MAHMUT FİDANİL
BEDELİ ÖDENMİŞ HAYAT NECİP FAZIL´ KİTABINI TANITTI…
Tarih: 10.11.2017 17:48:47/ 372okunma / 0yorum

Yüksek İslam Enstitüsü mezunu  Kayserli  Gazeteci  Mahmut Fidanil raflarda  yerini  alan ‘BEDELİ ÖDENMİŞ HAYAT  NECİP FAZIL´ isimli  ilk kitabını kamuoyuna  tanıttı… Üstat Necip Fazıl  Kısakürek ile çocukluk yıllarından beri birlikte olan  ve o günlere  ait hatıratlarını  kaleme aldığı kitabının tanıtım töreninde  konuşan  Fidanil kitapla ilgili olarak   “Arkadaşlarım kitabı yazın diye ısrar etti  unutulmasın diye  başına geçtim  yoksa unutuluyor. 1962 den  başlayan bir  serüven üsdat ile olduğumuz  gezdiğimiz zamanların hepsine tarih atmışım  onlardan olan hep bir  yaşanmış hatıralar” değerlendirmesinde  bulundu….

Yoğunburç Kültür  Merlezi´nde  gerçekleştirilen tanıtım töreni ile ilk kitabı  BEDELİ ÖDENMİŞ HAYAT  NECİP FAZIL´ ı kamuoyuna tanıtan  Yüksek İslam Enstitüsü mezunu  Kayserli  Gazeteci  Mahmut Fidanil tanıtım töreninde yaptığı konuşmada  “Çok uzun zamandır  bunları hep tarihlerle  yazmıştım. İlk okul öğretmenimiz  ödevlerinizi  ne yaparsanız yapın  bunu tarih ile yazın  derdi.  O zamandan kalmış 1962 den  başlayan bir  serüven Üstat ile olduğumuz  gezdiğimiz zamanların hepsine tarih atmıştım.   Ogünlere ait  yaşanmış hatıralar yer alıyor kitabımda, derleme değil. Arkadaşlarım kitabı yazın diye ısrar etti  unutulmasın diye  başına geçtim  yoksa unutuluyor” dedi  ve ekledi… “ Necip Fazıl Kısakürek ile 1962´den yani   çocukluktan beri  hep  birlikteydik. Bir gün  kütüphanesine gittik. Şark ve garp klasiklerinin  hepsi orada mevcut idi. Biz o zaman okumaya başladık. Ondan sonra  bir sürü yerler değiştirdik  hala aynı arkadaşlarımızla  hala konuşuruz. Bir gün  kitap okuyor  her bir kitap dan özet çıkartıyor . Bir kişide konferans veriyor  usul öyle sırayla…  Ekonomi kelimesini daha  orta oku,l lise  -öğrencileri  telaffuz edemezken  İslam Toplumu´nun  ekonomist kültürü diye  Sezai Karakoç´un  kitabını okuyorduk. Sonra aradan zaman geçti beraber konferanslara gittik…  Seri konferanslar vardı. Adana, Erzurum, Elazığ 10 -11 vilayete gittik birlikte. Kimseye zararı yoktu ama düşmanlarına karşı  çok sertti.  Kendi evlatlarına  tanıyanlarına  bir problem olmazdı  onları da kendi evladı gibi  severdi rahmetli.  En son cenazesini  yıkamada  olanlardan biri benim….”
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MAHMUT FİDANİL
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kırşehir Abdallar Müzik ve Oyun Topluluğunun katkılarıyla 19. Geleneksel Bozlak Ustaları Şöleni düzenlendi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
Şehir Tiyatrosu´nda yetişkinler için “Zaptiye Televizyon Kabaresi”, çocuklar için ise “Bulutlar Ülkesi” adlı oyunlar sahnelendi.
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP kapsamında yürütülen ´Herşey Bir Umutla Başlar Projesi´ kapsamında yapılan Çanakkale Ruhu konulu konferansın ikincisi düzenlendi.
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları tarafından her ay açılan sergilere bir yenisi daha eklendi.
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından yürütülen Kerkenes kazısında Demir Çağı´na ait olduğu düşünülen kurt figürü bulundu.
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
Talas Belediyesi ve Hulusi Efendi Vakfı organizasyonu ile Talas´ın manevi değerlerinden Somuncu Baba ve divan şairlerinden mutasavvıf Osman Hulusi Efendi hayatları ve günümüze etkileriyle 18 Kasım Cumartesi günü düzenlenen panelde anılacak.
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
ÜNLÜ BESTECİ TULUYHAN UĞURLU, TALAS GENÇLİK MERKEZİ´NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk´ün ölüm yıldönümü nedeniyle Ünlü Piyanist Tuluyhan Uğurlu´nun katıldığı bir anma programı düzenlendi. Anma programında Mustafa Kemal´in hayatından kesitler sunuldu.
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi, Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi etkinliklerini sürdürüyor. Profesyonel Fotoğraf Eğitimi hafta sonu Kültür Yolu´nda yapıldı.
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
“EKİM AYI EKİN AYI OLDU”
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.
ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ,
ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ,
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ ...
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
Büyükşehir Belediyesi´nin Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi bu ay ikinci kez gerçekleştirildi. Daha önce Kültür Yolu´nu fotoğraflayan amatör fotoğrafçılar, bu kez Soğanlı´ya gittiler.
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
Hacılar Belediyesi, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında “Gönülden Dile Türkü Gecesi 2” isimli şiir ve türkü programı düzenledi.
ERÜ ODA ORKESTRASI
ERÜ ODA ORKESTRASI
CUMHURİYET KONSERİ VERDİ ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL