EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

PASTIRMA DENİLİNCE AKLA KAYSERİ GELİR

Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sucuk ve pastırmacı esnafını gezdi

GERİ DÖNÜŞÜMDEN GEÇMİŞE

BÜYÜKKILIÇ: “ÇEVREYİ KİRLETMEMEYE ÖZEN GÖSTERİRİZ”

HER CANLININ BELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN KEDİ EVLERİ

PALANCIOĞLU’DAN BİR YATIRIM DAHA

MİMARSİNAN OSB ATIKLARI MELİKGAZİ’DE DEĞERLENDİRİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, LİSE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

GENÇLERİN, GELECEĞİNE IŞIK TUTUYORUZ

YALÇIN’DAN MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK

SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ

YAHYALI BELEDİYESİ PERSONELİNE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

ÖZTÜRK: “KAYNAKLARIMIZI VERİMLİ KULLANACAĞIZ”

KAYÜ’DE PROF. DR. FUAT SEZGİN ANI KÖŞESİ AÇILDI

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfınca Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu fuaye alanında hazırlanan ‘Anı Köşesi’ Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da iştirak ettiği törenle açıldı.

TOKAT VALİSİ’NDEN TURHAL ŞEKER’E ZİYARET

VALİ BALCI: "TURHAL ŞEKER FABRİKASI TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİDİR"

GÖREVDEN ALMA TEDİRGİN EDİYOR

Eğitim Bir Sen Başkanı Kalkan, okul idarecileri ile ilgili ‘Keyfi’ kararları eleştirdi.

ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİİLE SÜPÜRGE ARACI ALINDI

PALANCIOĞLU: “DAHA ETKİN HİZMET SUNACAĞIZ”

KOCASİNAN, ÇÖLYAKLILARA 2 YILDA BİN 955 ÇÖLYAK PAKETİ DAĞITTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: “ÇÖLYAKLI AİLELERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

ANTİKA GÜNLERİ’NE İLGİ GİDEREK BÜYÜYOR

YALÇIN: “BENDE KOLEKSİYONUMA BİRŞEYLER ALDIM”

HACILAR BİLİM KENT’TE SINIFLAR AÇILIYOR

ÖĞRENCİLER MODERN ATÖLYELERDE EĞİTİM GÖRÜYOR

KAYSERİ OSB KIŞA HAZIR

NURSAÇAN: “150 KMLİK YOLUMUZ AÇIK OLACAK”

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJLARI

’10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ münasebetiyle Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mesaj yayınladı.

MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY:“ KAYSERİ’YE YATIRIM OFİSİ KURULMASI İÇİN TALEPTE BULUNDUK “

Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanlığı tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanlığı tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan MHP Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'de hiç yatırım ofisi olmadığını ve bu konuda görüşmelerin başlatıldığını söylerken, yatırım ofisi kurulması için talepte bulunduklarını belirtti.

MHP Melikgazi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya MHP İl Başkanı Serkan Tok, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, MYK üyesi Serap Şule Kalın ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın 17 gün içerisinde çalışmaları hızlandırdıklarını ve daha fazla hizmet verebilmek için çalışacaklarını söylerken şunları kaydetti.

 "Yaklaşık 17 gün gibi bir sürede Melikgazi'ye nasıl daha iyi hizmet veririz, sorunlarına nasıl değiniriz diye fırsat buldukça çalışma yapma imkanımız oldu. Bu çalışmalarımız neticesinde eksik gördüğümüz alanlarda ilgili komisyonlarımızı kurarak, arkadaşlarımızı bu komisyonlarda görevlendirdik ve bu komisyonlar çalışmalarına dün itibariyle başlamış durumda. Bizim çok önem verdiğimiz bir komisyon var, 'İş ve Çalışma Hayatı Komisyonu' isminde. Bilindiği üzere bölgemizde 2 tane büyük organize sanayi bölgesi var ve buralarda hemen hemen her gün iş kazaları, meslek hastalıkları ve daha büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. İşveren açısından daha büyük problemler arz etmekte. Biz bu konularda gerekli çalışmaları yapmak üzere bu komisyonu kurduk. Bu komisyona hem işveren arkadaşlarımız hem de işçi olan arkadaşlarımızla beraber iş sağlığı ve güvenliği arkadaşlarımız görevlendirilmek üzere çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, halk nerede görmek istiyorsa orada olacaktır ve ben ilk ziyaretimizin bilgisini vermek istiyorum. Allah nasip ederse 31 Mart öncesinde verilen sözlerin takipçisi olduğumuzu bildirmek üzere ilçemizin dışarı mahallelerinden olan Turan mahallesine vekilimiz Baki Ersoy'un da katılımı ile bir program düzenleyeceğiz"

50 yıllık bir partinin öncüleri olduklarını dile getiren İl Başkanı Serkan Tok ise şunları söyledi.  "Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızın bugün tek eksiği ney diye sorarsanız, kadın kolları derim. 50 yıllık bir siyasi partinin gelecek nesillere daha güçlü gelebilmesi ve iktidara ortaklığı değil, iktidar olabilmesinin tek yolu kadın kollarının güçlenmesinde ve eşlerimizin de parti programlarına katılmasıyla bu işi daha geniş alanlara taşıyacağımızı görüyorum."

Kayseri'de yatırım ofisi kurulması için talepte bulunduklarını belirten Milletvekili Baki Ersoy ise sözlerini şöyle sürdürdü.  "Türkiye büyüyen bir ülke ve 2023 yılında dünyada ilk 10'a girebilecek seviyedeki bir ülke ve kimse merak etmesin yapılan işlerin hepsini dinleyerek, ne kadar büyük bir ülke olduğumuzu ve bakanlıklarımızın çalışmalarının ne kadar yerinde olduğunu bizzat görüyoruz. Bugün ülkemizde bazı sıkıntılar var ama biz bunları aşabilecek güçteyiz. Yeter ki birlik olalım ve beraberliğimizi bozmayalım. Kayseri de bulunduğu yeri hak etmeyen bir şehirdir. Ben yatırım ofisi olup olmadığını sormuştum ve Gaziantep'te 12 tane ofis var, Hatay'da 3 tane var ama Kayserimizde hiç yok. Dolayısıyla bizim bunları dile getirmemiz gerekiyor. Otoban ve hızlı tren konusunu da yine orada konuştuk. Kayseri'nin bunu hak etmediğini söyledim"

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ