MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULİSİ AKAR
ADINI TAŞIYAN CAMİ VE BULVARI BAKAN SIFATI İLE AÇACAK…
Tarih: 10.7.2018 18:30:46/ 882okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki akşam açıklanan kabinede Milli Savunma Bakanı olarak yer alan Genel Kurmay eski Başkanı Hulusi Akar, memleketi Kayseri´de yaptırdığı camiyi ve adı verilen Orgeneral Hulusi Akar Bulvarının açılışını bakan sıfatı ile gerçekleştirecek…

15 Temmuz darbe kalkışması sırasında gösterdiği direnç ve demokrasiye bağlığı nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar´ın adı Kayseri hemşehrileri tarafından Büyükşehir Belediyle Meclisindeki karar uyarınca bir bulvara verildi.

Orgeneral Hulusi Akar adı verilen bulvarın düzenlemesi ve yol yapım çalışmaları hızla sürürken, Akar´ın Genelkurmay Başkanı rütbesi taşırken kendisi ve ailesi adına Kayseri Asri mezarlık girişindeki Selçuklu mimarisi tarzındaki cami de tamamlanmak üzere. Hulusi Akar´ın kendi adını taşıyan her iki eseri yeni kabinedeki görevinden sonra Milli Savunma Bakanı olarak baba ocağına gelerek, açması ve yakınlarını ziyaret etmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri cami açılışının en geç 1 ay içinde tamamlanacağını ve bakan Akar´ın Kayseri´ye yapacağı ziyarete yetiştirileceğini belirtiyor.Orgeneral Hulusi Akar adını taşıyan bulvar,14 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde.Akar bulvarı Mustafa Kemalpaşa Bulvarını, Mimarsinan OSB-Malatya yoluna bağlayan, yaya, bisikletli, lastik tekerlekli ve demir tekerlekli raylı sistem araçlarının geçtiği önemli bir aks olacak. Hulusi Akar tarafından ailesi adına yaptırdığı cami ise 750 metrekare oturum alanlına sahip.Camii çift minareli 25 metre yükseklikte ve bin kişilik kapasiteli.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULİSİ AKAR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL