KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KTO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KTO BAŞKANI GÜLSOY: “HİZMET SEKTÖRÜNE ACİLEN NEFES VERMEK ZORUNDAYIZ”

GÜBRE DESTEĞİNİN ARTIRILMASI ÇİFTÇİYİ MEMNUN ETTİ

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş: "Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar"

KAYSERİ'DE YAĞAN KAR ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdülkadir Güneş: "Su, şu anda petrol kadar önemli"

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ BEŞ ÜLKE BÜYÜKELÇİSİNİ AĞIRLADI

Başkan Büyüksimitçi büyükelçilerden  işadamlarına vize konusunda ve Türkiye’nin AB üyeliği sürecinde destek istedi

KAYSERİ'DE YENİ NESİL SERALARLA ÜRETİCİLER KARLI YATIRIMLAR YAPIYOR

Kayseri'de, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün destekleriyle kurulan yeni nesil seralarda, üreticiler karlı yatırım yapıyor.

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KISITLAMADA, İŞYERLERİ KADEMELİ OLARAK AÇILMALI

YEŞİLHİSAR'DA 2021 PANCAR EKİMİ İÇİN TOHUMLAR ÇİFTÇİYE DAĞITILDI

2021 EKİMİ İÇİN ÇİFTÇİYE PANCAR TOHUMLARI DAĞITILDI

RUSYA VE LİBYA’NIN ELMASI YAHYALI’DAN

4.000 TON ELMA İHRACAT EDİLECEK

KAYSO’DA 1., 8., 9., 10, 11. VE 25. GRUPLAR MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya:"Plastikte Yüksek Hammadde ve Navlun Fiyatları Diğer Sektörlerimizi de Olumsuz Etkiliyor”

TÜBİTAK’TAN PATENTLİ TEKNOLOJİLER İÇİN SANAYİYE %75’E VARAN DESTEK

DESTEK EN FAZLA 60 AYA KADAR SÜREBİLECEK

NETAFİM’DEN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET

AKILLI TARIM TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ’DEN KAMU BANKALARINA TEŞEKKÜR

AKYOL’DAN BÜYÜKSİMİTCİ’YE ZİYARET

KAYSERİ’DE 63 BİN 465 KİŞİ KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDEN FAYDALANDI

282 MİLYON 622 BİN 916 TL KISA ÇALIŞMA ÖDEMESİ YAPILDI

AVRUPA STANDARTLARINDA HİZMET VEREN KTO, KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

TOBB'DAN KTO'YA 5 YILDIZLI A SINIFI AKREDİTASYON SERTİFİKASI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’DEN KAYSERİ EKONOMİSİNE 1 MİLYAR LİRA KATKI

"KAYSERİ EKONOMİSİNE CİDDİ FAYDA VE KATKILARIMIZ VAR

KAYSERİ OSB DUBAİ TİCARET MERKEZİ KÖRFEZİN İLGİ ODAĞI OLDU

“VİZYON SAHİBİ OLMAK DEMEK, GELECEĞİ GÖRMEK DEMEKTİR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KISITLAMADA, İŞYERLERİ KADEMELİ OLARAK AÇILMALI

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy gündemi değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı. Gülsoy, güvenlik güçlerimizin şahadet şerbetini içme pahasına sürdürdüğü terörle mücadeleye sonuna kadar destek verdiklerini belirtti. KTO Başkanı Gülsoy, salgın nedeniyle alınan önlemlerin vaka sayısını düşürdüğünü belirterek, Sağlık Bakanlığı bu haftadan itibaren il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarını kısıtlamalarla ilgili karar alabileceğini açıkladı. Vaka sayısının düştüğü ilçe ve alanlarda zor durumda olan işyerlerinin gerekirse HES kodu uygulaması, maske ve mesafe kurallarına uyularak kademeli olarak açılmasını istedi.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy gündeme ilişkin yaptığı açıklamada ‘Bin yıldır bu toprakları vatan kılmak için çok şehit verdik. Hala da veriyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet anarken ailelerine sabır diliyorum. Terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız, duacısıyız, emirlerindeyiz’ diyerek şunları söyledi:

“Ecdadımızın bize bin yıldır emanet ettiği bu toprakları vatan kılmak için çok şehit verdik. Hala da veriyoruz. Gara şehitlerimizin açısını yüreğimizde hissettiğimiz şu günlerde, PKK,FETÖ,DEAŞ,DHKP-C vs ne kadar terör örgütü varsa bunlarla mücadelede 83 milyon olarak güvenlik güçlerimizin etrafında kenetlenmemiz lazım. Odamızın tüm üyeleri, hatta bütün hemşerilerimiz terörle mücadelede her zaman kahraman güvenlik güçlerimizin yanında yer almıştır. Adı ne olursa olsun terör örgütleri dış ve iç destekçileri ile güçlü Türkiye’yi engellemek istiyorlar. Bunu asla başaramayacaklar. Yetkililerin açıklamalarına göre yurt içindeki terörist sayısı 250-300 aralığına kadar düşürüldü. İnanıyorum ki, PKK terör örgütünün Irak ve Suriye’deki inleri de tıpkı Türkiye’deki gibi başlarına yıkılacak. Terör bataklığı kurutulacak ve anaların gözyaşı dindirilecek. Türkiye savunma sanayinde kendine yetme yolundaki gayreti ile dış güçlerin tetikçisi olan terör örgütleri ve destekçileri ile içeride ve dışarıda mücadelesini sürdürecek. Terörle mücadelede PKK’nın uzantısı olan malum parti hariç, TBMM’deki tüm siyasi partilerin güvenlik güçlerinin yanında durması ve ortak bir sesle hangi adla olursa olsun terörü lanetlemesi gerekir. Devletimizin tek bir terörist kalmayıncaya kadar haklı mücadelesinde yanındayız ve destekliyoruz.”

KISITLAMA KADEMELİ OLARAK KALDIRILMALI

“Kısıtlama nedeniyle hizmet sektörünün bitme aşamasına geldiğini, çarşı-pazardaki perakende ticaretin zor günlerden geçtiğini hemen her vesile ile dillendiriyoruz. Salgın nedeniyle üyelerimizin ve şehrimizin yaşadığı sıkıntıları başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere ilimiz yetkililerine ve siyasilere defalarca aktardık. Salgın süresince 80’e yakın konuda üyelerimizin talebine Odalar Birliğimize iletmişiz. Bir çoğu çözüme kavuştu. Kayseri’de de Sayın Valimiz, belediye başkanlarımız ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sürekli istişare halindeyiz. Sağlık bakanımız bu haftadan itibaren illerin haftalık vaka sayısını açıklayacaklarını, buna göre de il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarının mahallinde bazı kısıtlamaları kaldırabileceğini veya esnetebileceğini söyledi. Vaka sayısının sıfır olduğu ilçelerimiz var. Buralarda süratle ilçe hıfzıssıhha kurulu kısmen veya tamamen kapalı olan işyerlerini gerekirse HES kodu uygulaması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmak suretiyle açmalı. Şehir merkezinde de vaka sayılarındaki düşüşe bağlı olarak kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılmalı veya esnetilmelidir.Bir yılını doldurmak üzere olan virüsle mücadele programı ve önlemleri hizmet sektörü başta perakende ticarete çok büyük sekte vurdu. Bu sektörlerin mutlaka nefes almasını sağlamalıyız.Bu yöndeki taleplerimizi de ilgili yerlere ilettik.”

SEÇİM İSTEMİYORUZ, KUCAKLAYICI BİR ANAYASA YAPILABİLİR

“Kayseri Ticaret Odası olarak, terörle mücadelenin yoğun olduğu, salgının bazı ekonomik dengeleri bozduğu şöyle bir dönemde erken seçim lafını duymak bile istemiyoruz.Yüce Meclis’e düşen terörle mücadelede güvenlik güçlerimize destek olmak, salgının olumsuz etkilediği ticaret alanlarında tıkanan yolları açmaktır. Bu arada Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘yeni anayasa’ çağrısına da katılıyoruz. Anayasanın ‘değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek’ ilk dört maddesi hariç gerekirse tüm maddeleri terör örgütünün uzantısı hariç diğer partilerin oluşturacağı bir komisyonda ele alınmalı ve Türkiye sivil, katılımcı, çoğulcu bir anayasaya kavuşmalıdır. Türkiye maalesef 60 yıldır darbe anayasası ile yönetilmektedir. Bu bizim gibi köklü demokrasi tarihi olan bir ülkeye yakışmamaktadır. Bugün yürürlükte olan anayasa adeta ‘yamalı bohça’ya dönmüş olup, mutlaka temel hak ve hürriyetlerin altının kalın kalın çizildiği milletin birliğinin ve devletin bekasının merkeze oturtulduğu mümkün olan en yüksek katılımla sivil bir anayasa yapmalıyız. Demokratik ülkelerde anayasalar toplumsal barışın, uzlaşının en yüksek oranda temsil edildiği metinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Malum parti hariç diğer partilerimizin milletvekilleri meslek örgütlerinin ve üniversitelerin de görüşünü alarak bir komisyon kurup gerekirse istikşafi görüşmelere hemen başlamalıdır. Herşey tam bağımsız, egemen büyük Türkiye Cumhuriyeti için olmalı.”

ÜYELERİMİZİN EMRİNDEYİZ

“Kayseri Ticaret Odası şehrimizin en büyük meslek örgütü. Oda olarak yapacaklarımız belli. Üyelerimizden gelen birçok talebi ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına ileterek çözüm üretmeye çalışıyoruz. Salgın döneminde tüm personelimiz, meslek komitelerimiz ve meclisimiz yoğun bir çalışma ortaya koydu. Yönetim Kurulumuz meslek komitelerinden gelen rapor ve talepleri değerlendiriyor ve gereğini yerine getiriyor. Salgının normale dönmesi ile birlikte daha önce yaptığımız gibi, üyelerimizi meslek gruplarına göre iş yerlerinde de ziyaret ederek sorunlarını tek tek dinleyeceğiz. Kapımız herkese açık. Üyelerimizin emrindeyiz. Onların bize emaneti olan Odamızı meslek komitesi ve meclis üyelerimizle birlikte en iyi şekilde yönetme çabasındayız”