KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKUL YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’DA OSMAN ULUBAŞ SÜMER ORTAOKULU’NUN AÇILMASINA GERİ SAYIM

TALAS’TA KADINLARA YÖNELİK KURSLAR YENİDEN BAŞLIYOR

KAYNAK KİTAP TANITIMINA YASAK GELDİ

REKTÖR KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TALAS BELEDİYESİ’NDEN İNGİLİZCE KURSU

TALAS’TAN KIRSALA EĞİTİCİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİK

ERÜ’DE ‘BİR İNSANLIK KURUMU: AHİLİK VE AHİ EVRAN’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAYMEK KURSLARINA 10 BİNİ AŞKIN BAŞVURU

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NE HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Hukuk Fakültesi,  31471 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 30/ Nisan /2021 tarihli ve 3940 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile kuruldu.

30/ Nisan /2021 tarihli ve 3940 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile kuruluşu resmiyet  kazanan  Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşuna dair değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Kerim Güney konuya dair değerlendirmede “Hukuk Fakültesinin kurulmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ederiz. Bu süreçte katkılarından dolayı YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerimize, hem Hukuk Fakültesinin kurulmasında hem de Üniversitemizin bu noktaya gelmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’a, Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş’a, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’a, valimize, milletvekillerimize, büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, hayırseverlerimize, emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Rektör Güney, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi emin adımlarla, planlı, projeli, şehrine ve ülkesine en iyi hizmeti verecek şekilde gelişmesine devam ettiğini belirterek, yeni kurulan Hukuk Fakültesinin, başta Kayseri şehri ve bölgemiz olmak üzere tüm ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hukuk Fakültesi ile birlikte Nuh Naci Yazgan Üniveristesi’deki fakülte sayısı 8’e yükseldi. Hukuk Fakültesinin kısa sürede eğitim-öğretime başlaması için çalışmalara başlandı.

Öte yandan ‘Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ bünyesinde  Kayseri Tıp Fakültesi kurulması kararı da aynı kararname ile resmiyet kazandı.