EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

PASTIRMA DENİLİNCE AKLA KAYSERİ GELİR

Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sucuk ve pastırmacı esnafını gezdi

GERİ DÖNÜŞÜMDEN GEÇMİŞE

BÜYÜKKILIÇ: “ÇEVREYİ KİRLETMEMEYE ÖZEN GÖSTERİRİZ”

HER CANLININ BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN KEDİ EVLERİ

PALANCIOĞLU’DAN BİR YATIRIM DAHA

MİMARSİNAN OSB ATIKLARI MELİKGAZİ’DE DEĞERLENDİRİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, LİSE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

GENÇLERİN, GELECEĞİNE IŞIK TUTUYORUZ

YALÇIN’DAN MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK

SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ

YAHYALI BELEDİYESİ PERSONELİNE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

ÖZTÜRK: “KAYNAKLARIMIZI VERİMLİ KULLANACAĞIZ”

KAYÜ’DE PROF. DR. FUAT SEZGİN ANI KÖŞESİ AÇILDI

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfınca Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu fuaye alanında hazırlanan ‘Anı Köşesi’ Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da iştirak ettiği törenle açıldı.

TOKAT VALİSİ’NDEN TURHAL ŞEKER’E ZİYARET

VALİ BALCI: "TURHAL ŞEKER FABRİKASI TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİDİR"

GÖREVDEN ALMA TEDİRGİN EDİYOR

Eğitim Bir Sen Başkanı Kalkan, okul idarecileri ile ilgili ‘Keyfi’ kararları eleştirdi.

ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİİLE SÜPÜRGE ARACI ALINDI

PALANCIOĞLU: “DAHA ETKİN HİZMET SUNACAĞIZ”

KOCASİNAN, ÇÖLYAKLILARA 2 YILDA BİN 955 ÇÖLYAK PAKETİ DAĞITTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: “ÇÖLYAKLI AİLELERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

ANTİKA GÜNLERİ’NE İLGİ GİDEREK BÜYÜYOR

YALÇIN: “BENDE KOLEKSİYONUMA BİRŞEYLER ALDIM”

HACILAR BİLİM KENT’TE SINIFLAR AÇILIYOR

ÖĞRENCİLER MODERN ATÖLYELERDE EĞİTİM GÖRÜYOR

KAYSERİ OSB KIŞA HAZIR

NURSAÇAN: “150 KMLİK YOLUMUZ AÇIK OLACAK”

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJLARI

’10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ münasebetiyle Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mesaj yayınladı.

MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI

GELENEKSEL BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları dördüncü geleneksel buluşması okul konferans salonunda gerçekleştirildi. Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği öncülüğündeki düzenlenen etkinlikte konuşan okul mezunlarından Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın,  okulda okuduğu dönemde aldığı alt yapı ve teknik bilgilerin avantajlarını Belediyecilik döneminde gördüğüne dikkat çekti.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları dördüncü geleneksel buluşmaya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk,  Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Burhan Karamustafaoğlu, Okul Müdürü Tekin Alpaslan ve mezunlar katıldı.

Programda konuşan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tekin Alpaslan ise şunları kaydetti.  “77 yıllık köklü geçmişi boyunca binlerce mezun vermiş olan okulumuz mezunlarını bir araya getirip buluşturmak amacıyla Mezunlar Derneğimiz tarafından organize edilen 4. Geleneksel Mezunlar Buluşmasına katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Lisemiz 1942 yılından itibaren meslek eğitiminde her zaman önemli bir yere sahip olmuş ve birçok mezunu farklı alanlarda önemli başarılara imza atmıştır. Desteklerini okuldan esirgemeyen ve buluşmamıza katılan herkese tekrardan teşekkür ediyorum.”

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Burhan Karamustafaoğlu konuşmasında buluşmaya gelen herkese teşekkür ederken şunları söyledi. “1942 yılından beri binlerce mezun vermiş, okul sayesinde meslek bilgisi kazandıran buluşmamıza katıldığınız için teşekkür ediyorum. Mezunlar Derneğimizin kuruluş amacı aslında sadece bir defa mezunları bir araya getirip kaynaştırmalarını sağlamaktan öte her birinin bu okulun kendilerine kazandırmış olduğu meslekle, edinmiş oldukları varlığın bu okula aktarabilmesini sağlamaktı. Bu konuda baya mesafe aldık. Bugün buraya gelip bizleri yalnız bırakmayanlar mezunlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah başka bir günde daha fazla bir kalabalıkla okulumuzun bahçesinde de bir buluşma yapacağız. Okulumuza desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Buluşma organizasyonumuzun ev sahipliğini yapan mezunlarımızdan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a da ayrıca teşekkür ediyorum. “

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise konuşmasında bu okulda okuduğu dönemde aldığı alt yapı ve teknik bilgilerin avantajlarını Belediyecilik döneminde gördüğüne dikkat çekerken şunları söyledi. “Bizi en azından yılda bir defa da olsun bir araya getiren Mezunlar Derneğimize teşekkür ediyorum. Ancak daha sık olması da bizim elimizde. 1978 yılında bu okuldan mezun oldum ve üniversite eğitiminden sonra okulumuzda öğretmen olarak da beş yıl hizmette bulundum. Bu okuldan mezun olduğumuzun çok avantajını kazandığımızı söylemek istiyorum. Belediyecilik de 25. Yılımı çalışırken burada aldığım alt yapı bir teknik bilgi her zaman bana avantaj sağladı. Bu yüzden mutluyum ve gururluyum. Katılan tüm mezunlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca vefat etmiş öğretmen ve arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. “

Buluşmada geçmiş dönem mezunları hasret giderek bol bol sohbet edip geçmişi yaad ettiler. Daha sonra mezunlar okul binasını gezdiler.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ