NNYÜ´DE
I. PSİKOLOJİ GÜNLERİ DÜZENLENDİ
Tarih: 16.4.2018 17:09:54/ 665okunma / 0yorum

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Psikoloji Kulübü tarafından “Sosyal Medya” konulu I. Psikoloji Günleri düzenlendi.

NNYÜ´de düzenlenen ve iki gün devam eden I. Psikoloji Günlerine çeşitli şehirlerdeki Üniversitelerden gelen yaklaşık 500 Psikoloji Bölümü öğrencisi katıldı. NNYÜ Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Timuçin Aktan açılış konuşmasında, “Bu yıl öğrencilerimiz, çok büyük bir emek ortaya koyarak Psikoloji Günleri geleneğini Üniversitemizde başlattılar. Bizleri en çok sevindiren nokta ise Psikoloji Günlerinin sadece iki-üç öğrenci gibi sınırlı bir ekip tarafından hazırlanmayıp öğrencilerimizin geniş katılımıyla gerçekleştirilmiş olmasıdır” dedi.

Sosyal Medyanın konu edildiği I. Psikoloji Günleri kapsamında düzenlenen konferans ve panele katılan bilim insanları ve psikologlar yaptıkları sunumlarla Üniversite öğrencilerinin Sosyal Medya bakışına derinlik kattılar. Konuşmacılar, “İnternet Üzerinden Özel İlişkiler”, “Cinsel Suçlar ve Sosyal Medya”, “Sporcularda Sosyal Medya Bağımlılığı´´, “Dijital Yaşamda Benlik ve Kişilik”, “Sosyal Psikoloji Perspektifinden Çevrimiçi Oyunlar”  gibi konularda sosyal medyanın toplum üzerindeki etkilerini anlattılar.

NNYÜ Kampüsünde kurulan Kızılay çadırında öğrenciler kan bağışında bulunurken, araçla seyahat halindeyken emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekmek amacıyla oluşturulan emniyet kemeri simülasyon aracı ilgi gördü. Öğrencilerin su ihtiyacı ise Kocasinan Belediyesi tarafından kurulan İkram Çeşmesinden karşılandı. I. Psikoloji Günleri etkinlikleri kapsamında ayrıca Erciyes Kayak Merkezi´ne gezi düzenlendi. Yarışmaların yapıldığı, çekilişlerle ödüllerin dağıtıldığı I. Psikoloji Günleri, Sucuk Ekmek ikramı ile sona erdi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: NNYÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL