KÜLTÜR YOLU´NDA KÜLTÜR GEZİSİ
Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon kültür sanat etkinlikleriyle birlikte Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi´ni de başlattı. Yeni sezonun ilk gezisi Kültür Yolu´nda yapıldı.
Tarih: 9.10.2017 17:08:47/ 1648okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon kültür sanat etkinlikleriyle birlikte Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi´ni de başlattı.  Yeni sezonun ilk gezisi Kültür Yolu´nda yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi´nin Kültür Yolu´nda gerçekleştirdiği Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi Selçuklu Uygarlığı Müzesi´nde başladı ve Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi´nde sona erdi. Geziye katılan fotoğrafçılar öncelikle Kültür Yolu´nun ilk durağı olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi´ni gezdiler. Geziye katılanlara müze, medresenin yapısı ve geçmişte üstlendiği işlevlerle ilgili bilgiler de verildi.

Fotoğrafçılık eğitimi kapsamında yapılan Kültür Yolu Gezisi´ne katılanlar Selçuklu Uygarlığı Müzesi´nin ardından Sahabiye Medresesi´ne geçtiler. Sahabiye Medresesi ve Cumhuriyet Meydanı´ndaki tarihi eserler hakkında bilgilenen katılımcılar, Kayseri Kalesi ve Hunat Camii´ni takiple Kültür Yolu Gezisi´ne devam ettiler. Güzergah boyunca tarihi eserleri fotoğraflayan katılımcılar, Kiçikapı´daki Meryem Ana Kilisesi´nin ardından Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi´ne geçtiler.

Profesyonel Fotoğrafçılık Eğitimi ve Uygulama Gezisi Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi´nde sona erdi. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KÜLTÜR YOLU KÜLTÜR GEZİSİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL