Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ ŞEKER’DE İLK ATEŞ YANDI

BAŞKAN AKAY: “İNŞALLAH OCAKLARIMIZ İLELEBET TÜTER”

KAYSERİ’DE YETİŞTİRİLEN SALÇALIK DOMATESLER TÜRKİYE’YE DAĞILIYOR

ŞAHİN: KAYSERİ’DE ÜRETİM DESENLERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

GENÇ ASKON BAŞKANI: AHİLİK TİCARETTE DEVAM ETMELİ

“AHİLİK GELENEĞİ TİCARETTEKİ HARİTAMIZDIR”

BOĞAZLIYAN ŞEKER FABRİKASI'NDA 14. KAMPANYA HEYECANI

2020-2021 BOĞAZLIYAN ŞEKER FABRİKASI'NDA 14. KAMPANYA HEYECANI

ALMANYA GIDA TARIM MÜSTEŞARI DR. PETER BOHLEN'DEN KTB'YE ZİYARET

KAYSERİ TÜRKİYE GENELİNDE ÜRETİMDE İLK 3'E GİRMEKTEDİR

ŞAHİN, YEŞİLHİSAR AY ÇEKİRDEĞİ TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ ŞAHİN: “KAYSERİ ÇEREZLİK AY ÇEKİRDEĞİ ÜRETİMİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ”

YAMULA PATLICANI ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

DÜŞÜK REKOLTEYE RAĞMEN FİYATIYLA ÇİFTÇİYİ SEVİNDİRDİ

KSMMMO BAŞKANI YEDİKAYA PANDEMİNİN OLUMSUZ ETKİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

“BİR AN EVVEL KASA AFFI VE MATRAH ARTIRIMI ÇIKARTILMALI”

BAŞKAN TAHİR NURSAÇAN'IN EKONOMİK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“YATIRIM HAMLELERİNİ DEVAM ETTİRMELİ, EN ZOR DÖNEMLERDE BİLE ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE DEVAM ETMELİYİZ”

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTÇİ SANAYİ ÜRETİM VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

“PANDEMİYE RAĞMEN SANAYİNİN ÇARKLARI DÖNÜYOR”

BAŞKAN AKAY KAYSERİ ŞEKER’İN ÜRETİM AŞAMALARINI İNCELEDİ

AKAY, “BU YIL HER ZAMANKİNDEN FAZLA DİKKATLİ OLACAĞIZ”

AFGANİSTAN’A KAYSERİ DOSTU BİR İSİM TARIM BAKANI OLARAK ATANDI

ANWAR-UL HAQ AHADY AFGANİSTAN TARIM SULAMA VE HAYVANCILIK BAKANI OLDU

KAYSERİ OSB DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ SANAYİCİNİN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

ÇALIŞMALARI İLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

KAYSERİ ŞEKER’İN PROJESİ EN YÜKSEK PUANI ALDI

KOMİSYONDAN MÜKEMMELE YAKIN NOT ALARAK, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

KULLANILMAYAN TARIM ARAZİLERİ ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HER ZAMAN ÜRETEN ÇİFTÇİMİZİN YANINDADIR

KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞI EV SAHİPLERİ YARATTI

KAYİMDER Başkanı Akdoğan:“ “Hal böyle olunca müteaahit arkadaşlarımız da  maliyetine  yada  zararına yaptıkları  satışları telafi etmek adına fiyatlarını revize ettiler”

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI GÜLSOY SALGIN . DÜNYA SAVAŞI
Gürkan Ofis Mobilyaları

KTO BAŞKANI GÜLSOY, SALGIN, 3. DÜNYA SAVAŞI GİBİ

"E-TİCARET ÜLKEMİZDE ZİRVE YAPACAK"

 

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, korona virüs sürecinde yaşanan sıkıntıya yönelik olarak, "Düşmanın kim olduğunu bilmiyoruz. Sanki bir 3. dünya savaşı gibi" dedi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu konuşmasın da, korona virüs salgınını değerlendirdi. Gülsoy, "lke olarak 100 yıllık Cumhuriyet tarihimize ve dünyanın yaşamına baktığımızda dünyada da çok şeyler oldu. 1. ve 2. Dünya savaşını gördük, kıtlıkları gördük, ülke olarak darbeleri gördük, krizleri gördük. Her dönemde bir sıkıntı yaşandı. Rahat olduğumuz bir günde olmadı. Ben 9 yaşından beri ticareti içerisindeyim. Bu 50 yıllık ticareti hayatı gözümüzün önüne geldiğinde sıkıntılar, darbeler, darbeye teşebbüsler, ekonomik sıkıntılar ve krizler Bunların da hepsini gördük ama bu salgın bambaşka bir şey. Kiminle savaştığımız belli değil. Düşmanın kim olduğunu bilmiyoruz. Sanki bir 3. Dünya Savaşı gibi. Dünyada bütün ülkeleri de kapsamış durumda ve bütün ülkelerde etkilendi. İnşallah bir an öncede bitecektir" ifadelerini kullandı.

"E-ticaret ülkemizde zirve yapacak"

Gülsoy, "E-ticaretin en büyük kuralı güvendir. Yaşamın kuralı da güvendir. İnsanlar birbirlerine olan güveni kaybetmemeli. Şuan ki bu salgının ülkemiz bazında da hafif atlatılmasının yegane sebebi güvendir. Eğer devlet millet, millette devlete güvenirse, bir ve beraber olarak bizim üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir olumsuz bir şey yok. Her birinin üstesinden geliriz ama güvenmek gerekir. Bizim mutlaka kurumsallaşmamız ve markalaşmamız lazım. Bunların yanında bizim dijital ortamda e-ticarete ve e-ihracata yatırım yapıp buna önem vermemiz gerektiğini gösteriyor. E-ticaret ile dünyanın her tarafına ulaşabiliyorsunuz. Aralık ayında dünya bu salgınla tanıştığında ve şuanda son 2 ay içerisinde e-ticaret önümüzdeki 3-4 sene içerisinde alacağı yolu 2 ay içerisinde aldı. Bizim ülkemizde e-ticaret zirve yapacak ama bu hemen olacak bir şey değil. Önümüzdeki yıllar içerisinde olabilecek bir şeydir. Önümüzde 3-4 yıl içerisinde gideceği yolu geçtiğimiz 2 yıl içerisinde aldı ama gideceği çok yolu var. Biz e-ticaret ile ilgili çok eğitim verdik" dedi.

Savunma sanayine değinen Gülsoy, “Nasıl ki sınır ötesi harekatlarda bizim milli bir savunma sanayiye ihtiyaç duyduğumuzu ve bunun ihtiyacından dolayı yapılan yatırımlarla bugün İHA’larımız, SİHA’larımız var. Bunların hiçbirini biri bize vermezdi. Onun için bizim kendi kendimize yeter olmamız lazım. Nasıl ki milli sanayiye yatırım yaptıysak, milli tarıma ve sağlık sektörüne de yatırım yapmamız lazım. Dışa bağımlılıktan kurtulmamız lazım. Biz her zaman ‘Tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’ diyoruz. Siyasi ve ekonomik olarak tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti olmalıyız. Ekonomik olarak da dışa bağımlılıktan kurtulmamız lazım. Onun içinde sağlık sektörüne, milli tarıma, milli savunma sanayiye, daha açıkçası yerlileşmeye ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Özel bankaların bu süreçte esnafa yardımcı olması gerektiğini dile getiren KTO Başkanı Gülsoy, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Avrupa Birliği kendilerine bile yardımcı olmadı. Biz bütün dünyaya insanlığımızı göstermeye çalıştık. Biz insanlığımızı yaşarken, önümüze bakarken, çalışma aşkıyla ülkemizi ve milletimizi nasıl rahat ettirebiliriz diye gayret ederken dolarla da oynuyorlar. Dünyada şuanda müthiş bir dolar furyası var. Sıkıntıların içerisinde insanların ödemelerini yapmaları için nakde ihtiyaçları var. Onun için dolara doğru bir yönelme var. Doların 6.50 TL’ye kadar inmesini bekliyoruz. Çünkü afaki bir durum yok. sıkıntılı bit süreçten geçiyoruz ama bunu doların üzerine de bağlamanın bir anlamı yok. Kamu bankaları elini taşın altına koyuyor ama özel bankalarında koymalarını istiyoruz. Bir işletme kolay olarak büyümüyor. Küçücük bir işletme dahi kolayına bir hale gelmiyor. İnsanlar belli bir emek veriyorlar ama masraf ediyorlar. Bizim bu insanlara yardımcı olmamız lazım. Şu süreçte kredi kullanacak olan adamın kredi kartı ödemesinde bir düzensizlik var ise bunları görmeyin. Zaten olsa ödeyecek. Bizde zaten bu kredileri ödesinler diye veriyoruz. Bu konuda birkaç tane sorun var ama onlar çözüldü."


Haber Kaynak : İHA