KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HASTALARA MORAL VERDİ

ŞEHİT AİLELERİ ÖZEL İZİNLE

BAYRAMDA ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BOZKURT:

“BAYRAMDA KURALLARA RİAYET EDELİM”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:

“SİZLER BİZİM DUA KAYNAĞIMIZSINIZ”

BAŞKAN ALİ YAVUZ

“KAYSERİ’DE İLK ‘ŞEHİT VE GAZİ BİRİMİ’ TALAS’TA”

BAYRAM SABAHINA

BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDILAR

KAYSERİ’DE BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

ŞEHİT ANNESİ HAYRİYE ERASLAN: “3 AYDAN SONRA OĞLUMA KAVUŞTUM”

KORONA VİRÜS KEFEN SATIŞLARINDA ARTIŞA SEBEP OLDU

BU SÜREÇTE VATANDAŞLAR KENDİ KEFENLERİNİ KENDİLERİ ALMAYA BAŞLADI”

MELİKGAZİ BELEİDYESİ İŞÇİLERİ’NE

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

GIDA DENETİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ

BURUK AREFE

ÇARŞILAR VE MEYDANLAR BOŞ KALDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BİLİM SANAT MERKEZİ İNŞAATINI GEZDİ

Bilim Sanat Merkezleri yetenekli, IQ’su yüksek öğrencilerin heba olmaması için çok önemli

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN GESİ KAVŞAĞINA NEŞTER

BÜYÜKKILIÇ, SİNYALİZASYONU DA KAPSAYAN ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP ETTİ

İL MÜFTÜSÜ PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN:

“BİRLİK VE BERABERLİĞE EKMEK VE SUDAN DAHA MUHTACIZ”

MELİKGAZİ İLÇESİ’NİN 40 MEZARLIĞINDA DUA EDİLDİ

Melikgazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğünce Arife Günü, ilçede bulunan 40 mezarlıkta Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunularak cümle geçmişlerimizin ruhu için dualar edildi.

KAYSERİSPOR’DAN MALATYASPOR'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Hes Kablo Kayserispor Kulübü, BTC Türk Yeni Malatyaspor'a geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN YARIM ASIRLIK AĞACA NEFES

KOCASİNAN, YARIM ASIRLIK AĞACA NEFES OLDU

Çevreye ve yeşile verdiği değeri geri dönüşüm ve ağaçlandırma çalışmalarıyla gösteren Kocasinan Belediyesi, bu kez de Kayseri'nin eşsiz güzelliğiyle ünlenen Erkilet bölgesinde yaşayan, İbrahim Ermet isimli vatandaşın yarım asırlık ceviz ağacına nefes oldu

Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve Erkilet bölgesinde ikamet eden 68 yaşındaki İbrahim Ermet, çocuğu gibi baktığı ve büyüttüğü yarım asırlık ceviz ağacında bir hastalık oluşmasıyla Kocasinan Belediyesi’nin 222 70 00 numaralı telefonundan Çözüm Merkezi’ni aradı. Konuyla ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede ceviz ağacına yapılması gereken müdahaleleri yaptı ve ağaç yeniden hayat buldu.

“Tabiat bize bir emanettir.” diye sözlerine başlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Geleceğimizin teminatı yavrularımıza daha yeşil bir Kocasinan bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çerçevede geri dönüşüm çalışmalarımızla bu zamana kadar yüzbinlerce ağacın kesilmesini önledik. Ağaç dikme etkinliklerimizle ise yüzbinlerce ağacı toprakla buluşturduk. Bizler biliyoruz ki yeşili ve çevreyi seven korumayı emreden bir dinin Peygamberin tabileriyiz. Ağaçların kesilmesiyle otlak haline gelen Medine dışındaki bir mekanı sevgili Peygamberimiz (S.A.V) o dönem ağaçlandırma projesi yaparak kısa dönemde yeşillenmesini sağlamıştır. Dolayısıyla böyle bir medeniyete tabi olmaktan gurur duyuyoruz. Bütün gayretimiz daha güzel çevreyi gelecek nesillere sunabilmek içindir.” ifadelerini kullandı.

Çocuğu gibi baktığı ve büyüttüğü ceviz ağacı hakkında bilgi verirken duygusal anlar yaşayan İbrahim Ermet (68) ise, “Bu ağaç, Erkilet’in kedi bacağı tatlısının meşhur olmasında büyük payı olan ceviz ağacından biridir. Kabuğu yumuşak (Kabak) ceviz ağacı cinsinden olduğundan dolayı yağlı olması ve lezzetiyle diğerlerinden farklıdır. Gözüm gibi baktığım ağacımızda, bilmediğim bir hastalık oluştu. Bu ağaca çocuğumuza bakar gibi baktık. Bu ağaç eğer yıkılırsa ben de yıkılmış olurum. Sokağa çıkamadığımızdan dolayı belediyemizi aradık. Allah razı olsun. Ekipler geldi ve evladım gibi büyüttüğüm ağaca ilaçlama başta olmak üzere yapılması gereken müdahaleleri yaptılar. Bu hizmetten dolayı Kocasinan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar ve ekibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İbrahim Ermet’in oğlu 42 yaşındaki Fatih Ermet ise “Atalarımızdan bize yadigar kalan bağımızda 1978 doğumlu olmama rağmen bu ceviz ağacı benden eskidir. Babam bu ağaçlara gözü gibi bakar. Ağaçlara bizlere verdiği kadar değer verir. Ağacımızda bir hastalık oluştu. Bu yüzden Kocasinan Belediyesi park bahçeler ekiplerine haber verdik. Çok kısa bir sürede ağaca müdahale ettiler. Bunlar da neticede bir canlıdır. Verdikleri değerlerden dolayı belediyemize çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ