KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SULU SİSTEMLE ÇALIŞAN SİNEMA MAKİNESİ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

KAYSERİ, YURTDIŞINDAN GELEN BİN 225 KİŞİYİ AĞIRLAYARAK 70 İLE GÖNDERDİ

AFAD İl Müdürü Osman Atsız: "Vatandaşlarımız geldiğinde her şey hazır oluyordu"

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YARDIMLARINI HER İLÇEYE ULAŞTIRIYOR

445 ÇUVAL UN İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

SEYAHAT KISITLAMASININ KALKMASI BİLET SATIŞLARINI ARTIRDI

"ONLİNE SEYAHAT BİLETİ ALIMLARI ARTACAK"

KORONA VİRÜSE YAKALANAN ÇİFTÇİNİN HAYVANLARINA

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ SAHİP ÇIKTI

ERCİYES'TE KURDUKLARI ÇADIRLARLA KOVİD-19 SÜRECİNİ ATLATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Erciyes Dağı eteklerindeki yaklaşık 3 bin metre yükseklikteki yaylalara kurdukları çadırlarda doğayla baş başa yaşam sürüyor

ORGANİK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, doğal anne ve babalığın doğal çocukların gelişmesine zemin hazırladığının altını çizdi

KISA SÜRELİ YAĞIŞLAR GÖRÜLECEK

METEOROLOJİ DUYURDU

BULDUKLARI DEV UÇURTMANIN SAHİBİNİ ARIYORLAR

ÇOCUKLAR BULDUKLARI 3 METRELİK UÇURTMANIN SAHİBİNİ BULAMAZLARSA KENDİLERİ UÇURACAK

YUVASI YIKILAN LEYLEKLERE MAHALLELİ YENİ YUVA KURDU

ŞİDDETLİ RÜZGAR LEYLEKLERİ VURDU

KAYSERİ'DE POLİS, YAŞLI KADININ TIKALI BACASINI AÇTI

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde polis ekipleri, havaların soğuması nedeniyle soba yakmak isteyen yaşlı kadının evinin tıkalı bacasını açtı.

LGS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİN MASKELERİNİ ARKADAŞLARI HAZIRLIYOR

FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPILAN OKULDA GÜNLÜK 20 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

KÜLTÜR ELÇİLERİ ‘DİJİTAL ORTAMDA’ BAYRAMLAŞTI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI PAYLAŞIM

ZEBRA YAVRUSU DİLEK 3 AYLIK OLDU

HAYVANAT BAHÇESİNİN SİMGESİ OLDU

METEOROLOJİ’DEN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının düşebileceğini belirterek, oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

BAYRAMI EVDE GEÇİRECEK ÇOCUKLARA AİLELERİYLE "AKTİVİTE" ÖNERİSİ

ÇELİK: ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRECEK BAŞKA YOLLAR BULMAMIZ GEREKİYOR

Anahtar Kelimeler: YESEVİ YARDIM HAREKETİ’ BAĞIŞI

MTTB VE YESEVİ YARDIM HAREKETİ’NDEN KAN BAĞIŞI

İFTARDAN SONRA KAN BAĞIŞLADILAR

Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Kayseri Şubesi üyeleri ve Yesevi Yardım Hareketi Kayseri Şubesi gönüllüleri korona virüs sürecinde azalan kan stoklarına destek olmak ve düşen kan bağışı oranlarına destek olmak için kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kızılay Kan Merkezi’nde, iftar sonrasında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına MTTB üyesi gençler, Yesevi Yardım Hareketi gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kan bağışında bulunan vatandaşlara Milli Türk Talebe Birliği üyesi gençler tarafından lokum ikramında bulunuldu.

Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert, “Bu zorlu süreçte malumunuz olmak üzere kan stoklarında azalma durumu söz konusu. Bizde Yesevi Yardım Hareketi Kayseri Şubesi ve MTTB Kayseri Şubesi tarafından organize edilen bu kampanyaya katılarak kan bağışında bulunduk. Yesevi Yardım Hareketi Genel Merkezi olarak; önümüzdeki günlerde bu kampanyayı diğer illerdeki şubelerimizde de sürdüreceğiz. Bir taraftan yardım faaliyetlerine ara vermeden devam edip Ramazan’ı en iyi şekilde idrak etmeye çalışıyoruz, bir taraftan da sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya ise, “Korona virüsle mücadele sürecinde evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Ancak evlerimizde kaldığımız ve salgın nedeniyle, mecbur olmadıkça, hastanelere ve kan merkezlerine gitmediğimiz bu süre zarfında kan stoklarında azalma olduğunu öğrendik. Ayrıca Türk Kızılay Genel Başkanı tarafından da kan bağışı oranlarının düştüğü açıklanmıştı. Bizde Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Teşkilatı olarak Yesevi Yardım Hareketi ile birlikte böyle bir kampanya düzenledik. Tüm vatandaşlarımızı, sosyal mesafe kurallarına uyarak, kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şubesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanı Serdar Fidaner de şöyle konuştu:

“Güzel bir Ramazan akşamı iftarımızı yaparak kan bağışında bulunmaya geldik. Aynı zamanda kan bağışı kampanyamıza katılan vatandaşlarımıza kan verdikten sonra kan şekerinin düşme ihtimaline karşı lokum ikramında bulunduk. Gençler olarak korona virüs sürecini atlattığımızda yapmak için sabırsızlandığımız faaliyet planlarımız var. En kısa sürede faaliyetlerimize ve güzel günlerimize kavuşmak için tüm vatandaşlarımızı korona virüsle mücadele tedbirlerine uymaya davet ediyoruz.”

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık korona virüsün yol açtığı tedirginliğin, yurt genelinde kan bağışının ve depolardaki kan stoklarının azalmasına neden olduğunu belirterek, özellikle genç kan bağışçılarını, aferez ve trombosit kan bağışçılarını kan bağışı yapmaya davet etmişti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ