KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VEKİL ATAŞ İNTİHAR VE CİNAYETLERİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

YAŞANANLAR VAHİM DURUMU ORTAYA KOYMAKTADIR

BAŞKAN ÇOPUROĞLU MAZBATASINI ALDI

“ESKİSİNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ”

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

AK PARTİ'DE ÇOPUROĞLU'NDAN YENİ YÖNETİM İLE İLK FOTOĞRAF

AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetim ile birlikte ilk toplantıyı yaptı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

“KAYSERİ 2023 VİZYONUMUZUN BAYRAKTARLIĞINI YAPACAK”

AK PARTİ KAYSERİ 7. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

AK PARTİ KAYSERİ’DE ÇOPUROĞLU İLE YOLA DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR

"S-400 SİSTEM VE KONTROLLER NATO’DAN UZAKLAŞMAK ANLAMINA GELMİYOR"

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DR. İSMAİL EMRAH KARAYEL

NEŞTER PROGRAMINDA CEYHUN ÜSTEN’İN SORULARINI YANITLADI

CHP KAYSERİ’DEN OYUNCAK TRENLİ PROTESTO

ARIK: HIZLI TREN GELECEK DENDİ, AMA GELMEDİ

KAYSERİ, CUMHURBAŞKANI’NI AĞIRLAMAYA HAZIR

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştiraki ile 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek.

MHP İL BAŞKANI TOK AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ

“İPLİLERİN TOPLANMA YERİ KANDİL DAĞI OLMALIYDI”

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

Anahtar Kelimeler: OKANDAN’ CEVAP
Gürkan Ofis Mobilyaları

OKANDAN’DAN ÖZER’E CEVAP

VATANDAŞIMIZ KENDİLERİNE AİT OLMADIĞI ARAZİYİ MÜLKİ ARAZİLERİ OLARAK GÖRÜP HAK TALEPLERİ OLMUŞTUR

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan; geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ümit Özer'e cevap verdi.

Güneşli Mahallesine mera alanı olarak tahsis edilen arazinin bir şahıs tarafından işgal edilmek suretiyle kullanılması ve bunun sonucunda da masumane ifadelere sığınarak basın kanalıyla dile getirilmesini yadırgadıklarını ifade eden Başkan Okandan açıklamasında; "Birkaç gün önce CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer tarafından düzenlenen basın toplantısında bir çiftçi hemşehrimizin serzenişlerine şahit olduk. Mehmet bey sitem ettiği konuda devletin kendi tarlasına yönelik cezai işlem uyguladığı, ayrıca hiçbir uyarı yapılmadan bu işlemin yapıldığına dair bazı beyanları oldu. Hatta basın toplantısında 'devletin paraya ihtiyacı varsa ben ömür boyu devlete çiftçilik yaparım ama çökmesinler' gibi ağır bir ifadede bulundu. Bu ifadeler ne bizim tarafımızdan ne Kayseri kamuoyu tarafından kesinlikle kabul görmeyecektir. Her konuda olduğu gibi bu konunun da detaylarını takip ettik, edeceğiz. Haksızlık varsa ortaya çıkar. Burada dikkat çekmek istediğim birkaç husus var. Güneşli'deki çiftçimizin 'benim tarlam' diye ifade ettiği yerin 1983 yılında mera alanı olarak tescil edildiği, Güneşli mahallesine de tahsis edildiği belirlenmiştir. Kocasinan Kaymakamlığı tarafından 19.12.2019 tarihinde 1648 numaralı mera parselindeki işgal durumuyla 65 kişi hakkında yasal soruşturma, 2886 sayılı devlet ihale kanununa 75. maddesi uyarınca tahliye kararı alınmış, hemşehrilerimize de 12.01.2020 tarihinde ilçe jandarma komutanlığı ekiplerince tebliğ edilmiştir. Söz konusu şahsın işgal ettiği 14 bin 133 metrekare mera arazisinin eski haline getirilmesi bedeli tahakkuk edilmiş ve gerekli tebligat yapılmış olup tebligata dahil belge ve ispatlar da mevcuttur. Bununla birlikte 'devletin paraya ihtiyacı varsa' gibi bir söylemin son derece yanlış olduğunu ifade etmeliyim. 19 yıllık iktidarında AK Parti çiftçiye, hayvancılıkla uğraşan kardeşimize, tarımla uğraşan hemşehrilerimize ne kadar destek verdiği, ne tür fırsatlar sağladığı da gayet aşikardır. Yapılanları görmemek kamuoyunun vicdanını sarsacaktır. Burada değinmek istediğim vatandaşımız kendilerine ait olmadığı araziyi mülki arazileri olarak görüp hak talepleri olmuştur. Bu da kabul edilemez bir durumdur. Özellikle 1983 yılında mera olarak Güneşli Kasabasına tahsis edilen bu arazinin bir şahıs tarafından işgal edilmek suretiyle kullanılması ve bunun sonucunda da masumane ifadelere sığınarak basın kanalıyla dile getirilmesini yadırgadık. Tabi bu durumun Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı tarafından düzenlenen basın açıklaması ortamında gerçekleşmesi de bu olayın ne kadar manidar olduğunun en çarpıcı örneğidir. CHP kirli siyasetine bir yenisini daha eklediğini üzülerek görüyoruz. Biz her zaman çiftçilerimizin hayvancılıkla, tarımla uğraşan, üreten, helal kazancı uğruna alın teri akıtan hemşehrilerimize minnet duyuyor, helalinden bereketli kazançlar diliyoruz" ifadelerine yer verdi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ