MMO ŞUBE BAŞKANI FENER´DEN
KAY-GURUP´A NEZAKET ZİYARETİ…
Tarih: 11.1.2017 16:33:59/ 229okunma / 0yorum

   Makine Mühendisler Odası Kayseri Şube Başkanı Ersin Fener medya gurubumuza nezaket ziyaretine bulundu… Ziyarette konuşan Şube başkanı Fener 2016 yılında hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verip, 2017 yılı için planladıkları faaliyetleri aktardı…
Makine Mühendisler Odası Kayseri Şube Başkanı Ersin Fener medya gurubumuza nezaket ziyaretine bulundu… Kay- Gurup Genel Yayın Yönetmeni Veli Altınkaya tarafından ağırlanan Fener ve beraberindekiler çalışmalarının kamuoyuna duyurulmasında gösterilen destekten dolayı şükranlarını dile getirip, 2016 yılında hayata geçirilen çalışmaları değerlendirdiler….
Kay – Grup ‘a bağlı olarak yayın yapan medya organlarının MMO Kayseri Şubesi´nin çalışmalarına gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı Fener sözlerini şöyle sürdürdü…”2016 yılını tamamladık. 2017 yılında da hizmete devam ediyoruz.2016 yılı bizim için çok verimli geçti… Makine Mühendisleri olarak,rutince yapmış olduğumuz çalışmalar vardı… Kamusal hizmetleri noktasında ve üye hizmetleri noktasında,bunları aksatmadan devam ettik… Bu hizmetlerimizi yıl içerisinde Yönetim Kurulu´nun da olağan üstü katkılarıyla genişletme anlayışı içerisinde olup, bildiğiniz üzere gerek kamuda gerekse vatandaşların eğitimi konusunda çok değişik faaliyetlerimiz var… Bu noktada merkezi hizmetler , mesleki yeterlilik kurumu kapsamında yeni hizmet alanları oluşturduk… Belgelendirme ve sınav yapma noktasında makine mühendisleri odasında alt yapımızı tamamladık. Uygulamalı eğitim merkezi açtık. Bu kapsamda toplam da 8 konuyla ilgili MYKY´a başvurumuzu yaptık ve hız kesmeden şuanda da belgelendirme süreci içerisinde de devam ediyoruz. 2016 yılı genel olarak verimli geçti,ama birtakımda olumsuzluklarda vardı. Ülkemizin genel sıkıntıları yaşadığı, sıkıntılardan dolayı sanayimizde daralmalar söz konusu… Son dönem içerisindeki meslektaşlarımızın sayısında çok ciddi bir artış var. Bu noktada arz talep istihdam olanakları dikkate alındığında karşılamanın ötesinde arzın ötesinde talebin ötesinde çok yüksek oranlarda bir arz söz konusu oldu. Bunun olumsuz yaklaşımlarında neticelerinde çok fazlasıyla sık görülmeye başlandı,meslektaşlarımızın özlük hakkında kayıplar yaşandı,işsizlık problemimiz bu meslekte çok nadir görülen bir hadisydi ama son zamanlarda bunlarda görülmeye başlandı,elbette biz buralarda bu meslektaşlarımızın problemi çözülmesi noktasında gayret sarfetmekteyiz yani bizim amacımızda bu görevimizde bu,yıllardır olduğu gibi makine mühendisleri kayseri şubesi olarak meslek ve meslektaş odaklı Ülkesine ve üyesine hizmet etme anlayışıyla hareket ettik,bu problemlerin büyük çoğunluğunu kısmende olsa çözüme kavuşturma noktasında emekte sarfettik başarılı olduğumuz alanlarda var,ama genel olarak sorumluluğumuz ve gücümüz kabiliyetimizin ulaşamadığı noktalarda söz konusu,ama genel olarak baktığımızda çok verimli bir dönem geçirdik yine yatırım yapma şansımız oldu,biraz önce ifade ettiğim gibi İlimizde uygulamalı eğitim merkezi açtık,bize bağlı 5 tane ilimiz var temsilci ilimiz oranın fiziki şartlarını iyileştirme noktasında ciddi çalışmalarımız oldu,Erzincan temsilcimizin yeni 500 m2´lik yeni hizmet binasına kavuştuk her türlü donanımlarını yapma şansımız oldu”
HABER: U. ALTUNER


Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ŞUBE BAŞKANI FENER
BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ´IN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ´IN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Fatoş Büyükkuşoğlu İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Eylül Tüfekçi´yi sınıfında ziyaretti etti.
TALAS´TA YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
TALAS´TA YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Talas Belediyesi bahar mevsiminin gelmesiyle ağaçlandırma faaliyetlerine başlayarak Zincidere Bölgesinde yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu. Birçok okuldan öğrenciler ve velilerle gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere fidan dikimi ve çevre bilinci anlatıldı.
KAPUSUZ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
KAPUSUZ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
AK Parti Eski Milletvekili Salih Kapusuz´un vefat eden ağabeyi Mehmet Kapusuz, son yolculuğuna uğurlandı.
AGÜ REKTÖRÜ SABUNCUOĞLU,
AGÜ REKTÖRÜ SABUNCUOĞLU,
MAZBATASINI YÖK BAŞKANI SARAÇ´DAN ALDI …
KAYMEK KAYİF 2017´DE STANT AÇTI…
KAYMEK KAYİF 2017´DE STANT AÇTI…
Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. bünyesinde hizmet veren Kariyer ve Rehberlik Merkezi iş arayanların umut kapısı olmaya devam ediyor. Her sektörde personel ve işvereni buluşturan KAYMEK Kariyer ve Rehberlik Merkezi, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açılan Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı - KAYİF 2017´de stant açtı.
İNCESU BELEDİYESİ
İNCESU BELEDİYESİ
ÖRENŞEHİR MAHALLESİNDE ÇALIŞMALARINI HIZLA SÜRDÜRÜYOR ...
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDEN
ESKİŞEHİR BAĞLARI´NA SOSYAL TESİS …
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
HİSARCIK KAPALI SEMT PAZARYERİ´Nİ TAMAMLADI ...
TALAS BELEDİYESİ DEV YATIRIMLARI TANITACAK
TALAS BELEDİYESİ DEV YATIRIMLARI TANITACAK
Talas Belediyesi hayata geçirmiş olduğu 15 milyon lira değerindeki birçok yatırımın tanıtım törenini gerçekleştirecek. Cuma günü saat 14.00´te belediye meydanında yapılacak tanıtım programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katılacak.
BÜNYAN BELEDİYESİ
BÜNYAN BELEDİYESİ
YENİ MESİRE ALANI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI ...
DEVELİ´DE İLÇE GÜVENLİK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI
DEVELİ´DE İLÇE GÜVENLİK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Develi Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı, Develi Kaymakamı Murat Duru önderliğinde yapıldı .
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
ERKİLET´DE YENİ YAPILAN YOLU İNCELEDİ ...
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
10 BİN 500 ÇAM FİDANI´NI TOPRAKLA BULUŞTURDU …
BAŞKAN PALANCIOĞLU
BAŞKAN PALANCIOĞLU
ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ ...
BÜNYAN DOSTLARI
BÜNYAN DOSTLARI
250 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU …
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
30 Mart 2017 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
17 °C
0 °C
Cuma
Sağanak
13 °C
6 °C
Cumartesi
Bulutlu
12 °C
3 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74