KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KALP HASTALARI SICAK HAVALARA DİKKAT

PROF.DR. ERÜN SEYFELİ: “KALP HASTALARI SICAK HAVALARDA KAPALI MEKANLARI TERCİH ETSİN”

HIZARLA KOLUNU PARÇALADI

İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

KORONA VİRÜS HIZ KESMİYOR

2 BLOK VE 2 DAİRE KARANTİNAYA ALINDI

BAŞHEKİM TAŞDEMİR’DEN GÖREV DEĞERLENDİRMESİ

TAŞDEMİR: HERKESİN MUTLU OLDUĞU BİR ORTAM OLUŞTURACAĞIZ

KALÇA KEMİĞİ KIRILAN VATANDAŞIN İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

16 EVİN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞI İLÇE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İNCESU’DA 3 MAHALLE KARANTİNADA

AMBULANS HELİKOPTER 2 HASTA İÇİN HAVALANDI

YAHYALI VE SARIZ’DAN HASTA NAKLEDİLDİ

KAYSERİ'DE 23 EV KARANTİNAYA ALINDI

4 İLÇEDE 26 AİLE 14 GÜN KARANTİNADA

KARPUZ’UN FAZLASI KİLO YAPABİLİR

DİYETİSYEN UÇAN: KARPUZDA MEYVE ŞEKERİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN AZ TÜKETİLMELİ

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLACAK 14 BESİN

BU BESİNLER KALORİ YAKMANIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

PSİKOLOG ERTUĞTUL:

“AİLE İÇİ ÇATIŞMALARI ÇOCUKLARA YANSITMAYIN”

DOKTORLAR 'YAŞAMAZ' DEDİ; BABA OLDU, OKUDU VE MESLEK SAHİBİ OLDU

KALBİ SAĞ TARAFTA DOĞAN VE SOL KOLU DOĞUŞTAN AMPUTE OLAN 23 YAŞINDAKİ BAKİ BALABAN HAYATA SPORLA TUTUNDU

İNCESU İLÇESİNDE 16 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri’nin İncesu ilçesinde Covid-19 sonucu pozitif çıkan hastanın temaslı olduğu belirlenen 16 ev karantinaya alındı.

“ŞEFTALİ” DEYİP GEÇMEYİN

ÇİLT SAĞLIĞI’NDAN KANSERE BİR ÇOK DERDE DEVA

3 KATLI APARTMANA ‘KORONA VİRÜS’ KARANTİNASI

APARTMAN ÖNÜNDE MAHALLE VE ÇARŞI BEKÇİLERİ NÖBET TUTUYOR

HAVA AMBULANSI HIZIR GİBİ YETİŞTİ

PINARBAŞI’NDAKİ İKİ HASTA ŞEHİR HASTANESİNE YETİŞTİRİLDİ

LÖSEV YIL BOYUNCA KANSER HASTALARINA ŞİFA DAĞITACAK

ARZU ÇOKEKEN: ?BU AY HEDEFİMİZ 30 BİN AİLEYE ULAŞMAK?

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yıl boyunca kurban bağışlarından gelen etleri yıl boyunca kanser hastalarına ulaştıracak. Et dağıtımı hakkında bilgi veren LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken, ?Bu ay hedefimiz 30 bin aileye ulaşmak? dedi.

Lösemili hastalara yardım elini uzatan LÖSEV, Türkiye genelinde LÖSEV´e kayıtlı kanser hastalarına ulaşarak yıl boyunca et dağıtımı yapacak. Dün Sivas´ta et dağıtımını gerçekleştiren LÖSEV, bugün Kayseri´de dağıtımlarına devam ediyor. Hastaların kemoterapiden dolayı bağışıklıklarının neredeyse sıfıra düşmesi ve kırmızı etin protein açısından zengin olması sebebiyle, kurban bağışlarından gelen etler 8-9 kiloluk paketler halinde kanser hastalarına ulaştırılacak.

Kanser hastalarının bağışıklıklarını yükseltebilmek için et dağıttıklarını söyleyen LÖSEV Kayseri Temsilciliği Sosyal Hizmet Uzmanı Sema Kaya, ?Burada bugün Kayseri´deki ailelerimize et dağıtımı için toplandık. Neden et dağıtımı kısmına gelirsek, kanser tedavisinde kemoterapi alındığı için, bağışıklık sistemi sıfıra kadar düşüyor. En yüksek protein değeri et´de olduğu için ve bu bağışıklıklarını et ile yükseltebilecekleri için de biz, et dağıtımına özen gösteriyoruz. Yaklaşık 8 buçuk 9 kiloluk et paketlerimizle ailelerimize doya doya et yiyebilmeleri için hem de kanser tedavisinde bağışıklıkları yükseltebilmek için et dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz? dedi

Annesi kanser hastası olan Zekiye Alpaslan ise, ?LÖSEV Derneğinden yardım alıyoruz. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz. Şu an et dağıtımı yapıyorlar. Annem için geldim, bizi aradılar ve buldular. Allah razı olsun sağ olsunlar. Etin kanser tedavisinde çok faydası olduğu için, et dağıtıyorlar. Her konuda yardım ediyorlar. Yardım eden herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ederim? dedi.

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken, bu ay hedeflerinin 30 bin aileye ulaşmak olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

?Bugün burada aslında tüm Türkiye genelinde yapmış olduğumuz eş zamanlı et dağıtımlarımızın bir diğerini gerçekleştiriyoruz. Bu ay 30 bin ailemize kırmızı et ulaştırabilmek amacındayız ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Burada da Kayseri´de LÖSEV´e kayıtlı olan ailelerimize yardımlarımızı ulaştırdık. Tüm Türkiye genelinde kırmızı et yardımlarımız devam ediyor. Kurban bayramı döneminde aldığımız bütün kurban bağışlarını, yıl boyunca ailelerimize taze et ve et ürünleri şeklinde iletiyoruz. Bu kapsamda da yine, aylık periyodik şekilde yapmış olduğumuz et dağıtımlarının bir diğerini gerçekleştiriyoruz burada. Bu dağıtımlarımız devam edecek ve yine ailelerimize yıl boyunca kurban yardımlarını ulaştırmaya devam edeceğiz?

Göğüs kanseri olan 58 yaşındaki Leyla Yıldırım da ?Ben kanser hastasıyım, göğsüm alındı. Allah devletimizden razı olsun. LÖSEV´in yardımlarıyla çok iyiyiz. Bu yardımlar bizim gibi hastalar için çok güzel bir şey. Allah devletimize zeval vermesin? ifadelerinde bulundu.


Haber Kaynak : İHA