Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OKULLARDA ‘YÜZYÜZE EĞİTİM’ TEMİZLİĞİ

EĞİTİM-ÖĞRETİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDEN EK KONTENJAN FIRSATI

ÖSYM TARAFINDAN YAPILACAK EK YERLEŞTİRME İLE 70 ÖĞRENCİ ALINACAK

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ İLKÖĞRETİM HAFTASINI DEĞERLENDİRDİ

"OKULLAR, SOKAKLARDAN DAHA GÜVENLİDİR’’

MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK İLAÇLANDI

PALANCIOĞLU; "MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK EĞİTİME HAZIR"

OKULLARDA 21 EYLÜL HAZIRLIĞI SÜRÜYOR

EKİNCİ, MÜDÜRLERLE TOPLANTI YAPTI

NNYÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

ERÜ'DE UZAKTAN EĞİTİM AKSAMAYACAK

REKTÖR ÇALIŞ: "YÜZ YÜZE EĞİTİMİ ARATMAYACAK BİR EĞİTİM OLACAK"

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ’TAN ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI

KAYSERİ'DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BURSLULUK SINAVI YAPILDI

ÖĞRENCİLER, 100 SORUYU DOĞRU CEVAPLAMAK İÇİN TER DÖKTÜ

BÜYÜKŞEHİR 'KAYMEK UZEM' İLE EĞİTİMDE YAKIN OLUYOR

Öğrenciler ve kursiyerler istedikleri ortamdan ihtiyaçları olan derslere canlı olarak ve videolar aracılığıyla ulaşabilecekler

ERCİYES KOLEJİ TSE BELGESİ ALAN İLK OKUL OLDU

HASTEKKEŞİN: “ŞU ANDA EN GÜVENLİ OKUL BİZİZ”

İLK DERS ZİLİNİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ ÇALDI

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDE KAYITLAR BAŞLADI

SÜLEYMAN ÇETİNSAYA KÜLTÜR MERKEZİNDE KAYIT MASALARI OLUŞTURULDU

AGÜ’DE HEDEF SANAYİCİNİN İHTİYAÇLARI

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ’NDE İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK

YAHYALI MYO’NUN GELECEĞİ İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI

Yahyalı MYO’nun geleceği için Kayseri Üniversitesi Rektörüne üst düzey ziyaret

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE “DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi 42 yıllık geçmişi olan köklü bir üniversitedir”

Gürkan Ofis Mobilyaları

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ, LGS’Yİ DEĞERLENDİRDİ

EKİNCİ: BAŞARININ ÖLÇÜTÜ AKADEMİK SIRALAMA DEĞİLDİR

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, LGS sınavında Kayseri’den 6 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu açıkladı. Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişiklikler ile ilgili ise, “Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “LGS’ye giren tüm öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum" diyerek her sınavın olduğu gibi LGS sınavının da bir sıralaması olduğunun altını çizdi. Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "Böyle bir sıralama yapılmak zorunda" ifadesinde bulunarak, "Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak tüm sorulara cevap veren öğrencilerimizin sayısında azalma oldu. Türkiye genelinde 181 tane tüm sorulara cevap veren öğrencimiz var. Kayseri’de de 6 öğrencimiz var. Türkiye birinciliğini paylaştılar. Özellikle şunu söyleme istiyorum. Başarının ölçütü hiçbir zaman akademik sıralamalar değildir. Gerçek başarı hayatta öğrencilerimizin çocuklarımızın mutlu olabilecekleri severek yapacakları meslek sahibi olmaları. Ailelerine ve ülkelerine faydalı olabilecek bir gelecek kurabilmeleridir gerçek başarı" diye konuştu.

"Biz büyük bir çoğunluktan gözümüzü küçük bir azınlığı hedefliyoruz. 6 birincimiz var ama 30 bine yakın öğrencimiz sınava girdi. 6 tanesi başarılı ise diğerleri başarısız mı? Şunu çok net olarak ifade ediyorum bizim tüm öğrencilerimiz başarılıdır" diyen Ekinci, "Bu 6 öğrencimizi akademik olarak tebrik ediyorum. Büyük bir aşarı ancak diğer öğrencilerimizi de bu manada unutmamak gerekiyor. Ailelere seslenmek istiyorum; çocuklarımız bizim her şeyimiz. Her ailenin çocuğu da o ailenin gönlünde birincidir. Biz çocuklarımızı mutlu bir geleceğe yöneltmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. İnşallah bu çocuklarımızla da başarı hikayelerini anlatacak şekilde bir araya geleceğiz. Çocuklarımızı ben de tanımak istiyorum. Tüm sorulara cevap vererek bu sınavdan çıkabilmek gerçekten çok güzel bir şey" şeklinde konuştu.

Kayseri'deki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişikliklerin sorulması üzerine ise Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci şu ifadelerde bulundu:

"Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır. Bu konumlar baki olacaktır ama bu konumlarda olanlar zaman zaman değişeceklerdir. Benim şu anda benim Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım bu koltuk bana geçici olarak verilmiş bir emanettir. Bu herkes için geçerlidir. Önemli olan bu emanete, görev verildiği süre içinde gereğini yapabilmektir. Zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir. Bunlar başarı ya da başarısızlık ölçütleri değildir. Bakanlığımızın takdiri ile yapılan iş ve işlemlerdir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yapılan iş ve işlemlerdir.

Ben bu güne kadar görev yapan tüm arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Kayseri’ye, öğrencilerine ve eğitimine katkı verdiler. Kayseri’nin derdi ile dertlendiler. Bu gün itibariyle görevlerini başka arkadaşlara devrettiler. Yerlerine gelecek olan arkadaşlarımızla bayrağı daha da ileriye götürmek için hep beraber elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Görev yapan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Göreve yeni başlayacak olan arkadaşlarıma da görevlerinde başarılar diliyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ