KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYÜ 2021-2022 AKADEMİK DÖNEMİ AÇIŞ DERSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAYSERİ’NİN ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

BÜYÜKKILIÇ'TAN SANAT VE MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA ZİYARET

TALAS'TA İNGİLİZCE YABANCI DİL KURSLARI BAŞLADI

AHİLİK PROJESİ YARIŞMASI

DENEYAP ATÖLYESİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI BAŞLADI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ DANIŞANLIK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ÖĞRENCİLERİN DİLEK VE ŞİKAYELERİNİ DİNLEDİ

KAYMEK'TE YENİ EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

KOCASİNANLI GENÇLER GELECEĞE DAHA DONANIMLI HAZIRLANIYOR

KAYMEK GENÇLİK MERKEZLERİ YENİ DÖNEME HAZIR

MELMEK KURSLARI’NA YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

AGÜ MİMARLIK’TAN ÇOCUK ATÖLYESİ

AGÜ MİMARLIK’TAN KARAHANTEPE’DE DİJİTAL BELGELEME VE MAKET ÇALIŞMASI

ARI YETİŞTİRİCİLERİNE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Anahtar Kelimeler: MEZUN OLDUKLARI OKULDA ÖĞRETMEN OLDULAR
Gürkan Ofis Mobilyaları

MEZUN OLDUKLARI OKULDA ÖĞRETMEN OLDULAR

3 ÖĞRETMEN MEZUN OLDUKLARI OKULDA, KENDİLERİNE DERS VEREN ÖĞRETMENLERİ İLE MESLEKTAŞ OLDU

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan eğitimci, yıllar sonra mezun oldukları okulda derslerine giren öğretmenleri ile meslektaş oldu.

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan Selçuk Boran, Bilgehan Bentbaşı ve Hacı Mehmet Andaç, yıllar sonra aynı okulda eğitimci olarak, öğretmenleri ile birlikte çalışmaya başladı.

Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğretmenlik yapan Mesut Arıkan, “2001 yılında bir yıl süreyle bu okulda geçici olarak öğretmenlik yaptım. Kader kısmet öğrencim ile birlikte aynı okulda mesai arkadaşı olmak nasip oldu” dedi. Öğrencileri ile meslektaş olmanın anlatılamayacak bir duygu olduğunu ifade eden Arıkan, “İfade edilemez anlatılamaz muhteşem bir duygu. Sıralarda ders verdiğimiz öğrencimizin gelecek hayatımızda omuz omuza, kol kola verdiğimiz bir meslektaşımız olması muhteşem bir duygu” diye konuştu.

Yıllar sonra mezun olduğu okulda bağlama hocası olan Selçuk Boran, “2002 yılında bu okuldan mezun oldum. Yıllar sonra geri buraya gelmek nasip oldu. 13 yıldır müzik öğretmenliği yapıyorum. Ağrı ve Niğde illerinde görev yaptım. Öncelikle çok heyecan verici. Ben bu duyguyu daha önce de yaşamıştım. Öğrencim ile birlikte aynı okulda çalışmıştım. Fakat beni yetiştiren öğretmenlerle aynı okulda çalıştığım için zaman zaman kendimi öğrenci gibi hissediyorum. Bu benim için bir avantaj oluyor. Öğretmenlerimin yanında çalışmak ve onlardan bir şeyler öğrenmek güzel oluyor. Onların yanında durmak aynı mesleği icra etmek benim için onur verici. Mesut hocam 2001 yılında benim bağlama derslerime girmişti. Onu burada görmek beni çok mutlu etti” dedi.

Güzel Sanatlar Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Bilgehan Bentbaşı, “Yıllar sonra mezun olduğum okulda görev yapmak benim için ayrı ve güzel bir gurur. Aynı dönemden olan arkadaşlarımız var. Aynı ortamda aynı havayı solumak güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Okulda çello hocası olan Hacı Mehmet Andaç, “Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi’nin ikinci mezunlarındanım. Niğde Üniversitesi mezunuyum. Mezun olduktan sonra sınavı kazandım ve Güzel Sanatlar Lisesi’nde çello hocası olarak görev yapmaya başladım. Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra mezun olduğum okulda da çello hocası olarak çalışmaya başladım. Bu çok mutlu ediyor kendi mezun olduğum okulda görev yapmak insanı ayrı bir mutlu ediyor” ifadesinde bulundu.