KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

GÜLSOY: “DİJİTAL ÇAĞIN ŞARTLARINA AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ”

PAZARCI OLCAY YILDIRIM “PAZARDA MUZUN FİYATI DÜŞTÜ”  

KAYSERİ OSB’DE İKİ PARSEL İÇİN 24 BAŞVURU

EYLÜL AYI’NDA 3 BİN 139 ADET KONUT SATILDI

MİLYONLUK ARAÇLAR OTOPARKLARDA ÇÜRÜYOR

TOMARZA KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAMIZLIK ÜRETİM ÜSSÜ OLMAYA ADAY

TURHAL'DA 'PANCAR' COŞKUSU

ÖZKAYA:“ENERJİDEKİ FİYAT ARTIŞLARI TEDİRGİNLİK YARATIYOR”

KAYSERİ ŞEKER’DE YENİ KAMPANYA

KAYSERİ AĞUSTOS AYI’NDA İHRACAAT REKORU KIRDI

KTO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI

KAYSO YATAK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNİ BULUŞTURDU

TOMARZA'DA KABAK ÇEKİRDEĞİ HASADI BAŞLADI

KAYSO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI

KENT EKMEK'TEN ZAMLI TARİFE

KAYSERİ'DE ELMA HASADI BAŞLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

NURSAÇAN 21.7’LİK REKOR BÜYÜME ORANINI DEĞERLENDİRDİ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 21.7’lik büyümenin tarihin en büyük büyüme rakamlarından olduğunu belirtti. Başkan Nursaçan, bu başarının yakalanmasında sanayinin etkisinin yüzde 40 olduğunu da ifade ederek, bu durumun Türk sanayicisi için gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, rekor büyüme rakamlarıyla ilgili değerlendirmesinde; “Baz etkisini elbette göz ardı etmiyoruz. Ama bu büyüme oranı ne olursa olsun, Türkiye ekonomisinin sahip olduğu devasa potansiyeli, gücü ve dinamizmi ortaya koyuyor” dedi. Başkan Nursaçan, Türkiye ekonomisinin pandemi sürecinde, dünyanın bütün ülkeleri gibi etkilendiğini ancak daha hızlı toparlandığını ve bu büyümemin arkasındaki en önemli unsurlardan birisinin de bu olduğunu kaydetti. Türkiye ekonomisinin temellerinin sağlam, krizlere bağışık ve üretim ordusunu oluşturan KOBİ’lerin fevkalade esnek olduğuna işaret eden Tahir Nursaçan, “Bu rekor büyüme oranının yakalanacağını biz daha önce ifade ettik. Sanayiciler olarak bizim için sürpriz olmadı. Gerek bizim OSB’mizin, gerekse üyesi bulunduğum OSB Üst Kurulunun verileri, bu büyümemin geleceğini gümbür gümbür söylüyordu. Hali hazırda, yakın döneme ilişkin olarak daha önce açıklanan kapasite kullanım ve sanayi üretim endeksi verilerinin de pandemi öncesine göre arttığını göz önüne alırsak, bu büyüme sahadaki olumlu gelişim ve değişimin yansımasıdır. Kimse bu büyük başarıyı gölgelemeye kalkışmasın” ifadelerini kullandı.

Büyüme rakamının alt dallarına bakıldığında sanayide görülen yüzde 40.5’lik artışın Türk Sanayicisi için gurur kaynağı olduğuna dikkati çeken Başkan Nursaçan, “Türk Sanayicisi, üretim için artık elini değil, gövdesini taşın altına koymuştur. Bu başarı, baz etkisini de unutmayarak söylüyorum, sanayicimiz için takdir edilecek bir başarıdır. İnanıyorum ki, bu başarı, yıl sonunda yakalanacak çok büyük bir büyüme oranı ile taçlandırılacaktır” diye konuştu.