EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

GENEL CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. TOPUZ: “GENÇLERİ OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRMELİYİZ”

Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Topuz haber ekibimize obezite ve obezite cerrahisi hakkında bilgiler verdi.

AĞIR ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ÇALIŞAN ANNEYE ERKEN EMEKLİLİK

SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül: "58 yaşında emeklilik hakkı bulunan anne, 8 yıl ağır engelli çocuğu ile çalışma haddi içerisinde yer alırsa 56 yaşında emekli olacak"

VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRMAK İÇİN DENGELİ BESLENİN

MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN GİYİNİN

TÜRKİYE’DE İLK KEZ MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASI

EKİNCİ: “ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

OBEZİTE KURTULMASI ZOR BİR BATAKLIKTIR

GENEL CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. TOPUZ, OBEZİTE VE OBEZİTE CERRAHİSİ  HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

HASTA YAKINLARINI MUTLU EDEN SAĞLIK HİZMETİ

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ, VATANDAŞTAN DA TAM NOT ALAMAYA DEVAM EDİYOR

BOL BOL TURP TÜKETİN, TURP GİBİ OLUN

TURPU SOFRALARINIZDAN EKSİK ETMEYİN

DİYABET SİNSİ BİR HASTALIKTIR

ENDOKRİNOLOJİ UZMANI DR. DOĞAN: “ÜLKEMİZDE 11 MİLYON DİYABETLİ VAR”

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN KAYSERİ'Yİ SEVİNDİRECEK ONAY

YAHYALI DEVLET HASTANESİ’NİN CİHAZ VE MEFRUŞAT ALIMI ONAYLANDI

TALAS’TAN ANNE ADAYLARINA KURS

ANNE ADAYLARINA UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN GEBELİĞE DAİR KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ

ERÜ’DE “ANTİBİYOTİK FARKINDALIK HAFTASI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde “Antibiyotik Farkındalık Haftası” etkinliği düzenlendi.

KALP HASTALARINA MÜJDELİ HABER

KALP HASTALARI KALABALIK ORTAMLARDA GÜVENLE DOLAŞABİLECEK

HAYATINI KABUSA ÇEVİREN HASTALIKTAN KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE KURTULDU

HASTALIĞI DOLAYISIYLA 30 KİLOYA KADAR DÜŞEN ÖZGE, SAĞLIĞINA KAVUŞMANIN HEYECANINI YAŞIYOR

POLİKİSTİK OVER HASTALIĞI GEBE KALMAYI ENGELLEYEBİLİYOR

DİYETİSYEN FATMA UÇAN: "POLİKİSTİK OVER HASTALIĞI 10 KADINDAN 1'İNDE GÖRÜLÜYOR"

LAHANA BİNBİR DERDE DEVA

SOĞUK HAVALARDA LAHANA ÇORBASI

EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE 3 BİN HASTA SAĞLIKLI DİŞLERE KAVUŞTU

İlimizde  hastaneye gidemeyecek durumda olan hastaların evde sağlık hizmeti ile evlerinde diş tedavileri yapılıyor.

LÖSEV YIL BOYUNCA KANSER HASTALARINA ŞİFA DAĞITACAK

ARZU ÇOKEKEN: ?BU AY HEDEFİMİZ 30 BİN AİLEYE ULAŞMAK?

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yıl boyunca kurban bağışlarından gelen etleri yıl boyunca kanser hastalarına ulaştıracak. Et dağıtımı hakkında bilgi veren LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken, ?Bu ay hedefimiz 30 bin aileye ulaşmak? dedi.

Lösemili hastalara yardım elini uzatan LÖSEV, Türkiye genelinde LÖSEV´e kayıtlı kanser hastalarına ulaşarak yıl boyunca et dağıtımı yapacak. Dün Sivas´ta et dağıtımını gerçekleştiren LÖSEV, bugün Kayseri´de dağıtımlarına devam ediyor. Hastaların kemoterapiden dolayı bağışıklıklarının neredeyse sıfıra düşmesi ve kırmızı etin protein açısından zengin olması sebebiyle, kurban bağışlarından gelen etler 8-9 kiloluk paketler halinde kanser hastalarına ulaştırılacak.

Kanser hastalarının bağışıklıklarını yükseltebilmek için et dağıttıklarını söyleyen LÖSEV Kayseri Temsilciliği Sosyal Hizmet Uzmanı Sema Kaya, ?Burada bugün Kayseri´deki ailelerimize et dağıtımı için toplandık. Neden et dağıtımı kısmına gelirsek, kanser tedavisinde kemoterapi alındığı için, bağışıklık sistemi sıfıra kadar düşüyor. En yüksek protein değeri et´de olduğu için ve bu bağışıklıklarını et ile yükseltebilecekleri için de biz, et dağıtımına özen gösteriyoruz. Yaklaşık 8 buçuk 9 kiloluk et paketlerimizle ailelerimize doya doya et yiyebilmeleri için hem de kanser tedavisinde bağışıklıkları yükseltebilmek için et dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz? dedi

Annesi kanser hastası olan Zekiye Alpaslan ise, ?LÖSEV Derneğinden yardım alıyoruz. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz. Şu an et dağıtımı yapıyorlar. Annem için geldim, bizi aradılar ve buldular. Allah razı olsun sağ olsunlar. Etin kanser tedavisinde çok faydası olduğu için, et dağıtıyorlar. Her konuda yardım ediyorlar. Yardım eden herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ederim? dedi.

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Arzu Çokeken, bu ay hedeflerinin 30 bin aileye ulaşmak olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

?Bugün burada aslında tüm Türkiye genelinde yapmış olduğumuz eş zamanlı et dağıtımlarımızın bir diğerini gerçekleştiriyoruz. Bu ay 30 bin ailemize kırmızı et ulaştırabilmek amacındayız ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Burada da Kayseri´de LÖSEV´e kayıtlı olan ailelerimize yardımlarımızı ulaştırdık. Tüm Türkiye genelinde kırmızı et yardımlarımız devam ediyor. Kurban bayramı döneminde aldığımız bütün kurban bağışlarını, yıl boyunca ailelerimize taze et ve et ürünleri şeklinde iletiyoruz. Bu kapsamda da yine, aylık periyodik şekilde yapmış olduğumuz et dağıtımlarının bir diğerini gerçekleştiriyoruz burada. Bu dağıtımlarımız devam edecek ve yine ailelerimize yıl boyunca kurban yardımlarını ulaştırmaya devam edeceğiz?

Göğüs kanseri olan 58 yaşındaki Leyla Yıldırım da ?Ben kanser hastasıyım, göğsüm alındı. Allah devletimizden razı olsun. LÖSEV´in yardımlarıyla çok iyiyiz. Bu yardımlar bizim gibi hastalar için çok güzel bir şey. Allah devletimize zeval vermesin? ifadelerinde bulundu.

Haber Kaynak : İHA