EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK

ÜÇ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

TIR DURAKTA BEKLEYEN BELEDİYE OTOBÜSÜNE ÇARPTI

11 KİŞİ YARALANDI

KAYSERİ MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU

4 İLDE 8 ZANLI GÖZALTINA ALINDI

POLİSTEN KAÇIP PENCEREYE ÇIKTI

ZANLI, İKNA EDİLEREK GÖZALTINA ALINDI

İŞYERİNE ÇATIDAN GİREREK HIRSIZLIK YAPAN

2 KİŞİ YAKALANDI

FETÖ'NÜN SÖZDE "KAYSERİ SIKIYÖNETİM KOMUTANI" YENİDEN YARGILANACAK

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Yalçın'ın, yeniden yargılanmasını kararlaştırdı

KAYSERİ'DE YAKALANAN 2 HIRSIZLIK ZANLISINDAN 1'İ TUTUKLANDI

Kayseri'de, bir evden hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 zanlıdan 1'i tutuklandı.

PATLAYAN ELEKTRİK TRAFOSU YATAK İMALATHANESİNİ KÜLE ÇEVİRDİ

YANGIN, İTFAİYE EKİPLERİNİN UZUN UĞRAŞLARI SONUCU SÖNDÜRÜLDÜ

47 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

106 PERSONELLE, 32 ŞAHIS YAKALANDI

AĞABEYİNİN KİMLİĞİNE KENDİ FOTOĞRAFINI YAPIŞTIRARAK KREDİ KARTI ÇIKARDI

KARDEŞİ TARAFINDAN DOLANDIRILDIĞINI SÖYLEYEN H.K.: ”ZARARIMIN KARŞILANMASINI İSTİYORUM”

YILBAŞI ÖNCESİNDE 'KAÇAK' ALKOL OPERASYONU

635 LİTRE KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ, 1 GÖZALTINA ALINDI

TARİHİ ESER OPERASYONU

KAYSERİ’DE AĞAÇ KABUĞUNA YAZILMIŞ ALTIN YALDIZLI TARİHİ BELGE KILIFI ELE GEÇİRİLDİ

OTOMOBİL TRAMVAY YOLUNA GİRDİ

KAZADA SÜRÜCÜ YARALANDI

OTOMOBİLE ÇARPAN İŞÇİ SERVİSİ DEVRİLDİ: 16 YARALI

YARALANANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

FETÖ SANIĞI ESKİ KOMİSER YARDIMCISININ İFADESİNİ ARKADAŞI YALANLADI

Kayseri'de örgütten 2011'deki Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı sorularını alarak başarılı olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, soruları önceden almadığını öne sürdü

O MAGANDA CEZALANDIRILSIN

KAFASINA MAGANDA KURŞUNU İSABET EDEN ZEKERİYA, SUÇLUNUN CEZA ALMASINI İSTİYOR

ÖĞRENCİYE KÖTÜ MUAMELE İLE SUÇLANAN ÖĞRETMEN KONUŞTU

"Okuluma gidince tek bir kişi benim hakkımda olumsuz bir şey söylerse beni hapis ile cezalandırsınlar”

Kayseri'de, 75'inci Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde eğitim gören zihinsel engelli M.A.'ya (20) kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan beden eğitimi öğretmeni K.K. (34) kendisini savundu. M.A'nın 1 hafta önce okuldan kaçtığını belirten K.K., "Ben çocuğun yapmış olduğu şeyin hata olduğunu anlayabilmesi ve tekrar okuldan kaçmaması için 1 hafta boyunca onu spordan men ettim" dedi.

Melikgazi ilçesinde bulunan 75'inci Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde, geçen Salı günü meydana gelen olayda yüzde 60 zihinsel engelli M.A., bahçede arkadaşları ile voleybol oynamasına izin verilmeyince yere oturup, ağlamaya başladı. Bir kişinin cep telefonu ile görüntülediği olayda beden eğitimi öğretmeni K.K., öğrenciye ayağıyla vurdu. Öğrencinin, "Oynatmıyor, oynatmıyor" diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine öğretmen K.K., "Oynatmıyorum lan oynatmıyorum, hoca ben değil miyim?" diyerek karşılık verdi. Ardından da M.A.'yı yanındaki görevlilerle birlikte kol ve bacaklarından tutup, pencereden binaya soktu. Olayla ilgili Valilik soruşturma başlatırken, öğretmen K.K. ve kurum müdürünün de aralarında bulunduğu 6 kişi açığa alındı. 

ÖĞRETMEN KONUŞTU

Beden eğitimi öğretmeni K.K., DHA'ya konuşarak kendisini savundu. K.K., 5 yıldır okulda görev yaptığını, öğrencilere karşı davranışından dolayı hakkında hiç tutanak tutulmadığını söyledi. K.K., "5 yıllık sürecimde o çocuklarla herhangi bir sorun yaşamadım. Kamera kayıtları vardır. Okulda çocuğun birine vurduğum görünürse, beni cezaevine atsınlar. Benim orada çocuğa karşı yaptığımın tekme sallamak olarak ifade ediliyor ama ben o çocuğa tekme atsam yer yerinden oynar" dedi.

'1 HAFTA SPORDAN MEN ETTİM'

M.A'nın 1 hafta önce okuldan kaçtığını anlatan K.K., "Mahallede çocuğun birini yakalayıp, dövmüş. Bisikletini almış ve annesinin evine gitmiş. Annesi bize telefon açtı. Ben çocuğun yapmış olduğu şeyin hata olduğunu anlayabilmesi için ve tekrar okulundan kaçmaması için 1 hafta boyunca onu spordan men ediyorum, 'kenardan izle ve okuldan kaçmazsan seni de oynatacağım' diyorum. Çünkü çocuklar spor yapmayı ve benimle bir etkinlik içerisinde bulunmayı seviyor. Orada insanların dikkatini çeken bir şeyin olması gerekiyor. Türkiye'de hangi beden eğitimi öğretmeni çocuklarla bir aktivite içerisinde bulunur ki? Ben çocuklar birbirine küfür etmesin ve saldırmasınlar diye göstererek öğretiyorum" diye konuştu.

'BİR GÜN SONRA 2 SAAT VOLEYBOL OYNATTIM'

Olay günü M.A.'ya oyunu kenardan izlemesini söylediğini aktaran K.K., "Kenardan izlerken kaçmaya yeltenmiş. Kaçarken arkadan yakalamışlar. Çocuğu getirmişler. Çocuğa 'hadi kalk' dedim, vurdum ayağımla; ama bu ciddi bir vurma değildir. Sonra çocuğu içeriye aldık ve sakinleştirdik. Olaydan 1 gün sonra M.A. yanıma koşarak geldi ve 'Ben akıllı durdum. Yaptıklarım için özür dilerim. Beni bugün oynatır mısın?' dedi. Ben o çocuğa 2 saat boyunca voleybol oynattım. O gün ben işten çıkarken çocuk bacaklarıma sarıldı ve ağladı" ifadelerini kullandı.

'BİR OLAYDAN SONRA KARALANDIM'

Okula gitmek istediğini kaydeden K.K., "Okuluma gidince tek bir kişi benim hakkımda olumsuz bir şey söylerse beni hapis ile cezalandırsınlar. Kurumdan arkadaşlar arıyor ve 'Çocuklar huzursuz senin gelmediğini anladılar' diyorlar. Herkes tedirgin. Beni tanıyan tanıyor. Ben o kurumda şampiyonluklar yaşadım. Niye bir Allah'ın kulu yanımda durmadı? O kadar şey yaptım, bir olaydan sonra ben karalandım. Orada benim yerim muhakkak dolar; ama benim oradaki çocuklarla olan iletişimimi başka bir öğretmen veremez. O videoyu çeken arkadaş elini vicdanına koysun, ondan sonra olacaklara baksın" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : DHA