KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

“ŞAHSIMI TEKRAR ÜYE OLARAK SEÇEN KIYMETLİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KAYSERİ ŞEKER DOĞA’YI KORUMAK ADINA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

KAYSERİ ŞEKER’İN GELECEĞİ TARIM ALANLARININ KORUNMASINA BAĞLI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BU KEZ KASKİ’DE YATIRIMLARI MASAYA YATIRDI

2020 ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ, 2021’İN YATIRIMLARI ELE ALINDI

YAHYALI KAPALI SEMT PAZARININ TEMELİNE İLK HARÇ KONULDU

CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 1 MİLYON MASKE DAĞITACAK

“HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MEVLİD KANDİLİ’NDE AĞAÇ DİKTİ

“AĞAÇ DİKİM FAALİYETLERİMİZLE GELECEĞE NEFES OLUYORUZ”

YAHYALI BELEDİYESİ'NİN SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜL ALDI

“ÖĞRENCİLERİMİZLE YÜRÜTECEĞİMİZ PROJEMİZLE SIFIR ATIK KONUSUNDA BAŞARI SAĞLAYACAĞIMIZA İNANIYORUM”

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ERCİYES’TE FİDAN DİKTİ

“ŞEHRİMİZİ VE ERCİYES’İ DAHA YEŞİL BİR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

MÜFTÜ GÜVEN DAVET ETTİ

"KANDİL GECESİ BÜTÜN CAMİLER AÇIK OLACAK"

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMI TALAS BELEDİYESİ’NDEN

BUGÜNE KADAR 153 ARACIN BAKIMI YAPILDI

OSB YÖNETİMİ’NDEN ÇOPUROĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SANAYİNİN İHTİYAÇLARI/BEKLENTİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

KÜRESEL İŞ BİRLİĞİ GİRİŞİMİ GSI’DAN ULUSLARARASI PANEL

PANELDE, AGÜ’YÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MEZUNU HATİCE ZEHRA DOĞRU TEMSİL ETTİ

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“KAYSERİ’Yİ GELİŞTİRMEYE VE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

“HİZMET GİTMEYEN CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN YAPILAR YIKILDI

“AÇTIĞIMIZ BU ANA ARTERLER HAYATİ PROJELERİMİZDİR”

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ BELEDİYESİ’ HİZMET
Gürkan Ofis Mobilyaları

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN YENİ HİZMET

DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ‘NİN TEMELİ ATILDI

Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine hayırsever Sami İpek’in desteği ile yaptırılacak olan Mehmed Zâhid Kotku- İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in de iştirak ettiği tören ile atıldı.

Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine hayırsever Sami İpek’in desteği ile yaptırılacak olan Mehmed Zâhid Kotku- İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ve vatandaşlar iştirak etti.

2 bin 100 metrekarelik bir alanda hayata geçirilecek MehmedZâhidKotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi hakkında bilgi veren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Corona virüs ile mücadele ederken bir yandan da tedbirlerimize ve sosyal mesafeye dikkat ederek temel atma ve açılışlara devam edeceğiz. Bu süreçte ilk defa temelini atacağımız belediyemize ait arsada yapılacak olan Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi kadın ve çocukların bir araya geleceği, Kayseri’deki en güzel projelerden bir tanesi olacak. Kadir Has Yüzme Havuzu yanında, Abdulhamid Han Bulvarı üzerinde bulunan yapının giriş katında 4-6 yaş dönemindeki çocukların zihinsel, duygusal, sosyal, dinî ve ahlakî gelişimini destekleyen sınıf ve oyun odalar bulunuyor. 1. katta ise bayanların dini ve ahlaki eğitimlerine yönelik sınıflar ile toplu etkinliklerin yapılabileceği çok amaçlı salon bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında “Bir insanı en çok mutlu eden şey başka insanların mutluluğuna vesile olmasıdır.” diyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Çok kısa zamanda Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezini kısa zamanda bitirip tamamlamayı düşünüyoruz. Burası sadece Kur’an Kursu olmayacak sosyal ve kültürel hizmetler verilecek. Rabbim herkese böyle güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bu tesisin hayata geçmesinde desteği veren Sami İpek Bey’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Hayırsever Sami İpek de, “Vatandaşlarımıza hizmet edecek olan bu güzel eserin hayata geçmesi için emeklerini esirgemeyen Melikgazi Belediyemize ve önümüzü açan Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza çok teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Temel atma törenin bir diğer önemli ismi İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ise “Böylesine sıkıntılı bir süreçte hayır hasenat konusunu unutmayıp Kayserimize hizmet için adeta yarış yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diyerek başladığı sözlerinin devamında şunları kaydetti. “ Bu mahallemizde yıllardır böylesine bir ihtiyaç vardı. Mahalle sakinleri bizlerden bir kuran kursu istiyordu. Belediyemizin yerini, arsasını tahsis etmemesi sebebiyle başta Palancıoğlu başkan olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Diğer taraftan burası yalnızca bir Kuran kursu olmayacak aynı zamanda bu bölgenin hanımefendilerine, gençlerine çocuklarına hizmet edecek bir eğitim ve kültür merkezi olacak. Yüce Mevla bu eğitim ve kültür merkezini mahallemize hayırlı ve mübarek etsin.”

Son olarak kürsüye gelen temel atma törenin onur konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç böyle bir güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese şükranlarını sunarak“Daha önce mevcut Kuran kursumuza geldiğimizde kursun hocalarının talepleri gündeme geliyor, yer konusunda hep sıkıntı yaşanıyordu. Yer konusu halledilip, hayırseveri bulunup böyle güzel bir eser ortaya çıkmasıyla gördüğüm kadarıyla Esentepe, Kazım Karabekir, Osman Kavuncu ve Sakarya Mahalleleri adeta bir bakıma böyle güzel bir hizmette buluşacak bölgeye de hizmet edecek bir çalışma. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kayserimiz birlikte olmanın, dayanışma içerisinde olmanın 16 ilçe belediye başkanıyla adeta el ele gönül gönüle vermek suretiyle şehrimizi ve ilçelerimizi güzelleştirmenin örneklerini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile merkezin temeline ilk harç konularak çalışmalara start verilirken, merkezin yaz sonuna tamamlanarak hizmete açılmasının hedeflendiği öğrenildi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ