KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

2021’DE PASTIRMA VE SUCUK SATIŞINDA YÜZDE 25 ARTIŞ BEKLENİYOR

BAĞLAMIŞ: 2021’DE DE YATIRIMLARIMIZ VAR

ŞEKER'E YÜKSEK KREDİ NOTU

KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU TURKRATING'DEN KAYSERİ ŞEKER'E YÜKSEK NOT

KAYSERİ ŞEKER, KAMPANYA DÖNEMİNİ REKOR ÜRETİMLE BİTİRDİ

3 MİLYON 544 BİN TON PANCAR İŞLENDİ

KAYSO VE HALKBANK’TAN KOBİ'LERİ RAHATLATACAK FİNANSMAN ANLAŞMASI

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO)  ve Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı.

ORAN’DAN KTB’YE 10 MİLYONLUK HİBE DESTEK

ÇAĞDAŞ VE MODERN BORSA TİCARET MERKEZİ PROJESİNE 10 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

KAYSERİ OSB’NİN ELEKTRİK TÜKETİMİNDE REKOR

SALGINA MEYDAN OKUDU

KTO İLE HALKBANK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

KTO İLE HALKBANK ARASINDA 'PARAF KREDİ KARTI TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI' PROTOKOLÜ İMZALANDI

KRİTİK EŞİĞİ ATLAMALIYIZ

ASKON BAŞKANI ALİ ÖZCAN 2020’YE İLİŞKİN İHRACAT VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÜLSOY, TİM ARALIK AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

“ARALIK’TA İHRACATIMIZ GEÇTİĞİMİZ YILA ORANLA YÜZDE 42,7 ORANINDA ARTTI”

GENÇ ASKON ŞUBE BAŞKANI ÇÖL, 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ

“2020’Yİ YARDIMLARLA KAPATTIK”

NURSAÇAN İNGİLTERE İLE YAPILAN TİCARET ANLAŞMASINI DEĞERLENDİRDİ

“SERBEST TİCARET ANLAŞMASI TARİHİ BİR ADIMDIR…”

İNGİLTERE İLE STE İMZALANDI

“STA, TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR”

KTO İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ İMZALANDI

TİCARİ MAL ALIM-SATIMLARINDA KOLAY FİNANSMAN İMKÂNI İÇİN İŞBİRLİĞİNE GİDİLECEK

DEVELİ BELEDİYESİ’NDEN 5.500 LAVANTA FİDESİ EKİMİ

5.500 LAVANTA FİDESİNİ DAHA TOPRAKLA BULUŞTURDU

BAŞKAN NURSAÇAN’IN 2020-2021 DEĞERLENDİRMESİ

“EKONOMİDE BÜYÜME RAKAMLARI BEKLENENİN ÜSTÜNDE GELDİ”

KONUT ALMAK NİYETİNİZ VAR İSE HEMEN HAREKETE GEÇİN

KAYİMDER BAŞKANI LEVENT AKDOĞAN: %30 ORANINDA ZAM GELECEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

KTO BAŞKANI GÜLSOY, ABD’NİN YAPTIRIM KARARLARINI KINADI

"SAVUNMA SANAYİİNDE KENDİ KENDİMİZE YETERİZ"

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, ABD’nin ‘müttefik’ dediği bir ülkeye uluslar arası hukuku hiçe sayıp, ‘hasım’ muamelesi yaparak yaptırım uygulama kararını lanetlediğini belirtti. Gülsoy, ‘Kötü komşu mal sahibi yaparmış. Biz bugün savunma sanayinde yüzde 75 yerli ve milli unsurlar kullanıyoruz. İnşallah bu gibi hukuksuz yaptırımlar nedeniyle kısa sürede yüzde yüz kendi kendimize yeten ülke haline geleceğiz’ dedi.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy yaptığı yazılı açıklamada ABD’nin yaptırım kararlarına tepki gösterdi. Gülsoy, ‘Biz ABD ile NATO’da ortağız. 1950’deki Kore savaşından bu yana tam 70 yıldır birlikteyiz. ABD’nin uluslar arası hukuku hiçe sayarak aldığı bu karar asla kabul edilemez. ABD ve bazı AB ülkeleri dün Kıbrıs Barış Harekatı’nda da, terörle mücadelemizde de bize silah ambargosu uyguladı. Ne oldu? Bugün şükürler olsun ki savunma sanayinde yüzde 75 oranında kendi kendimize yetiyoruz. İnşallah bu Cumhuriyetimizin 100. yılında yüzde 90’a çıkacak’ diyerek şunları söyledi:

“ABD’nin savunma sanayimize yönelik yaptırım kararlarını lanetliyorum. Bizim askerimiz bunlarla NATO ve güya müttefiklik çerçevesinde 70 yıldır dünyanın dört bir yanında birlikte mücadele ediyor. 70 yıl önce Kore’de,20 yıldır Afganistan’da Balkanlar da Afrika’da kahraman Mehmetçiğimiz görev yapmadı mı? Her gün ABD’nin besleyip büyüttüğü terör örgütü Irak’tan, Suriye’den füzelerle, roketatarlarla Hatay’ı, Kilis’i, Gaziantep’i, Şanlıurfa’yı vururken ve onlarca masum vatandaşımızı şehit ederken ABD ve NATO neredeydi. NATO antlaşmasının 4. ve 5. Maddesini hatırlatıp, ‘sınırlarımızı korumak için bize hava savunma sistemi verin’ dediğimizde ABD ve AB ülkeleri kurdukları füze kalkanlarını söküp götürmediler mi? Biz paramızla ABD’ye, ‘Ülkemizi terör saldırılarından korumak için Patriot ver dedik. Verdiler mi? İpe un sermediler mi? Yok efendim Ruslardan aldığımız S-400 NATO sistemine uygun değilmiş. Sizin şımarık çocuğunuz Yunanistan’da, Bulgaristan’da, Slovenya’da bu hava savunma sistemleri yok mu? O ülkeler NATO üyesi değil mi? Bunların derdi başka. Gerek ABD,gerekse bazı AB üyesi ülkeler bölgesinde güçlenen Türkiye’den rahatsızlar. Onlar istiyor ki Türkiye bize muhtaç olsun. Bize bağımlı, mahkum olsun. Türkiye’ye diz çökertmek istiyorlar. Bu millet binlerce yıldır diz çökmedi de, şimdi mi çökecek? Onlarca yıldır terör örgütlerine binlerce tır silah verenler, Türkiye’ye karşı Yunanistan’ı silahlandıranlar, bu bölgede oyunlarını bozan ülkemizden rahatsızlar. Karın ağrıları bundan. Türkiye bundan sonra Irak’ta, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de, Kafkasya’da, Kıbrıs’ta dünyanın her yerinde haklarını savunacak, mazlumlardan yana olmaya devam edecek. Kötü komşu bizi daha fazla mal sahibi yapacak. Savunma Sanayi Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ve ekibine başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere 83 milyon olarak daha fazla destek vereceğiz ve inşallah kısa sürede milli harp sanayimizde yüzde yüz kendi kendimize yeter hale geleceğiz.”

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ‘yıllardır terör örgütleri ile Türkiye’nin önünü kesmek isteyenler, bu yolla amaçlarına ulaşamayacaklarını anlayınca 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulundular. Bunda da başarılı olamayınca Doğu Akdeniz’deki haklarımızı gasp etmek için bu adımları atıyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz’ şeklinde konuştu.

“HAİNLER CEZALARINI BULDULAR”

Gülsoy açıklamasının son bölümünde, Kayseri 17 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain terör saldırısının yıldönümünde şehitleri andı, yakınlarına sabırlar diledi ve gazilere tekrardan geçmiş olsun dileklerini iletti. Gülsoy, ‘17 Aralık şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bundan tam 4 yıl önce hain bir saldırı sonucu Kayseri’de15 askerimizin şehit eden ve 54 askerimizi yaralayanlar, şükürler olsun ki cezalarını buldular. Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarken, ailelerine de tekrar tekrar sabır diliyorum’ dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ