KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ'DE 82 YILLIK TARİHİ OKUL SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Pazarören Anadolu Lisesi, önümüzdeki eğitim döneminde sınav ile öğrenci alacak

NNYÜ UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT ALDI

DERSLER TAMAMLANDI

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE DÜZENLENEN “REKTÖRLER PANELİNE” KATILDI

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Güney Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu moderatörlüğünde online gerçekleştirilen “Rektörler Paneline” katıldı.

DÜŞÜN,TASARLA,OYNA,DÜZENLE

AGÜ ONLİNE EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE 1’İNCİ SIRADA

Abdullah Gül Üniversitesi, uzaktan eğitim sürecini en iyi yöneten devlet üniversitesi oldu

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ONLİNE SERGİ

Kayseri’de eğitim ve öğretim hayatına ait ve daha önce sergilenmemiş arşiv belgeleri, Kayseri Üniversitesi tarafından online sergileniyor.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 2 YAŞINDA

2 YILA ÇOK SAYIDA ETKİNLİK SIĞDIRDIK

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA,

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

LGS ÇOK FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

20 HAZİRAN’DA YAPILACAK OLAN LGS SINAVI FARKLI BİR ORTAMDA YAPILACAK

NNYÜ ÖĞRENCİLERİNE CORONA VİRÜS ENGEL OLAMADI

MESLEKİ UYGULAMA KAPSAMINDA ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

KÜÇÜK HAFIZLAR 'ONLİNE MUKABELE' İLE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ÖĞRENCİLER, ONLİNE MUKABELE PROGRAMLARI, DERSLER VE YARIŞMALAR İLE DERSLERİNDEN KOPMUYOR.

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK,

TELEKONFERANS İLE ÖĞRENCİLERİN SORULANI YANITLADI

VİZE, FİNALLER, BÜTÜNLEME VE EK DERS SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILACAK

Erü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış:”Siz sağlıklı kalın, derslerinize çalışın”

AGÜ ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

AGÜ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN LİDERİ

AGÜ, TÜRKİYE’DE LİDER ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ, ULUSLARARASI SIRALAMADA TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA LİDER

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİN SORULARINA CEVAP VERDİ

Anahtar Kelimeler: GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

NNYÜ’DE GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu” başladı.

Sempozyumda bir konuşma yapan NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet için bir evlat gibi olduğunu söyledi.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde ki sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, öğretim üyeleri ile Kayseri ve şehir dışından, çeşitli üniversitelerden gelen çok sayıda Hemşirelik Bölümü öğrencisinin katıldığı sempozyumun açılış konuşmasını NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar yaptı.

Sempozyum hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Uçar, “Hemşirelerin bakım verirken bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefledik” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç’da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hemşirelikte etik karar verebilme becerisinin önemi, hemşireliğin profesyonelleşme süreciyle yakından ilgilidir. Bu süreç lisans düzeyinde başlar ve öğrenciler, eğitim-öğretim hayatları boyunca bakım uygulamalarında etik karar verebilme becerilerini kazanırlar. Bu bağlamda düzenlenen 1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumunun temasının “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” olması bilim ve meslek adına son derece önemlidir.”

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı ve aynı zamanda Sempozyumun Onursal Başkanı olan Mustafa Nevzat Özhamurkar ise konuşmasında sempozyuma katılan akademisyen ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Herkesin evladı doğar, büyür, gelişir, bir yerlere getirir, meyve vermeye başlar. Bizler için, Mütevelli Heyet içinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi böyle bir evlattır. Bütün fakültelerimizi bir birinden ayıramayız ama Üniversitenin bazı taleplerini, bilahare karşılayalım dediğimiz olmuştur. Ama Sağlık Bilimleri Fakültemizin bugüne kadar talebi olup da geri çevirdiğimiz bir isteğini hatırlamıyorum. Çünkü sağlık insan hayatının olmazsa olmazıdır.”

Sempozyuma katılan öğrencilere bazı hatırlatmalarda da bulunan Özhamurkar, “Hayatınızda bir çok şeyi yenileyebilirsiniz. İşinizi kaybedebilirsiniz, yenisini bulursunuz. Ama bir tek şeyin telafisi mümkün değildir. Boşa harcadığınız zamanın telafisi mümkün değildir. Bizler elimizden geldiği kadar sizlere her türlü imkânı sağlamaya gayret ediyoruz. Bunun içini dolduracak, filizlendirecek, yeşertecek olan sizlersiniz. Sizler buranın meyvelerisiniz” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oynarken çekilen görüntüsü yayınlanırken, Romeo Dans Okulu öğretmenlerinin Zeybek oyunu büyük alkış aldı.

“Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” temasıyla NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün boyunca devam edecek sempozyuma konuşmacı olarak katılan akademisyenler “Etik Duyarlılık”, “Bakım Etiği”, “Klinik Etik Karar Verme Süreçleri” gibi konularda öğrencilerle tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ