KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR YENİ NORMALE HAZIR

HAYVANAT BAHÇESİ VE KAYSERİ KALESİ'NİN KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

DÜNYADAKİ TEK ALTERNATİF; KAYSERİ

KAYSERİ, A400M’LER KONUSUNDA EN STRATEJİK ŞEHİR OLDU

MELİKGAZİ PANDEMİ SÜRECİNİ FIRSATINI ÇEVİRDİ

PALANCIOĞLU: 28 BİN TON ASFALT SERDİ

MELİKGAZİ'DE KAPALI İŞYERLERİNDEN 3 AYLIK KİRA ALINMAYACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN ESNAFA DUYURU

SAKLI CENNET KORAMAZ VADİSİ’NDE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

KORAMAZ VADİSİ BİYOÇEŞİTLİLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YER

LOKANTA VE CAFELER “AHİ DUASI” İLE YENİ BAŞLANGIÇ YAPTI

“Bundan sonrası için daha dikkatli olmak kaydıyla işletmelerimizi yeniden açıyoruz”

“YENİ NORMAL HAYATIN” İLK GÜNÜNDE

KAFE VE RESTORANLAR TEDBİRLİ OLARAK YENİDEN AÇILDI

KARAKAYA MEZARLIĞINDA YENİ DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

BAŞKAN ALTUN’DAN İNCELEME

DAHA YEŞİL KOCASİNAN İÇİN

15-20 YAŞ ARASI AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU

KAYSERİ’YE COVİD-19 TEST MERKEZİ KURULUYOR

KAYSO MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’NDE

YENİ NORMAL SÜRECİNE GEÇİŞTE TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MELİKGAZİ'YE HİZMET OLARAK YANSIDI

MELİKGAZİ 9 AYRI MAHALLEDE ÇALIŞMA YAPIYOR

YAZ GELDİ, ASFALT YOLA SERİLDİ

TALAS’TA HUMMALI ÇALIŞMA

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR:

YOLLARI, ALT YAPISIYLA BİRLİKTE MODERN BİÇİMDE YENİLİYORUZ

KAYSERİ’NİN TESCİLLİ MARKASI KAFE SİNAN, HİZMETE HAZIR

ÇOLAKBAYRAKDAR: TÜM ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

AİLESİYLE TARTIŞTI İNTİHARA GİRİŞTİ

KENDİNİ BANYOYA KİLİTLEDİ

MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI

GELENEKSEL BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları dördüncü geleneksel buluşması okul konferans salonunda gerçekleştirildi. Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği öncülüğündeki düzenlenen etkinlikte konuşan okul mezunlarından Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın,  okulda okuduğu dönemde aldığı alt yapı ve teknik bilgilerin avantajlarını Belediyecilik döneminde gördüğüne dikkat çekti.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları dördüncü geleneksel buluşmaya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk,  Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Burhan Karamustafaoğlu, Okul Müdürü Tekin Alpaslan ve mezunlar katıldı.

Programda konuşan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tekin Alpaslan ise şunları kaydetti.  “77 yıllık köklü geçmişi boyunca binlerce mezun vermiş olan okulumuz mezunlarını bir araya getirip buluşturmak amacıyla Mezunlar Derneğimiz tarafından organize edilen 4. Geleneksel Mezunlar Buluşmasına katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Lisemiz 1942 yılından itibaren meslek eğitiminde her zaman önemli bir yere sahip olmuş ve birçok mezunu farklı alanlarda önemli başarılara imza atmıştır. Desteklerini okuldan esirgemeyen ve buluşmamıza katılan herkese tekrardan teşekkür ediyorum.”

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Burhan Karamustafaoğlu konuşmasında buluşmaya gelen herkese teşekkür ederken şunları söyledi. “1942 yılından beri binlerce mezun vermiş, okul sayesinde meslek bilgisi kazandıran buluşmamıza katıldığınız için teşekkür ediyorum. Mezunlar Derneğimizin kuruluş amacı aslında sadece bir defa mezunları bir araya getirip kaynaştırmalarını sağlamaktan öte her birinin bu okulun kendilerine kazandırmış olduğu meslekle, edinmiş oldukları varlığın bu okula aktarabilmesini sağlamaktı. Bu konuda baya mesafe aldık. Bugün buraya gelip bizleri yalnız bırakmayanlar mezunlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah başka bir günde daha fazla bir kalabalıkla okulumuzun bahçesinde de bir buluşma yapacağız. Okulumuza desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Buluşma organizasyonumuzun ev sahipliğini yapan mezunlarımızdan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a da ayrıca teşekkür ediyorum. “

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise konuşmasında bu okulda okuduğu dönemde aldığı alt yapı ve teknik bilgilerin avantajlarını Belediyecilik döneminde gördüğüne dikkat çekerken şunları söyledi. “Bizi en azından yılda bir defa da olsun bir araya getiren Mezunlar Derneğimize teşekkür ediyorum. Ancak daha sık olması da bizim elimizde. 1978 yılında bu okuldan mezun oldum ve üniversite eğitiminden sonra okulumuzda öğretmen olarak da beş yıl hizmette bulundum. Bu okuldan mezun olduğumuzun çok avantajını kazandığımızı söylemek istiyorum. Belediyecilik de 25. Yılımı çalışırken burada aldığım alt yapı bir teknik bilgi her zaman bana avantaj sağladı. Bu yüzden mutluyum ve gururluyum. Katılan tüm mezunlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca vefat etmiş öğretmen ve arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. “

Buluşmada geçmiş dönem mezunları hasret giderek bol bol sohbet edip geçmişi yaad ettiler. Daha sonra mezunlar okul binasını gezdiler.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ