KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ VE EŞİ

TABURCU OLDU

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN

AĞAÇLARA KIŞ BAKIMI

TALAS BELEDİYESİ

ALİ DAĞI 360 SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

KAYEMA’DAN

MELİKGAZİ’NİN AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASINA ÖVGÜ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR

UĞUREVLER’E DAHA MODERN OKULUN TEMELİNİ ATTI

AGÜ-BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

'UN75 2020 VE ÖTESİ' DİYALOG PANELİ DÜZENLENDİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

“HASTANE YÜKÜMÜZ GİDEREK ARTIYOR”

JANDARMA EKİPLERİNDEN OPERASYON

YOLCU OTOBÜSÜNDE 450 GRAM ESRAR YAKALANDI

KANSERDEN HAYATINI KAYBEDEN İTFAİYECİ

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

YEŞİLHİSAR'DAKİ 'KÜÇÜK PARİS'

TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR ERTELENDİ

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR 1 OCAK 2021 TARİHİNE KADAR ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PINARBAŞI VE SARIZ'DA YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

BÜYÜKKILIÇ’IN İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

PALANCIOĞLU, KEYKUBAT MAHALLESİ’NDEKİ PAZAR YERİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ PAZAR YERİ DENETİMLERİ AKSATILMADAN YAPILIYOR

KAYSERİ'DE 7/24 KÜTÜPHANEDE ENGELLİ BİREYLERİN BİLGİYE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTI

Görme ve işitme engelliler Braille klavyeli bilgisayarlar ve büyüteç ekran sayesinde istedikleri kaynaklara ulaşabiliyor

BAŞKAN ALTUN KADIN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

ALTUN KARAHIDIR MAHALLESİNDE KAÇEM’İ ZİYARET ETTİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

Gürkan Ofis Mobilyaları

KURUKÖPRÜ’YE DOĞALGAZ, CEBİR’E SOSYAL TESİS

GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

Talas Belediyesine bağlı kırsal mahallelerde bereketli bir gün yaşandı. Kuruköprü’de doğalgaz döşeme çalışmalarına başlanırken Cebir’de de sosyal tesisin temeli atıldı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilk olarak Kuruköprü’de Kayserigaz tarafından başlatılan hat döşeme çalışmalarına katıldı. Burada yaptığı konuşmada Kuruköprü’nün çok önemli bir ihtiyacının giderildiğine vurgu yapan Başkan Yalçın, kısa bir sürede doğalgazı Kuruköprü halkının kullanımına sunacak olmasından dolayı Kayserigaz’ı tebrik etti.

Kayserigaz Genel Müdürü Dinçer Akbaba da yaklaşık 4 milyon liralık yatırımla toplam 32 km. uzunluğunda hat çalışması yapacaklarını ve Kuruköprü’nün bu kış doğalgaz kullanımına geçeceğini belirtti.

Doğalgazın Kuruköprü’ye gelecek olmasından dolayı Başkan Yalçın ve Genel Müdür Akbaba’ya teşekkür eden mahalle muhtarı Bilal Yardım da “Başkanımızın ayağı uğurlu geldi. Stadımız ve meydanımız yapıldı, şimdi doğalgaz çalışmaları başladı ve bir de sosyal tesisin yapımını gerçekleştirecek inşallah” diye konuştu.

“KÖMÜRÜN İSİNDEN PİSİNDEN KURTULACAĞIZ”

Kuruköprü sakinleri de kömürün isinden, pisinden ve yükünden kurtulacakları için çok sevinçli olduklarını ifade ederek katkılarından dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

YAZYURDU’NDA VATANDAŞLAR SOHBET

Başkan Yalçın daha sonra Talas Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş yetkilileriyle birlikte Yazyurdu’na geçerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Burada belediye tarafından yapılması planlanan çalışmaları aktaran Başkan Yalçın, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

Mahalle Muhtarı Kerem Belikbaşı da yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Yalçın ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

CEBİR’DE SOSYAL TESİS TEMELİ ATILDI

Başkan Yalçın ve beraberindekilerin son durağı ise Cebir oldu. Burada mahalle sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Yalçın, Talas Belediyesi tarafından yaptırılacak olan sosyal tesisin temelini attı.

Düzenlenen törende konuşan Cebir Mahalle Muhtarı Recep Çelik, 1 yıl içerisinde çok güzel hizmetler aldıklarını belirterek, “Başkanımızdan Allah razı olsun, çok güzel faaliyetler yapıyor. Şimdi de mahallemizin ihtiyacı olan sosyal tesisin temeli atılıyor. Mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da yaptığı konuşmada kırsal mahallelere her yönüyle hizmet götürmeye gayret ettiklerini ifade ederek, “Koronovirüsle birlikte ekili dikili alanların daha verimli kullanılması gibi bir zaruret ortaya çıktı. Bunun için çiftçilerimize 12 ton tohum desteği sağlayarak topraklarımızın boş kalmasının önüne geçtik. Bir yandan da rutin belediye hizmetlerini aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bugün de burada güzel bir sosyal tesisin temelini atıyoruz. Gençler, çocuklar bize emanet, inşallah burası onlar için çok yararlı bir tesis olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Yalçın, mahalle halkının, kestirdikleri kavakların parasıyla tesisin yapımına katkı sağladığına dikkat çekerek gösterdikleri hamiyetperverlik için de ayrıca teşekkür etti. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ