KTO BAŞKANI GÜLSOY,
“DESTEK VERMEYEN KURULUŞLARI AJANDAMIZA YAZDIK”
Tarih: 29.12.2018 17:57:44/ 560okunma / 0yorum

Kayseri Ticaret Odası Meclisi 2018 yılının son toplantısını gerçekleştirdi… Toplantıda konuşan Başkan Ömer Gülsoy “Reel sektör ve finans sektörü arasındaki güçlü diyalog, iş dünyasının mevcutlarına sahip çıkması sayesinde yaşanan ekonomik kriz yavaş yavaş sona eriyor.Ancak hala reel sektöre destek vermeyen kuruluşlar var, bunları da ajandamıza yazdık unutmuyoruz" değerlendirmesinde bulundu…

Kayseri Ticaret Odası, 2018 yılı son meclis toplantısını gerçekleştirdi. KTO Mecls Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından başladı. Gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından 2018 yılı faaliyet rapor okundu.

Yılın son toplantısında kürsüye gelen KTO Başkanı Ömer Gülsoy, "Bu zor coğrafyada yaşamanın getirdiği zorluklara da birlikte katlanıyoruz. Bu zor coğrafyada ülkemizin beka ve güvenliği için hayatlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum" değerlendirmesinin ardından Lafla değil, özde çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak şunları kaydetti… "8 aylık süre zarfında ülkemize, şehrimize ve üyelerimize katkı sağlayacak, onların işlerini kolaylaştıracak, birlik ve beraberliği arttıracak birçok faaliyet gerçekleştirdik. Daha verimli, daha güzel nice faaliyetleri sizlerden aldığımız güç ve destekle inşallah artan bir şekilde önümüzdeki yılda gerçekleştireceğiz. İnşallah hep birlikte üyemiz için şehrimiz için yararlı olacağına inandığımız başarılı projelere imza atacağız"

Konuşmasının devamında asgari ücret zammını değerlendiren Başkan Gülsoy zam oranın çok daha yüksek gerçekleştiği günleri de görme temennisinde bulunarak şöyle konuştu… "Asgari ücret kesinleşti. Net bin 603 olan asgari ücret yüzde 26.05 oranında artışla net iki bin 20 lira oldu. Vatanımıza, milletimize, tüm çalışanlarımıza, emekçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim cümlemize yardım etsin. Şu andaki ortamda geçim zor ama önümüzdeki süreç içerisinde bu badireleri atlattıktan sonra ülkenin daha iyi duruma gelmesiyle, işlerin daha verimli olmasıyla, ülkemizin refah seviyesinin artmasıyla ücretlerin daha da yüksek seviyelere çıkmasını temenni ediyoruz"

Başkan Gülsoy 2018 yılının ülkemiz için çok zor bir yıl olduğunun altını çizerek sürdürdüğü konuşmasında yaşanan ekonomik krizin olumsuz etkisinin giderek azaldığının altını çizip, bu sıkıntılı süreçte reel sektörden desteğini esirgeyen kuruluşları asala unutmayacaklarını vurgulayarak sözleri şöyle sürdürdü… "Özellikle ABD ile Ağustos ayında Malum şahsın bahane edilerek ABD ile bugüne dek hiç olmadığı kadar gerginlik yaşanmasının akabinde kur atakları ile karşılaştık. Kur atakları ile birlikte ekonomide düşüş, büyümede gerileme yaşadık. Faiz oranları ve enflasyon rakamları yükseldi. Dolarla yatar, dolarla kalkar hale geldik. Bu süre içerisinde söylediğimiz bir şey vardı: Birlikte güçlüyüz. Kamu, reel sektör ve finans sektörü birbirine sahip çıkarak bu ekonomik saldırıların üstesinden beraber aşacağımıza inandığımızı her fırsatta söyledik. Hamt olsun bu sıkıntıları da yavaş yavaş atlatmaya başladık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin aldığı hızlı ve uygulanabilir kararlar sayesinde, Hazine ve Maliye Bakanımızın açıkladığı YEP ile birlikte, devletimizin iş dünyasına kulak vermesiyle, reel sektörü dinlemesiyle, Bankalar Birliğinin reel sektöre destek olmasıyla dengeleme sürecine de girdik. Özellikle reel sektör finans sektörün güçlü diyaloğu iş dünyasının mevcutlarına sahip çıkmasında etkili oldu. Hala reel sektöre destek vermeyen kuruluşlar var, bunları da ajandamıza yazdık unutmuyoruz"

Başkan Gülsoy konuşmasını noktalarken 2019 yılının özellikle başlangıcında zor bir dönem olacağının sinyallerinin şimdiden verildiğini hatırlatarak "Birlik ve beraberlik içinde Türk Milletinin mücadeleci ruhuyla hareket ederek başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Artık eski dünya yok. Acımasız bir rekabet ortamındayız. Ticaret savaşlarının, korumacılığın oluşmasının yegane sebebi rekabetten kaynaklanıyor. Bunun için artık her gün tüm dünyada nasıl bir tweet ile gündem değişiyorsa önümüzdeki yıllarda da bu tür olayları daha sık görebiliriz. Bizler sadece birbirimizi değil, tüm dünyayı rakip aynı zamanda da tüm dünyayı müşteri olarak görmeliyiz. İlişkilerimize bu bağlamda yön vermeliyiz. Ülkeler arası siyasi ilişkilere takılmadan ticaretimizi yapabilmeliyiz" şeklinde konuştu…
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI GÜLSOY
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL