KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

DÜŞÜN,TASARLA,OYNA,DÜZENLE

AGÜ ONLİNE EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE 1’İNCİ SIRADA

Abdullah Gül Üniversitesi, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversitesi oldu

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ONLİNE SERGİ

Kayseri’de eğitim ve öğretim hayatına ait ve daha önce sergilenmemiş arşiv belgeleri, Kayseri Üniversitesi tarafından online sergileniyor.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 2 YAŞINDA

2 YILA ÇOK SAYIDA ETKİNLİK SIĞDIRDIK

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA,

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

LGS ÇOK FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

20 HAZİRAN’DA YAPILACAK OLAN LGS SINAVI FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

NNYÜ ÖĞRENCİLERİNE CORONA VİRÜS ENGEL OLAMADI

MESLEKİ UYGULAMA KAPSAMINDA ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK,

TELEKONFERANS İLE ÖĞRENCİLERİN SORULANI YANITLADI

VİZE, FİNALLER, BÜTÜNLEME VE EK DERS SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Erü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış:”Siz sağlıklı kalın, derslerinize çalışın”

AGÜ ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

AGÜ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

AGÜ, TÜRKİYE’DE LİDER ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA LİDER

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİN SORULARINA CEVAP VERDİ

İSTİKLAL MARŞI AŞKI KORONA TATİLİ DİNLEMİYOR

ÖĞRENCİLER ONLİNE OLARAK İSTİKLAL MARŞINI OKUDU

AGD MESAFELERİ KİTAPLA KAPATIYOR

HEDEF 1 MİLYON HATİM

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

Korona virüs tedbirleri kapsamında okullarında kapatılmasının ardından eğitimi uzaktan sürdüren Mustafa Germirli Proje Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, online mukabele ile Kur'an-ı Kerim eğitimlerini almaya devam ediyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların kapatılmasının ardından uzak eğitim sistemine geçildi. Okulların kapatıldığı ilk günden beri öğrencilerini sıkı takibe alan Mustafa Germirli Proje Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri de, online olarak çocukların eğitimlerini sürdürüyor. 40 eğitmenin takip ettiği öğrenciler, online mukabele programları, dersler ve yarışmalar ile derslerinden kopmuyor.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Mustafa Germirli Proje Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Yöneticisi İsmail Doğan, “Korona virüs nedeniyle okullar tatil edildikten sonra çocuklarımız evlerine geçtiler. Aynı şekilde hocalarımızda evlerinden uzaktan eğitim ile eğitimlerini sürdürdüler. Okulumuzda 21 tane Kur’an-ı Kerim hafızlık hocamız var. Bu hocalarımız uzaktan hafızlık eğitimlerini yaptırdılar. Bu noktada anketler yaptık ve hiçbir gerilemenin olmadığını gördük. Bazı öğrencilerimiz daha da fazla başarılı olduğu gördük. Bu süreci en az zararla atlatmaya çalışıyoruz. Bunu da başarılı bir şekilde yapan nadir okullardan bir tanesiyiz diye düşünüyorum" dedi.

Doğan, "Mukabele önceden beri İslam literatürüne yerleşmiş ve günümüze kadar gelmiştir. İslam dini mukabeleye çok önem vermiştir. Sebebi ise Kur’an-ı Kerim’in muhafazası açısından önemlidir. Onun hiçbir harfinin değişmeden günümüze kadar gelmesi açısından mukabele önemlidir. Ondan dolayı İslam dini buna çok önem ve değer vermiştir. Bizim ecdadımızda buna çok önem vermiş ve bunu camiye yaymıştır. Osmanlı’da mukabele evlerde de yapılmıştır. Burada önemli olan ezbere olmasıdır. Bu virüsten dolayı bu sene mukabeleyi camilerde uygulayamıyoruz. Daha önceki senelerde öğrencilerimiz camilere giderek imamlarımız eşliğinde orada mukabeleyi okuyorlardı ve cemaatimiz takip ediyordu. Böylece biz mukabele serüvenini atlatmış oluyorduk. Bizde burada online mukabele yapalım diye düşündük. Bütün öğrencilerimize cüzlerimizi dağıttık. Onlar okuyorlar, evlerinde anne ve babaları telefonla çekerek bize gönderiyorlar. Bizde onları sisteme yüklüyoruz. Takip etmek isteyen vatandaşlarımız, velilerimiz ve öğrencilerimiz istedikleri zaman açarak takip ediyorlar. Mukabele sünnetini de bu sene bu şekilde yapalım diye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : İHA