MELİKGAZİ´DEN SANAYİCİLERE EMLAK VERGİSİ UYARISI
Büyükkılıç, "OSB, Serbest bölge ve endüstriyel bölgelerde yapı ve bina sahipleri emlak vergisinden muaf"
Tarih: 12.11.2017 19:48:55/ 535okunma / 0yorum

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan yapı ve bina sahiplerinin emlak vergisinden muaf olduğunu ancak kiracıların muaf olmadığını söyledi. 

3119 sayılı Emlak Vergisi Kanunun 4. Maddesine istinaden Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti getirildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ancak kiracı durumunda yer alanların bu muafiyetten yararlanamayacaklarını yani emlak vergilerini ödeyeceklerini kaydetti.
Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan mükelleflerin mağdur almamaları için gerekli çalışmaların yapıldığını İfade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti var. Ancak Temmuz ayında yapılan yeni düzenleme bu üretim alanlarında sadece mülk sahipleri için muafiyetin geçerli olduğu ve kiracılar için muafiyetin olmadığına dair düzenleme yapılmıştır. Bu neden ile Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri ve sanayi sitelerinde kiracı olarak bulunan girişimcilerin mağdur olmamalı açısından emlak vergilerini yatırmaları gerekmektedir. Kiracı durumda olan mükelleflerin listesinin belediye emlak müdürlüğünde yer aldığını gerekirse tek tek bilgilendirici yazı gönderilecektir”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
20 Ekim 2018 Cumartesi
Bugün
Fırtına
22 °C
8 °C
Pazar
Sağanak
18 °C
7 °C
Pazartesi
Bulutlu
20 °C
9 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74