EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÇOCUKLARA KÜLTÜREL AŞI

TALAS’IN ‘OKULLARINDA ŞENLİK VAR’

KAYSO ÜYELERİNE KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KANUNU ANLATILDI

Avukat Arabulucu Nuriye Şimşek sunum eşliğinde KAYSO üyelerine bilgi verdi.

BİLGENESİL OKULLARINDAN ‘GELECEĞE NEFES’ KAMPANYASINA TAM DESTEK

Bilgenesil Okulları da 220 öğrencisiyle 220 fidan dikerek destek verdi

ÖZEL KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ

KAYSERİLİ ÖĞRENCİLERE DPÜ'NÜN ALTIN ANAHTARI VERİLDİ

Kayseri Yeşilhisar Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri, Kütahya Dumlupınar Üniversitesini (DPÜ) ziyaret etti. Ziyarete Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu da eşlik etti.

ANKARA’DAN TEKNİK HEYET, KAYÜ’NÜN ALTERNATİF KAMPÜS ALANLARINI İNCELEDİ

Kayseri Üniversitesinin kampüs alanı için önceden belirlenen alternatif yerlerde incelemelerde bulundu

ERÜ TIP’TA SONBAHAR

“ÇOCUK NEFROLOJİ- ROMATOLOJİ SONBAHAR TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AGÜ AKADEMİ’DEN PAZARLAMA DÜŞÜNCELERİ EĞİTİMİ

Eğitim, güncel pazarlama teknikleri hakkında genel bir bakış açısı geliştirmek amacıyla, Erciyes Anadolu Holding yöneticilerine verildi

NNYÜ’DE GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu” başladı.

EMNİYET’TEN ÇOCUKLARA KÜLTÜR VE TARİH GEZİSİ

ÇOCUKLARA KAYSERİ’NİN TARİHİ YERLERİ GEZDİRİLDİ

AGÜ - GLOBAL SOLUTİONS INİTİATİVE ORTAKLIĞI

Abdullah Gül Üniversitesi, Global Solutions Initiative (GSI-Küresel Çözümler Girişimi) ile ilk etapta iki yıl geçerliliği olacak bir anlaşma imzaladı.

KAYSERİLİ ÖĞRENCİLER KÜTAHYA’DA

AİZANOİ ANTİK KENTİ'Nİ ZİYARET ETTİLER

NNYÜ’DE ÖĞRENCİ HEMŞİRELERİ İÇİN

MESLEKİ GELİŞİM SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

AGÜ, SDG AKADEMİ’NİN ÜYESİ OLDU

AGÜ, halen üyesi olduğu Birleşmiş Milletler için küresel bir girişim olan Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın üniversitelere yönelik bir girişimi olan SDG Akademi’ye dahil oldu.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN "ULUSLARARASILAŞMA ATAĞI"

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Dış İlişkiler Ofisi, Erasmus’u da kapsayan bir yıllık uluslararasılaşma faaliyetleri hakkında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya bilgilendirme sunumu yaptı.

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NDA KİTAP DAĞITIMI

Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır Mahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı

Anahtar Kelimeler: GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

NNYÜ’DE GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu” başladı.

Sempozyumda bir konuşma yapan NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet için bir evlat gibi olduğunu söyledi.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde ki sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, öğretim üyeleri ile Kayseri ve şehir dışından, çeşitli üniversitelerden gelen çok sayıda Hemşirelik Bölümü öğrencisinin katıldığı sempozyumun açılış konuşmasını NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar yaptı.

Sempozyum hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Uçar, “Hemşirelerin bakım verirken bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefledik” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç’da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hemşirelikte etik karar verebilme becerisinin önemi, hemşireliğin profesyonelleşme süreciyle yakından ilgilidir. Bu süreç lisans düzeyinde başlar ve öğrenciler, eğitim-öğretim hayatları boyunca bakım uygulamalarında etik karar verebilme becerilerini kazanırlar. Bu bağlamda düzenlenen 1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumunun temasının “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” olması bilim ve meslek adına son derece önemlidir.”

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı ve aynı zamanda Sempozyumun Onursal Başkanı olan Mustafa Nevzat Özhamurkar ise konuşmasında sempozyuma katılan akademisyen ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Herkesin evladı doğar, büyür, gelişir, bir yerlere getirir, meyve vermeye başlar. Bizler için, Mütevelli Heyet içinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi böyle bir evlattır. Bütün fakültelerimizi bir birinden ayıramayız ama Üniversitenin bazı taleplerini, bilahare karşılayalım dediğimiz olmuştur. Ama Sağlık Bilimleri Fakültemizin bugüne kadar talebi olup da geri çevirdiğimiz bir isteğini hatırlamıyorum. Çünkü sağlık insan hayatının olmazsa olmazıdır.”

Sempozyuma katılan öğrencilere bazı hatırlatmalarda da bulunan Özhamurkar, “Hayatınızda bir çok şeyi yenileyebilirsiniz. İşinizi kaybedebilirsiniz, yenisini bulursunuz. Ama bir tek şeyin telafisi mümkün değildir. Boşa harcadığınız zamanın telafisi mümkün değildir. Bizler elimizden geldiği kadar sizlere her türlü imkânı sağlamaya gayret ediyoruz. Bunun içini dolduracak, filizlendirecek, yeşertecek olan sizlersiniz. Sizler buranın meyvelerisiniz” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oynarken çekilen görüntüsü yayınlanırken, Romeo Dans Okulu öğretmenlerinin Zeybek oyunu büyük alkış aldı.

“Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” temasıyla NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün boyunca devam edecek sempozyuma konuşmacı olarak katılan akademisyenler “Etik Duyarlılık”, “Bakım Etiği”, “Klinik Etik Karar Verme Süreçleri” gibi konularda öğrencilerle tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ