NNYÜ´DE ORYANTASYON GÜNÜ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi´nde (NNYÜ) Tanışma ve Oryantasyon etkinliği düzenlendi.
Tarih: 28.9.2018 18:10:05/ 506okunma / 0yorum

2018-2019 eğitim-öğretim yılında NNYÜ bünyesine katılan öğrencilerin tanışma ve kaynaşmasını sağlamak, üniversite ortamına ve çevreye uyumlarını kolaylaştırmak,  üniversitenin misyonu, vizyonu ve sunduğu imkanlar ile akademik ve idari birimlerin çalışmaları hakkında bilgiler vermek amacıyla düzenlenen Tanışma ve Oryantasyon etkinliğinin açılış töreni Süleyman Çetinsaya Kültür Merkez´inde yapıldı. Etkinliğin açılışına NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Kerim Güney yaptı. Üniversitelerini tercih ettikleri ve Üniversitelerinde öğrenim hakkı kazandıkları için öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, “Nuh Naci Yazgan Üniversitesi olarak hedefimiz dünya standartlarında eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektir. Üniversitemiz fiziki altyapısı ve donanımıyla gelişmiş, nitelikli, genç ve dinamik akademik kadrosuyla dünya standartlarında eğitim verebilecek kapasiteye sahip bir üniversitedir” dedi.

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar da konuşmasında Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kurulan Üniversitenin kuruluş aşamaları ile Nuh Naci Yazgan´ın hayatı hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Tecrübelerini öğrencilerle paylaşan ve önemli tavsiyelerde bulunan Mustafa Nevzat Özhamurkar, “Başarmanın en başta gelen ögesi azimdir. Ben bu işi başaracağım diyebilmektir. Hayatta başarılı olmayı zengin olmak olarak algılamayın. Eğer hayata sadece para olarak bakarsanız bir yere varamazsınız” dedi.

Konuşmaların ardından kampüs alanında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Gün boyu devam eden Tanışma ve Oryantasyon etkinliği DJ Doğukan Manço performansıyla sona erdi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: NNYÜ ORYANTASYON GÜNÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Şubat 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL