KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TÜRK-İŞ’TEN ‘İSTİHDAM PAKETİ’ AÇIKLAMASI  

TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİSİ GÜVEN: “İŞSİZLİKLE MÜCADELE BÖYLE OLMAZ”

ERCİYES’TE KAR SEVİNCİ

ERCİYES DAĞI’NIN ZİRVESİNE KAR YAĞDI

TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK

“SAĞLIKLI NESİL, MUTLU YAŞAM”

HOL PLATFORM ÜYELERİ'NDEN ETKİNLİK VE KÜTÜPHANE SINIFI

GENÇ MİMARLARLAR ELLERİNE MATKAP VE FIRÇALARI ALIP İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI

YAHYALI’DA 11 YILLIK KADIN ESNAF, İLÇEDE YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

YILIN AHİSİNE PLAKET VERİLDİ

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUAT' DEDİ

60 KİLO ZAYIFLADI

AMBULANS ŞOFÖRÜ KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

Kayseri’de 112 Acil Servisi’nde görevli ambulans şoförü koronavirüse yenik düştü.

İNTERNET VE TELEFON ÇEKMEYEN KÖYDE GELEN KALMAK İSTEMİYOR

İLETİŞİM KURABİLMEK İÇİN 500 METRELİK TEPEYE ÇIKMAK ZORUNDA

BÜNYANLI KADINLAR EKMEKLERİNİ MAHALLE FIRININDA PİŞİRİYOR

​​​​​​​Bünyan'da birçok mahallede bulunan ve Bünyan Belediyesi tarafından onarılan mahalle fırınlarında, lezzetli ve katkısız ev ekmeği pişirme geleneği yaşatılıyor.

SIĞINMACI ANNE HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

“TÜRKİYE DEVLETİNDEN YARDIM BEKLİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIM ELİ UZATIN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUM”

BAŞKAN BÜYÜKBAŞ VATANDAŞLARI ‘KORUYUCU AİLE‘ OLMALARI KONUSUNDA TEŞVİK ETTİ

“KORUYUCU AİLE SAYIMIZ 265’E ULAŞTI“

DİN GÖREVLİLERİ VE CAMİLER HAFTASI FARKLI ETKİNLİKLERLE KUTLANMAYA DEVAM EDİYOR

“CAMİLER, EHİL GÖREVLİLERLE HAYAT BULUR”

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE ‘PATİLİ’ DOSTLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizasyonu ile hayvanların beslenme noktalarına yem bırakıldı.

POLİS MEMURU KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

KORONAVİRÜS NEDENİYLE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ GÖREN POLİS MEMURU SAVAŞ ÜNAL HAYATINI KAYBETTİ.

VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI ERGÜL’DEN HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜ MESAJI

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN HAYVAN VARLIĞI ŞARTTIR”

ERCİYES'E SEZONUN İLK KAR YAĞIŞI DÜŞTÜ

ERCİYES DAĞI'NIN ZİRVESİNE SEZONUN İLK KARI YAĞDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

MEVSİMLİK İŞÇİLER VE ÇOCUKLARINI MUTLU EDEN ETKİNLİK

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇOCUKLARINA BALON VE UÇURTMA DAĞITILDI

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü ve Türk Kızılayı ekipleri mevsimlik işçileri ziyaret ederek, çocuklara balon ve uçurtma hediye ettiler.

Kocasinan ilçesine bağlı Mahzemin mahallesindeki mevsimlik işçilere Kayseri İl Tarım Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliği sağlık, psikososyal destek ve sosyal uyum programı kapsamında etkinlik düzenlendi.

Gerçekleştirilen ziyarette mevsimlik işçilere temel gıda malzemeleri, dezenfektan malzemeleri dağıtılırken çocuklara ise balon ve uçurtma hediye edildi. Türk Kızılayı ekipleri ise mevsimlik işçilere Covid-19 salgını kapsamında gerekli bilgilendirmeler yaparak mevsimlik işçileri bilinçlendirdi.

Üreticiler ile beraber olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin” Kocasinan ilçemizin Mahzemin mahallesindeki mevsimlik işçilerimizi ziyarete geldik. Onlar şuanda fiili olarak sahada çalışıyorlar. Bizde arkadaşlarımız ile beraber çocuklarımıza hem farkındalık oluşturmak adına hem bakanlığımızın isminin daha fazla duyulması adına hem de onları mutlu etmek adına bir aradayız. Proje ortaklarımızdan biri olan Kızılay burada bizimle. Kocasinan Ziraat Odası başkanımız burada ve tüm teşkilat olarak bizler buradayız. Tarım işçilerimiz tarımın vazgeçilmez unsurudur. Bu ülkede biz tarıma ne kadar muhtaç isek bir o kadarda mevsimlik tarım işçilerimize ihtiyaç var. Önümüzdeki dönem içerisinde bu sahalarda sabit tuvaleti olan, banyosu olan, mutfağı olan, tesisleri yapmak için çaba sarf ediyoruz. Kızılay bugün burada eğitim verdi. Çocuklarımızı mutlu ettikçe bizde mutlu oluyoruz. Onlara faydalı atıştırmalarımızdan getirdik. Bu Bakanlığımızın projesidir. Bu proje çerçevesinde engelli kadınlarımızın tarıma kazandırılması projesi çerçevesinde kadınlarımızın elde etmiş olduğu, birlikte üretmiş oldukları kurutulmuş meyvelerden de çocuklarımıza ikram etme imkanı bulduk. Üreticiler ile beraber olmaktan dolayı mutluyuz. Covid-19 süreci çerçevesinde tarım işçileri ile alakalı tüm tedbirleri hem çıkış noktalarından hem de varış noktalarında teşkilatımız olarak almaktayız. Bugünde burada onlar ile farklı bir etkinlik yapmış olduk. Türk tarımına katkılarından dolayı mevsimlik işçilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Türk Kızılayı Kayseri Toplum Merkezi Sorumlusu Yahya Orhan ise” Burada bugün psikososyal destek programımız ile birlikte mevsimlik tarım işçilerimizin yaşamış olduğu bu sıkıntılı süreçte yanlarında olabilmek adın ve Covid-19 ile alakalı bilgilendirmek amacı ile Kayseri Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte faaliyet düzenlemiş olduk. Çocuklarımıza balon ve uçurtma dağıtımında bulunuyoruz.” diye konuştu.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ise” Covid-19 hastalığından sonra işçilerin buraya gelmesi gitmesi bütün prosedürü İl Müdürümüz, İlçe Müdürümüz ile birlikte takip ettik. İşçilerimiz olmazsa olmazımız. Tarım işçilerimiz olmazsa bizler üretim yapamayız. Onlar bize muhtaç bizde onlara muhtacız. Bu insanların burada hijyenik bir ortamda daha sağlıklı daha güzel bir ortamda yaşamaları bu insanlarında hakkı. Bizler bu yüzden buradayız. Eksiklerini gördük, istişare ettik. Burada bunların nasıl yaşayacağını nasıl yaşadığını gördük. Bundan sonra inşallah buraya işçilerimizin daha iyi ortamda olmaları için çalışmalar yapacağız. Herkesin emeğine sağlık" dedi.


Haber Kaynak : İHA