MELİKGAZİ BELEDİYESİ GESİ´DE YENİ EMNİYET HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI
“HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYORUZ” ...
Tarih: 11.8.2017 17:48:07/ 901okunma / 0yorum

Melikgazi Belediyesince  Gesi Fatih Mahallesinde yapımına başlanan  emniyet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde ilerliyoruz, çalışmalarımız bu yönde devam edecek” dedi.

Gesi Fatih Mahallesi´ne yapılacak olan emniyet hizmet binasının temel atma törenine Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Elitaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

      Temel atma töreni öncesinde konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi ilçemiz şehrimizin doğusundaki  yaklaşık 150 bin nüfusa  hitap edecek bir potansiyelle hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde  ilerliyoruz” diyerek şöyle konuştu:

“2017 yılı içerisinde yapılan 95 civarındaki ihale ile ilçemiz adeta şantiye alanına dönmüştür. Şu anda Melikgazi Belediyesi 120 nokta da yatırım yapıyor. Bugün itibari ile bu emniyet hizmet binası inşaatı ile 121 olmuştur. Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin sağlık, eğitim, spor, kültürel ve emniyetinden sorumluyuz. Ekonomisinden ve ticaretinden sorumluyuz. Çünkü bu hizmetlerin önünü açacak ve imkan tanıyacak kurumlar arası işbirliği ve görev alanı belediyeler ile yetkilendirilmiştir. Beşikten mezara kadar hizmetlerin tamamından belediyeler sorumludur. Planlı ve imarlı gelişen şehrimizde yeni hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Şehrin doğu bölümünde ihtiyaç olan emniyet binası için gelen talebi hemen değerlendirdik, projelendirdik ve bugün de temeli atıyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de  yaptığı konuşmada, Kayseri´de şehrin bütün dinamiklerinin uyum içerisinde çalıştığını ve bu uyum da hızlı büyümeyi ve gelişmeyi beraberinde getirdiğini ifade ederek, belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çelik, Kayseri belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını ve seçimlik değil halkın gerçek ihtiyaç ve taleplerini yerine getirdiğini bundan dolayı da yeni bir belediyecilik modeli oluşarak örnek gösterildiğini ifade etti.

Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini belirten Milletvekili Mustafa Elitaş, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. 15 Temmuz günü kalkışmaya karşın Türkiye´nin bir destan yazdığını, 10 Ağustos günüde Yenikapı Millet İradesi mitinginde tek yürek olan Türkiye´nin dünyaya gereken cevabı verdiğini hatırlatan Elitaş, Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir  açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Vali Kamçı, yeni hizmet binası ile vatandaşlarımıza daha hızlı, etkili ve yüksek kaliteli güvenlik hizmeti sunulacağını, gece gündüz ve en zor şartlar altında canları pahasına görev yapan polislerimize ise daha çağdaş ve modern çalışma ortamı temin edileceğini ifade ederek, hizmet binasının ilimize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni etti.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 927 milyon lira olan ve 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan emniyet binasının mahallenin güvenliğine önemli katkılar yapacağına inandığını ifade eden Vali Kamçı, 100 bin üzerinde nüfus barındıran şehrin bu doğu bölümünde ihtiyaç duyulan emniyet hizmet binasının kazandırmalarından dolayı Melikgazi Belediyesi Başkanı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol mensuplarınca emniyet binasının temeli atıldı. Açılışın ardından Melikgazi Belediyesi´nde katılımcılara ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber: Süleyman Erdoğan

 
Kaynak: HABER MERKEZİ

TURİZMCİLER KAYSERİ´Yİ KEŞFETTİ
TURİZMCİLER KAYSERİ´Yİ KEŞFETTİ
Bugünden sonra Kayseri´ye turlar düzenleyeceklerini ifade eden turizmciler Kayseri´nin bu denli güzel olduğunu tahmin etmediklerini belirttiler.
KAYSERİ MUTFAĞI DA KEŞFEDİLDİ
KAYSERİ MUTFAĞI DA KEŞFEDİLDİ
BAŞKAN ÇELİK´TEN MANTARLI SUCUK TARİFİ
GAZETECİLER KAYSERİ´Yİ KEŞFETTİ
GAZETECİLER KAYSERİ´Yİ KEŞFETTİ
Kayseri´de gördükleri güzelliklerle ilgili görüşlerini paylaşan yazarlar, Kayseri´nin gelecekte çok önemli bir noktada olacağını dile getirdiler.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
“İLÇEMİZDE AÇILAN İŞYERLERİ BÜYÜMENİN GÖSTERDGESİDİR”
OSB BAŞKANI NURSAÇAN,
OSB BAŞKANI NURSAÇAN,
"BOSNA HERSEK BİZİM İÇİN HER ZAMAN AYRICALIKLIDIR”
BOSNA-HERSEK BRÇKO BÖLGESİ HEYETİ
BOSNA-HERSEK BRÇKO BÖLGESİ HEYETİ
VALİ SÜLEYMAN KAMÇI´YI ZİYARET ETTİ
BİR YIL SONRA HAİN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ YERDE BULUŞTULAR
BİR YIL SONRA HAİN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ YERDE BULUŞTULAR
17 Aralık´ta 15 askerin şehit olduğu canlı bomba saldırısından yaralı olarak kurtulan 20 asker, bir yıl sonra saldırının gerçekleştiği yerde buluşarak şehitleri andı .
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ
2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
"VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ"
TURİZMCİLER VE GAZETECİLER
TURİZMCİLER VE GAZETECİLER
KAYSERİ´Yİ KEŞFEDİYOR
KAYSO MECLİS BAŞKANI ÖZKAYA
KAYSO MECLİS BAŞKANI ÖZKAYA
“Cumhurbaşkanımızın çağrısına iş adamlarımız ziyadesiyle katkıda bulundu”
KADINLAR ÇARSISI HEYKELİNDEKİ
KADINLAR ÇARSISI HEYKELİNDEKİ
TABELALAR YENİLENDİ
GENÇ BİRLİK´TEN SAĞLIK TARAMASI
GENÇ BİRLİK´TEN SAĞLIK TARAMASI
Genç Birlik Kayseri bünyesindeki gönüllü Erciyes Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Buğdaylı mahallesinde ön sağlık taraması yaptılar.
KAYSERİ TEK SES OLDU!
KAYSERİ TEK SES OLDU!
İŞGALCİ İSRAİL HÜKÜMETİ VE TRUMP´I LANETLEDİ…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
BAKAN ÖZHASEKİ, “BU KADAR KÖTÜLÜK YAPTIKLARI ÜLKE NASIL BÜYÜYOR AKILLARI ALMIYOR“
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Aralık 2017 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
3 °C
Salı
Sağanak
12 °C
4 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL