MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY´UN
‘SAVUNMA SANAYİ´ MÜCADELESİ
Tarih: 8.1.2019 16:22:09/ 428okunma / 0yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili Baki Ersoy, 2´inci Hava İkmal Bakım Merkezi´ni ziyaret etti. Komutanlardan brifing alan milletvekili Ersoy, Savunma Sanayi yatırımlarının Kayseri´ye verilmesi için TBMM´de çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Kayseri için mücadelesini tüm hızıyla sürdürüyor.

Milletvekili Ersoy, MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte savunma sanayine yönelik yatırımlar için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşmeden önce 2´inci Hava İkmal Bakım Merkezi´ni ziyaret ederek, bilgi sahibi oldu.

Kayseri 2´inci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ve komutanlardan brifing alan Ersoy, savunma sanayine yönelik alt yapının Kayseri´de mevcut olduğunu belirtti.

Milletvekili Ersoy´a 2´inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü´nde mevcut bulunan kabiliyetler ve gelecek hedefleri anlatılan brifingde bakım ve mühendislik desteği, tasarım ve imalat, ünite ormanı ve kalibrasyon kapsamında detaylı bilgi verildi.

2´NCİ HAVA İKMAL´İN BAŞARILARI

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2018 yılında yapılan değerlendirmede 2´nci Hv.Bkm.Fb.Md.lüğü ‘En başarılı işyeri´ ve 2‘nci Hv.Fb.Md. Hv. Tuğg. Ercan Teke´ye ‘Yılın işveren vekili´ olarak değerlendirildiği ifade edildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında, 2´nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü Kamu kategorisinde Gloster Akaryakıt Tankeri moturu modernizasyonu projesi ile birincilik ödülü aldığı belirtildi.

HEDEF: İHA YURT İÇİ TASARIMLAR İLE İMAL EDİLMESİ

Gelecek hedeflerinde ise A-400M uçaklarının uluslararası alanda bakım ve retrofit merkezi olunması, bu kapsamda 2 gözlü hangar inşa planlarının proje aşamasında olduğu, Hedef İHA sisteminin yurt içi imkanlarla tasarlanıp imal edilmesi gibi önemli hedeflerin olduğu açıklandı.

Milletvekili Ersoy aldığı bu bilgileri bir rapor doğrultusunda Savunma sanayine yönelik yatırımların Kayseri´ye gelmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar´a rapor sunacağını ifade etti.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL