MELİKGAZİ´DE ENERJİ AKTARIMINA
BELEDİYE KATKISI
Tarih: 8.8.2018 16:01:39/ 509okunma / 0yorum

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan 3 bölgeye 8 trafo merkezi tahsis edildiğini söyledi.

Melikgazi sınırları içerisindeki mahallerde aydınlatma, ısınma ve her türlü elektrik ile çalışan cihazların kesintisiz olarak çalışabilmesi için bazı bölgelerde Kayseri Elektrik Şirketince trafo merkezleri oluşturulduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Trafo merkezlerinin belediye tarafından gösterilen uygun alanlara inşa edildiğini dolayısı ile belediyelerin enerji aktarımında büyük desteği ve katkısı olduğunu kaydetti.

Kayseri ilinde şehir merkezi ile bulvar, ana cadde ve caddelerde elektrik aktarma direklerinin yer altına alındığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalar da bulundu:

“İlçe sınırları içerisinde bulunan tüm trafo merkezlerinin bulunduğu alanlar belediye tarafından tahsis edilmiştir. Hatta bu binalar çevresi ile uyumlu olabilmesi için binaların üstüne eski Kayseri evleri resimleri yapılmaktadır. Melikgazi de mahalleler büyüyor ve gelişiyor. Mahallelerde çok katkı binaların artması ile enerji ihtiyacı da artmaktadır. Belediye Meclisimizce ilçe sınırları içerisinde yer alan Erenköy, Tavlusun, Yeşilyurt, Gesi, Mimarsinan Bahçelievler ile Anbar Mahallesinde toplam 8 trafo yapılabilmesi ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi için Meclis Kararı ile arsa tahsisi yapılmış. Bölge halkına hayırlı olsun”

Kesintisiz enerji aktarımının özellikle bu sıcak havalarda çok önemli olduğu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, buzdolapları, soğutucular, semt sağlık ve acil servislerin cihazlarının bu enerjiler ile beslendiğini sözlerine ekledi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ ENERJİ AKTARIMINA
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL