MOBİLYANIN BAŞKENTİ
TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK MOBİLYA ÜRETİCİSİ OLAN KAYSERİ´DE 8.FUAR AÇILDI
Tarih: 9.10.2019 17:32:03/ 535okunma / 0yorum

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışta konuşan Vali Şehmus Günaydın, “Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız” dedi.

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışa Vali Şehmus Günaydın, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk,  AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Boydak Holding ceo´su Alpaslan Baki Ertekin, ilçe belediye başkanları STK ve esnaf odaları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kayseri denilince en önemli sektörlerden birisi olan mobilyanın en büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz.” Diyerek şunları kaydetti. “Biraz sonra fuar alanını ziyaret ettiğinizde sizlerde şunlara şahitlik edeceksiniz. Ülkemizde uluslar arası alanda düzenlenen fuarlardan nitelik açısından hiçbir farkı olmayan hatta artıları olan fuarın açılışını yapacağız. Tek bir eksikle, her zaman yaptığımız işte bir eksiklik göreceğiz ki bunu da tamamlayıp daha ileriye taşıyalım. Bugün katılımcısı açısından ulusal yurt dışından gelen yabancı ziyaretçileriyle de uluslar arası nitelikteki fuarı açıyoruz. Ama Allah nasip ederse ileriki yıllarda ikinci holümüzün de açılması sonrasında katılımcısı bakımından ziyaretçisi bakımından da uluslar arası iddiada Kayseri´ye yakışır fuarlara da ev sahipliği yapacağız. “

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan ise konuşmasında şunları ifade etti. “İhracat ve ithalat rejiminin mükemmel olduğu, esnafın, sanayinin, tüccarın önünün açıldığı, desteklendiği girdi maliyetlerinin düşük olabilmesi için başta elektrik ve enerji kaynaklarının ucuz olduğu bir sistemin oluşmasıyla birlikte 2018 yılı itibariyle Türkiye Cumhuriyetinin mobilya ihracatı metal dâhil 2,7 milyar dolar. Ben iddia ediyorum ki kısa vade de bu rakam 10 milyar dolar, uzun vade de 20 milyar dolar olacaktır ve olmalıdır.”

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise mobilya sektöründeki 2,5 milyar dolarlık ihracat rakamını daha yukarılara çekmeleri gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu. “Günümüzde tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler rekabetin yoğun olarak yaşandığı ortamları doğurmuştur. Bugün sadece kaliteli malı üretip pazara sürmek, başarı için yeterli değildir. Fuarlar, üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprüdür. Görsellik günümüz dünyasında giderek önemi artan bir olgudur. Türkiye ekonomisi için fuarcılık ve mobilya sektörleri çok büyük önem taşımaktadır. Mobilya sürekli bir pazar arayışı ve girişimci yapısı sayesinde son on yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında on üçüncü sırada yer almıştır. Verilere göre Türkiye mobilya sektöründeki ihracatı 2,5 milyar dolar civarındadır. İnşallah hep birlikte bu rakamı çok daha yukarılara çekeceğiz.”

Kayseri mobilyanın başkentidir. Kayseri´nin girişine mobilyanın başkenti yazdıracağımı belirtmek istiyorum diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç  ise sözlerini şöyle sürdürdü. “Ayrıca Kayseri genlerimize işlemiş olan ticaretin ve endüstrinin de merkezi. Bu şehre bir çivi çakan, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kayseri´nin bundan sonra turizmle anılır hale gelmesini sağlamak aslı vazifemiz olacak. Erciyes´e yaptığımız Yüksek irtifa Kamp Merkezi ile Kayseri sporun da merkezi olacak. Turizmin merkezi olmak için gerekli çalışmaları birer birer hayata geçiriyoruz. Her attığımız adıma sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri dinliyor ve destek oluyorlar.”

MHP Milletvekili Baki Ersoy ise tarihe tanıklık ettiklerini söyleyerek şunları belirtti. “Bugün bu tarihi güne tanıklık etmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Az önce TÜYAP Genel Müdürümüz çok önemli ifade kullandı. Dedi ki; Çadır fuarcılığından modern fuarcılığa bir geçiş yapılıyor. Bugün Kayserimizde biz buna tanıklık ediyoruz.  Kayseri gerçekten kendisini aşmış durumdadır. Kayseri mobilyanın başkenti haline gelmiştir. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “

Son olarak konuşan Vali Şehmus Günaydın ise, Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.  “Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli şehriyiz, marka şehriyiz. Ama bu başarı bizleri rehavete sürüklemesin. Dünya da her gün rekabet daha acımasız bir şekilde devam ediyor. Dünya da rekabet çok küçük karlarla devam ediyor. Bizim bu rekabette var olmamız ayakta kalmamız ve ileriye doğru kararlı bir şekilde yürüyebilmemiz için yeniliğe açık olmamız gerekiyor. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de yoğunlaşmamız lazım. Ürünlerimizi çeşitlendireceğiz yeni yeni ürünler ortaya koyacağız ki dünyayla rekabet edebilelim. Ortaya konan hedeflere ulaşalım.  Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız. “

Konuşmaların ardından 8. Kayseri Mobilya Fuarının açılış kurdelesi kesildi. Katılımcılar daha sonra mobilya fuarını gezerek bilgi aldılar.
Video Tarihi: 9.10.2019 17:32:03
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MOBİLYANIN BAŞKENTİ
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ:
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ:
“HİZMET BELEDİYECİLİĞİ AK PARTİ İLE BAŞLADI”
MARKA ŞEHRİN MARKA FUARINI BİLAL  ERDOĞAN DA GEZDİ
MARKA ŞEHRİN MARKA FUARINI BİLAL ERDOĞAN DA GEZDİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin kontrolünde Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen 3. Kayseri Kitap Fuarı, yoğun ilgiyle devam ediyor.
MARKA FUARIN 2. GÜNÜ YAZARLAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR
MARKA FUARIN 2. GÜNÜ YAZARLAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR
Büyükşehir Belediyesi´nin kontrolünde Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı´nın ikinci günü yine büyük bir ilgiyle karşılaştı.
SUN FUARCILIK BAŞKANI SAÇMACI:
SUN FUARCILIK BAŞKANI SAÇMACI:
“ TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK KİTAP FUARINI YAPIYORUZ”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
VİYADÜK BAĞLANTI YOLLARINDA SONA GELİNDİ
ANTİKA TALAS´TA ANTİKA GÜNLERİ
ANTİKA TALAS´TA ANTİKA GÜNLERİ
Talas Belediyesi tarafından Kayseri´de ilk defa düzenlenen Antika Günleri başladı.
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2 ASIRLIK TARİHİ CAMİYİ RESTORE ETTİ
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2 ASIRLIK TARİHİ CAMİYİ RESTORE ETTİ
Kocasinan Belediyesi tarafından Gevhernesibe Mahallesi´nde başlatılan 200 yıllık tarihi Çandır Cami´nin restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
“DOĞA BURADA KONUŞUYOR”
“DOĞA BURADA KONUŞUYOR”
Kapuzbaşı Takım Şelalelerini gören ziyaretçiler hayranlıklarını gizleyemiyor.
ELMASIYLA ÜNLÜ İLÇEDEN “KENEVİR” ATAĞI
ELMASIYLA ÜNLÜ İLÇEDEN “KENEVİR” ATAĞI
Deneme amacıyla ekilen kenevirden yüksek verim alınan Türkiye´nin önemli elma üretim merkezlerinden Kayseri´nin Yahyalı ilçesinin "kenevir üretim merkezi" olması hedefleniyor.
YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
YEREL YÖNETİM POLİTİKALARI KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof.Dr. Karatepe: “Bütün bakanlıkların politikasını cumhurbaşkanı belirler”
19 EKİM´DE CUMHURİYET MEYDANI´NDA BULUŞALIM
19 EKİM´DE CUMHURİYET MEYDANI´NDA BULUŞALIM
Ak Parti Milletvekili Karayel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımları ile 19 Ekim Cumartesi günü saat 14.00´da Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilecek olan mitinge tüm vatandaşları davet etti
SARIZ BELEDİYESİ´NE SİLAHLI SALDIRI!
SARIZ BELEDİYESİ´NE SİLAHLI SALDIRI!
ÖZDEMİR: ”SARIZ´DA Kİ HUZUR ORTAMINI KİMSE BOZAMAZ”
UYGUR TÜRKLERİ´NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK…
UYGUR TÜRKLERİ´NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK…
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunu terörden temizlemek için başlattığı ‘Barış Pınarı Operasyonu´nda görev yapan Mehmetçiklerimizin başarısı için Fetih Suresi okuyup dua ettiler.
TARİHİ KALE´DE MİLLİ RUH
TARİHİ KALE´DE MİLLİ RUH
MİLLİ MAÇ İÇİN DEV EKRAN KURULDU…
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ KİTAP FUARI´NDA
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ KİTAP FUARI´NDA
OKUYUCULARIYLA BULUŞTU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
14 Ekim 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL