NNYÜ´DEN KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ
Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa´nın konuşmacı olarak katıldı.
Tarih: 6.4.2018 18:04:15/ 541okunma / 0yorum

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü tarafından düzenlenen Kariyer Günlerinin 4´cüsüne, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa´nın konuşmacı olarak katıldı.

İİBF Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide, “Kariyer ve Başarılı Bir Hayat” konulu konuşma yapan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, üniversite öğrencilerine öğütlerde bulundu. Konuşmasında, “Başarı, arzulayana verilir, başarı bir gayret unsurudur” diyen Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Genelde nicel unsurlarla ölçülmeye çalışılan başarı, insanı bulunduğu konumdan bir adım ileriye gitmesi olarak algılanır. Oysa kamil insan, elinden, dilinden, belinden kimsenin zarar görmediği insandır. Yani, kendisini kurtarmış, istediği yeterliliğe ulaşmış ve sahip olduklarını çevresiyle paylaşma olgunluğuna ulaşmış insandır.”

Öğrenilmiş çaresizlik, özgüven eksikliği, mazeretçilik, atalet ve koşullara bağlı kalmak gibi sebeplerin başarısızlığa yol açtığına dikkat çeken Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, başarı için yol haritasında olması gereken özellikleri tek tek sıraladı ve iyi bir kariyer için öğrenim düzeyinin, kişisel becerilerin ve sosyal çevrenin yanı sıra kader, kısmet, nasip ve şans gibi faktörlerin etkili olduğunu ifade etti.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: NNYÜ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Mart 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL