KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TARIM MÜDÜRÜNDEN ‘ZİRAİ DON’ İNCELEMESİ

ZİRAİ DON TARSİM'İN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

ASKON DERNEK BAŞKANI ÖZCAN:

BU ÜLKE YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK!

GÜLSOY’DAN 27 MAYIS AÇIKLAMASI

DARBELER, ACILARLA ÜLKEMİZİ HER ALANDA GERİYE GÖTÜRDÜ

HAK-İŞ'TEN "27 MAYIS" AÇIKLAMASI

HAK-İŞ ŞUBE BAŞKANI ÇELİK:27 MAYIS, TOPLUMUN HAFIZASINDA KARA BİR LEKEDİR

27 MAYIS DARBESİ SONRASINDA 42 MEZAR KAZILDI

"MENDERES KENDİ SEHPASINI İTTİ, İP KIRILDI, TEKRAR ÇIKARDILAR VE ASTILAR"

'YÖRÜK ANAYA' VALİ SAHİP ÇIKTI

VALİ GÜNAYDIN BAŞKA BİR YAYLAYA YERLEŞTİRDİ

TALAS’TA 'CUMA NAMAZI' TOPLANTISI

“MASKESİZ VE SECCADESİZ CAMİYE GELMEYİN”

BÜYÜKKILIÇ, GESİ KAVŞAĞI’NDAN SESLENDİ

HİZMET BİZDEN, EVDE KALMAK SİZDEN

BÜYÜKKILIÇ’TAN İTFAİYEYE BAYRAM ZİYARETİ

BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

İLDEM’DE MEHTER RÜZGARI

ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

MELİKGAZİ İLÇESİ METRUK BİNALARDAN TEMİZLENİYOR

PALANCIOĞLU: KİMSEYİ ÜZMEDEN YIKIM YAPIYORUZ

TALAS’TA BAYRAM BAŞKA GÜZEL

VATANDAŞLAR BALKONDAN EŞLİK ETTİ

DEVELİ’DE RAMAZAN BAYRAMINDA BALKONLARDA BAYRAM COŞKUSU

Kayseri’nin Develi ilçesinde vatandaşlar balkonlarında bayram coşkusu yaşadı.

DAHA TEMİZ KOCASİNAN İÇİN MODERN ARAÇLARLA HUMMALI ÇALIŞMA

KOCASİNAN KOLLARI SIVADI

MEHMETÇİK İKİYAKA DAĞLARI'NDA TERÖRİSTLERE NEFES ALDIRMIYOR

MEHMETCİK KAR KALINLIĞININ YER YER 7 METREYİ BULDUĞU BÖLGEDE TERÖRLE KARARLI MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

GÖREVİMİZİ ASİL VE ŞEFFAF ŞEKİLDE YAPIYORUZ

KULULAR GİTTİ, KARABÖRK GELDİ

EMNİYET MÜDÜRLERİ ATAMA KARARNAMESİ, RESMİ GAZETE´DE YAYIMLANDI

Kararname ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Söz konusu kararname il Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına atanırken, Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de yeni Kayseri Emniyet Müdürü oldu.

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete´de yayımlandı. Kararname ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Bu illerden 14´ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi´ne göre; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu, Personel Daire Başkanı Ahmet Şengün ve Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular emniyet Genel Müdür Yardımcılığı´na atanırken, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüten 1. Hukuk Müşaviri Selami Hüner de bu göreve asaleten getirildi. Hüner´den boşalan 1. Hukuk Müşavirliği´ne ise Polis Başmüfettişi Ziyaettin Kaygusuz atandı.

Kararnameyle, aralarında Diyarbakır, Bursa, Mardin, Hakkari, Tunceli ve Şırnak´ın da bulunduğu 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Buna göre; Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman Diyarbakır´a, Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan Bursa´ya, Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar Balıkesir´e, Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu Muğla´ya, Şırnak Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy Manisa´ya, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin´e, Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk Kayseri´ye, Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek Gaziantep´e ve Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz Hatay´a atandı.

Kararname kapsamında daha önce Kayseri Emniyet Müdür Yrd. Görevini yürüten Polis Başmüfettişi Necmettin Koç´da Kütahya Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi?

Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, 2014-2019 yılları arasında FETÖ başta olmak üzere PKK, DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadele başta olmak üzere uyuşturucu ile mücadeleden şehirde aydınlatılmayan faili meçhul cinayet kalmamasına kadar dikkat çeken çalışmalara imza atmasının yanında, Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı binalar ve tesisler konusundaki projeleri ile de dikkat çekti.

2014 yılında Kayseri Emniyet Müdürü olarak atanan İbrahim Kulular, Kayseri´de görev yaptığı süre içinde birbirinden başarılı operasyonlarla dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı Adalet Yürüşüyü´nde DEAŞ militanlarınca yapılacak olan suikastin de başarılı bir şekilde önlenmesini sağlayan Kulular, Türkiye genelinde 15 Temmuz öncesinden de FETÖ´ye operasyon düzenleyen emniyet müdürü olarak biliniyor.

Boydak Holding´e yönelik FETÖ operasyonunu tüm  engelleme girişimlerine rağmen kararlılıkla gerçekleştiren Kulular, faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması, DEAŞ´a yönelik en çok operasyonun yapılması, PKK terör örgütünün Kayseri´de gerçekleştirdiği ve 15 askerimizin şehit edildiği hain saldırının faillerinin eksiksiz bir şekilde tespit edilerek ve olayın bütün yönleriyle aydınlatılması, Kayseri´nin Uyuşturucu satıcılarından temizlenmesi gibi çalışmalarıyla da dikkat çekmişti.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ