileri taşıyoruz. Tüm hızıyla devam eden Kentsel Dönüşüm Projelerimizde yerel mimariyi ön plana çıkartacak çalışmalar yürütüyoruz. Her zaman daha iyi ve daha güzelini milletimize ve şehrimize yapmaya gayret ediyoruz”.

Toplantıda daha sonra Kocasinan Belediyesi´nin 2020mali yılına ait performans programı görüşülerek, oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ardından Sümer Mahallesi´nde bulunan mülkiyeti Kocasinan Belediyesi´ne ait taşınmazın, sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı´na tahsis edilmesi talebi de oylandı.

Toplantının gündem maddesinde yer alan Sümer Mahallesi muhtarlığının arkasında yer alan parka, Şehit Piyade Er Yılmaz Uçar isminin verilmesi talebi de oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Çolakbayrakdar, “Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak noktasında büyük hassasiyet gösteriyoruz. Bir kez daha dile getiriyorum ki; vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak için bu uğurda canını veren aziz şehitlerimiz asla unutulmayacaktır. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Gazilerimize de sağlık sıhhat içerisinde hayırlı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

Meclis toplantısında ayrıca Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kayseri Şubesinin 130 adet kolçaklı eğitim koltuğu talebi oy birliği ile kabul edildi. Kocasinan Belediyesi Spor Kulübüne maddi yardım yapılması talebinin de ele alındığı meclis toplantısında Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü´nün ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde ettiğini hatırlatarak, “Sporcularımız bizim yüz akımız. Masatenisi başta olmak üzere tekvando, boks gibi farklı branşlarda Kocasinan Spor Kulübü birçok başarılara imza atıyor. Özellikle Kocasinan Spor Kulübü´nün sporcuları milli takımda yer alarak, masatenisinin bel kemiğini oluşturmaktadır. Çocuklarımıza daha iyi imkanlar sağlayarak, profesyonel spor yapan geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz.” şeklinde konuştu. Başkan Çolakbayrakdar´ın açıklamasının ardından oylanan madde oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda Obruk, Şeker, Cırgalan, Beyazşehir, Yavuz Selim ve Himmetdede Mahallerinde çeşitli imar plan maddeleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra toplantı sona erdi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ:
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ:
“HİZMET BELEDİYECİLİĞİ AK PARTİ İLE BAŞLADI”
MARKA ŞEHRİN MARKA FUARINI BİLAL  ERDOĞAN DA GEZDİ
MARKA ŞEHRİN MARKA FUARINI BİLAL ERDOĞAN DA GEZDİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin kontrolünde Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen 3. Kayseri Kitap Fuarı, yoğun ilgiyle devam ediyor.
MARKA FUARIN 2. GÜNÜ YAZARLAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR
MARKA FUARIN 2. GÜNÜ YAZARLAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR
Büyükşehir Belediyesi´nin kontrolünde Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı´nın ikinci günü yine büyük bir ilgiyle karşılaştı.
SUN FUARCILIK BAŞKANI SAÇMACI:
SUN FUARCILIK BAŞKANI SAÇMACI:
“ TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK KİTAP FUARINI YAPIYORUZ”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
VİYADÜK BAĞLANTI YOLLARINDA SONA GELİNDİ
ANTİKA TALAS´TA ANTİKA GÜNLERİ
ANTİKA TALAS´TA ANTİKA GÜNLERİ
Talas Belediyesi tarafından Kayseri´de ilk defa düzenlenen Antika Günleri başladı.
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2 ASIRLIK TARİHİ CAMİYİ RESTORE ETTİ
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2 ASIRLIK TARİHİ CAMİYİ RESTORE ETTİ
Kocasinan Belediyesi tarafından Gevhernesibe Mahallesi´nde başlatılan 200 yıllık tarihi Çandır Cami´nin restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
“DOĞA BURADA KONUŞUYOR”
“DOĞA BURADA KONUŞUYOR”
Kapuzbaşı Takım Şelalelerini gören ziyaretçiler hayranlıklarını gizleyemiyor.
ELMASIYLA ÜNLÜ İLÇEDEN “KENEVİR” ATAĞI
ELMASIYLA ÜNLÜ İLÇEDEN “KENEVİR” ATAĞI
Deneme amacıyla ekilen kenevirden yüksek verim alınan Türkiye´nin önemli elma üretim merkezlerinden Kayseri´nin Yahyalı ilçesinin "kenevir üretim merkezi" olması hedefleniyor.
YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof.Dr. Karatepe: “Bütün bakanlıkların politikasını cumhurbaşkanı belirler”
19 EKİM´DE CUMHURİYET MEYDANI´NDA BULUŞALIM
19 EKİM´DE CUMHURİYET MEYDANI´NDA BULUŞALIM
Ak Parti Milletvekili Karayel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımları ile 19 Ekim Cumartesi günü saat 14.00´da Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilecek olan mitinge tüm vatandaşları davet etti
SARIZ BELEDİYESİ´NE SİLAHLI SALDIRI!
SARIZ BELEDİYESİ´NE SİLAHLI SALDIRI!
ÖZDEMİR: ”SARIZ´DA Kİ HUZUR ORTAMINI KİMSE BOZAMAZ”
UYGUR TÜRKLERİ´NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK…
UYGUR TÜRKLERİ´NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK…
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunu terörden temizlemek için başlattığı ‘Barış Pınarı Operasyonu´nda görev yapan Mehmetçiklerimizin başarısı için Fetih Suresi okuyup dua ettiler.
TARİHİ KALE´DE MİLLİ RUH
TARİHİ KALE´DE MİLLİ RUH
MİLLİ MAÇ İÇİN DEV EKRAN KURULDU…
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ KİTAP FUARI´NDA
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ KİTAP FUARI´NDA
OKUYUCULARIYLA BULUŞTU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
14 Ekim 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL