KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERVİSÇİ ESNAFINA 1 MİLYON TL’LİK DESTEK

SERVİS ESNAFINDAN 1 YIL VİZE ÜCRETİ ALINMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, İLÇEDE KAPALI YOL BIRAKMIYOR

87 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG

2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜYLE 336 AİLE,

YENİ EVLERİNİN HEYECANINI CANLI YAYINLA YAŞAYACAK

MELİKGAZİ'DE FAALİYET RAPORU İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM

“MELİKGAZİ OLARAK ÖĞRENMEYE VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

KTO BAŞKANI GÜLSOY BABASINI HAKK’A UĞURLADI

95 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HACI MEHMET GÜLSOY DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

ASKON, MHP İL BAŞKANI TOK’U ZİYARET ETTİ

BİZLER GÖNÜL İNSANLARIYIZ

KAYSERİSPOR TRANSFERDE GÖZÜNÜ KARARTTI

TEMSİLCİMİZ, MATTHİAS FANİMO KULÜBÜNE TEKLİFTE BULUNDU

HES KODU SAYESİNDE ‘RİSKLİ’ KİŞİLERE İZİN VERİLMEDİ, GÜVENLİ ULAŞIM SAĞLANDI

“KAYSERİ İYİ NOKTAYA GİDİYOR AMA YETMEZ”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, KARLA MÜCADELE İÇİN SAHADAYDI

“EKİPLER 7/24 ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK”

DEVELİ’DE CAMİYE YILDIRIM DÜŞTÜ

YILDIRIMIN DÜŞME ANI KAMERAYA YANSIDI

KAYSERİ EMNİYETİ KADES VE UYUMA PROJELERİ İLE TEK DOKUNUŞLA VATANDAŞIN HİZMETİNDE

“2020 YILINDA 824 KADES İHBARI DEĞERLENDİRİLDİ

HACILAR BEYAZA BÜRÜNDÜ

BAŞKAN ÖZDOĞAN: EKİPLERİMİZ HER AN HAZIR

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ERSOY
Gürkan Ofis Mobilyaları

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY,

"2020 ‘DA KAYSERİ HAK ETTİĞİ YATIRIMIN İÇERİSİNDE DEĞİL"

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tarih boyunca Kayseri kelimesini en fazla zikreden milletvekili olduğunu söyledi. Kayseri’nin tüm sorunlarını ve taleplerini bulunduğu plan bütçe komisyonunda ve TBMM çatısı altında gündemde tuttuğunu ifade eden Ersoy Kayseri’nin 2020 yılında hak ettiği yatırımın içerisinde olamadığının altını çizdi.

Katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy “ Kayserimizde yarım kalan ne varsa tüm projeleri dile getirdim. Yol problemi, hastane problemi, internet problemi, hızlı tren problemi, yarım kalan yatırımlarla ilgili problemler ve beklentiler, tarım ve sulama ilgili ilgili sorunların tamamını içerisinde bulunduğum plan bütçe komisyonunda dile getirdim. İlgili Bakanlarımıza konuları detaylandırdım. Kayseri ile ilgili sadece komisyonda değil TBMM çatısı altında sorunlarımızı sürekli dile getirmeye çalışıyorum. Kayseri kelimesini TBMM’si çatısı altında tarihte en çok kullanan Milletvekiliyim diyebilirim” dedi.

Ersoy ayrıca “ 2020 yılı Kayseri hak ettiği yatırımın içerisinde değil. Bunu nere ile kıyaslıyoruz. Örneğin Konya ile kıyaslıyoruz. Konya ‘ya giden yatırımın 6’da biri ise bu da doğru değil. Konya bir metro ödeneğini alıyor iken biz halen hızlı tren ödeneği alamıyor isek bu Kayseri’mize yapılmış bir haksızlık olarak görürüz. Kayserimize yapılan yatırımları biz görmezden gelemeyiz. Mutlaka yıllar içerisinde birçok yatırım olmuştur. Ama diyoruz ki Kayserimizi bir Konya ile kıyaslayın. Bir Gaziantep’le kıyaslayın hatta Kahramanmaraş ile kıyaslayın. Buralarda bizim illerimiz yatırımlar yapılsın ama Kayseri hak ettiğini alsın. Buraya gelen devlet büyüklerimizi de iyi bilgilendirmeliyiz. Biz taleplerimizi net ve doğru iletmeliyiz ki sonuca ulaşalım. Ortada Kayseri için çok büyük bir beklenti var. Ortada verilmiş sözler var. Cumhur ittifakı olarak bizim üzerimize düşen bu sorunları dillendirmek ve uygulamaya alınmasını sağlamak“ ifadelerine yer verdi.

Kayseri Organize Sanayi bölgesi ile ilgili yapılan eleştirilere de değinen Ersoy “ her kurum kendi içerisinde eleştiriye açık olmalı. Birileri bir şey söylüyor ise buna cevap verilmeli. Teknik okullarla ilgili OSB’nin yaptığı çalışmalar taktire şayan. Ben bunu TBMM kürsüsünden de dile getirdim. 2500’ün üzerinde öğrenciye sahip olan bir teknik lise. Oradan mezun olanların işinin hazır olduğu bir insan topluluğu. Genç yaşta ekmeğini eline alan bir topluluk. Bu çok önemli. Eleştiriler olacaktır elbette. Bu eleştiriler kişisel husumetlere dönüşmediği taktirde bütün kurumları kendi iç dünyasında dinamik tutacaktır “ şeklinde konuştu.

Kayserispor- Beşiktaş karşılaşması ve çıkan olaylarla ilgili de konuşan Kayseri Milletvekili Ersoy bu tip bir olayda kendinin adının geçmesinden dolayı üzüntüsünü dile getirdi. Ersoy açıklamasında “ Beşiktaş hadisesinden sonra Kayserispor kulübünden beni kimse aramadı. Ben bundan dolayı da kırgın olduğumu ifade ettim. Önemli değil. Dün de söyledim. Bugünde söylüyorum. İnşallah Kayserispor çok başarılı olur. Berna başkan başarılı olur. Allah emeklerini zayi etmesin. Benim bildiği ve dosya halinde gördüğüm Berna Gözbaşı başkanın şahsi olarak Kayserispor’a aktardığı para 110 milyon lira civarında. Benim şahit olduğum birçok ödemesi var. Berna başkan bu konuda çok şeffaf. Bugün Kayserispor ile ilgili Berna Başkan ile konuşmama kararı almış olabilirim. Kırgın olabilirim. Ama Kayserispor haricinde her konuda yanında olurum. Berna başkanın yaptığı işler her babayiğidin harcı değil. 110 milyon gibi bir rakamı telaffuz ediyoruz. Çok büyük rakam. Allah yardımcısı olsun. Kolay değil “dedi.


Haber Kaynak : İHA