KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONA VİRÜS, PAZARDA FİYATLARI DÜŞÜRDÜ

PAZARIN EN PAHALI ÜRÜNÜ ÇİLEK VE LİMON OLDU

YASAKLAR ÇİFTÇİLERE KONTROLLÜ OLARAK KALDIRILMALIDIR

Koç: “Çiftçiler hem sağlıklarıyla hem de geçim için üretimle uğraşıyorlar”

KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ'TEN EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI DEĞERLENDİRMESİ

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, Koronavirüs salgını nedeniyle yürürlüğe giren Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili olarak değerlendirme yaptı.

KTO BAŞKANI GÜLSOY EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

HİÇ KİMSE TEDİRGİN OLMASIN

EKONOMİK TEDBİRLER İŞ DÜNYASINA İLAÇ OLACAKTIR

KTB Başkanı Recep Bağlamış: “Birlik ve beraberlik dayanışma içerisinde bu süreci atlatacağımızdan şüphemiz yoktur”

OSB’DEN ‘TEDBİRLİ’ BASIN AÇIKLAMASI

NURSAÇAN: VİRÜSÜN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

DESTEK KARARLARINDA GÖRMEZDEN GELİNDİK

KSMMMO Bşk. Ali Yedikaya: “Alınan tedbirlerin destekçisi olacağız ancak meslek grubumuzun bu kararlarla görmezden gelindiğini düşünüyoruz.

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN “ÖDEME KOLAYLIĞI” TALEBİ

41 MESLEK KOMİTESİNİN TAMAMI SALGINDAN ETKİLENDİ

TARIMDA AR-GE'YE 400 MİLYON LİRA KAYNAK AYRILIYOR

TAGEM GENEL MÜDÜRÜ KAYACAN: AKILLI TARIM VE ROBOTLARLA İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ VAR

ÇAMURDAN GELEN ENERJİYLE 3,3 MİLYON LİRA TASARRUF EDİLDİ

ÖZDEMİR: 60 MİLYON METREKÜP ATIK SU ARITTIK

CEVİZLER YEŞERECEK,

GESİ BAĞLARI ŞENLENECEK

KAYSO VE KTO’NUN MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: PLASTİK SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇIK

OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI KAYSERİ OSB’DE YAPILDI

NURSAÇAN, PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

SÖZLEŞMELİ TARIMI HER GEÇEN GÜN GELİŞTİRİYORUZ

AKAY: ARGE’DE HEDEFİMİZ YERLİ PANCAR TOHUMUDUR

TİCARETİ KURALINA GÖRE YAPMALIYIZ

Türkiye Ekonomisi panelinde konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, şirketlerin uzun vadede ayakta kalması için kurumsallaşma, markalaşma ve halka açılmasının şart olduğunu söyledi.

GENÇ NÜFUSUMUZU İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisat Kulübü tarafından düzenlenen Finans Zirvesi’nde “Türkiye Ekonomisi” konulu panele katıldı.

Anahtar Kelimeler: ŞUBAT MECLİSİ TOPLANDI

KTO’DA ŞUBAT AYI MECLİSİ TOPLANDI

TİCARET BAKANLIĞI İHRACAT GEN. MÜD.AĞAR: ÇOK ÇALIŞIP KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMELİYİZ

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada“Dünya şuanda zor bir dönemden geçiyor. Onun için ihracatçılar olarak, sanayiciler olarak çok daha fazla mücadele etmeli, çok daha fazla çalışıp krizi fırsata çevirmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Şubat ayı toplantısını Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar’ın onur konuğu olarak iştiraki ile gerçekleştirdi. KTO Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar’ın yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci,KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kto Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan oda üyeleri katıldı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy toplantının açılışında yaptığı konuşmada Çin’de ortaya çıkan korona virüsün dünya devletlerinin ticari faaliyetleri üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiye dikkat çekerek “Bir süredir Çin’de yaşanan salgın dünyayı tedirgin ederken, özellikle ülkemizde perakende ticaretinin artışına katkı sağlar. Çin şüphesiz ki dünyanın en iyi ekonomilerinden biri. Salgın nedeniyle bu ülkeden mal almak istemeyenler bazı alanlarda siparişlerini Türkiye’ye yönelttiler. Özellikle perakende sektöründe ihracatımızın daha da artmasını bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantının konuk isimlerinden KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci’de, “Kayseri Sanayi Odası olarak ihracatı geliştirmek ve tabana yaymak hedefiyle birçok eğitimler ve bilgilendirme faaliyetleri yapıyoruz. İhracatın 3 temel ekseni olan ihracata hazırlık, pazarlama ve markalaşma programlarında Ticaret Bakanlığımızın sunmuş olduğu çok önemli destekler ile bu desteklerin anlatılmasıyla ilgili de proje destek ofisimizi kurduk. Bunun aracılığı ile bütün üyelerimize anlatıyoruz” şeklinde konuştu. Son olarak kürsüye çıkan diyen Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar ise Küresel Ekonomi’ deki belirsizliklerin ekonomik büyümedeki ön görülebilirliği önemli ölçüde azalttığının altını çizerek “IMF, küresel ekonomik büyümenin 2019 yılında yüzde 2.9 olarak gerçekleşeceğini, 2020-2021 yıllarında ise sırasıyla yüzde 3.3 ve yüzde 3.4 olacağını ön görmektedir. Dünya Bankası ve Dünya Ticaret Örgütünün anılan yıllar için ekonomik beklentileri ise çok daha düşüktür. Küresel ekonomik büyümedeki yavaşlamayla birlikte küresel ticarette de yavaşlama beklenmektedir. Ticaret savaşları, ülkelerin korumacılık eğilimlerindeki son yıllarda görülen artış küresel ticaretteki büyüme beklentilerini olumsuz şekilde etkilemektedir” dedi ekledi “Dünya şuanda zor bir dönemden geçiyor. Onun için ihracatçılar olarak, sanayiciler olarak çok daha fazla mücadele etmeli, çok daha fazla çalışmalıyız. Bu noktada bu belirsizliklere olumsuz anlamda katkı sunan bir başka meselede Çin’de ortaya çıkan korona virüs vakasıdır. Bunun ülkemiz için Çin’in ihracatındaki payı üstlenmemiz manasında bir fırsat oluşturabileceği noktasında bir değerlendirme yapmak çok yanlış olmaz. Şunu da görmek gerekir ki, bu artışı sağlarken aynı zamanda Çin’in dünyanın en büyük tedarikçisi olması ve aynı zamanda da çok büyük bir alıcı olması noktasında da bu ticaretin oradaki üretim etkilenmesi nedeniyle durması neticesinde, buradaki üreticilerimiz ve sanayicilerimiz açısında da belli bir dönem sıkıntı oluşturması olmakla birlikte tüm krizleri fırsata çeviren bir ülke olarak çok daha fazla çalışmalıyız. Çok daha fazla ihracatımızı artırma noktasında yeni faaliyetler yapmalıyız.”

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ