OSB TEKNİK KOLEJİ´NDE EĞİTİM BAŞLADI
Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı düzenlenen törenle açıldı.
Tarih: 9.9.2019 18:27:44/ 707okunma / 0yorum

Törene Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri OSB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Katırcıgil, Levent Somtaş, Şaban Andaç, Kayseri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak, Genel Sekreter Adil Özhan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji Müdürü Durmuş Payas, Kayseri OSB´de faaliyet gösteren iş insanları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde Okul Müdürü Durmuş Payas yaptığı konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek, okula bu dönem kayıt yaptıran çok sayıda öğrenciye Özel Kayseri OSB Teknik Koleji hakkında bilgiler verdi.

Törende konuşan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; “Eğitim,  hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz.  Aynı zamanda toplumların yapılarının, insan ilişkilerinin nasıl olacağının bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağının hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve davranış haline getirir-getirmelidir.

 “Yüce dinimiz de okumaya büyük önem vermiştir. Nitekim Kur´an´ın ilk emri ´Oku!..´ olmuştur.”

Türkiye ekonomisinin, büyüme potansiyeline bağlı olarak; gün geçtikçe daha donanımlı, daha yüksek niteliklere ve becerilere sahip olan, İşgücüne ihtiyaç duyulmaktadır.  Teknolojik gelişmeler ve uluslararası rekabet baskısı, iş dünyasının sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılama noktasında eğitim sistemine özellikle de mesleki eğitime çok önemli bir görev düşmektedir.

Mevlana Hazretleri ne güze söylemiş; her sanatın öncesi bilgidir, ondan sonra icra, amel gelir...

Ey akıl sahibi! Sanat öğrenmeye çalış; fakat o sanatı ehil olan kerem sahibi temiz bir kişiden öğren.

" Bir ülkenin geleceğinin, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır." bu anlayıştan yola çıkan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi Olarak; sanayimiz için en temel ihtiyaç olarak görülen “ nitelikli – ve aranan eleman “ ihtiyacının karşılanması amacıyla; özellikleri bakımından hem ilimize hem de çevremize örnek olan öğrencilerin, mesleklerini en iyi şekilde öğrenmeleri için; okulumuzda gerekli olan tüm donanım sağlanmıştır.

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji “ İş Garantili “ bir eğitim-öğretim kurumudur. 2012 – 2016 yılına kadar okulumuz METEM adı altında faaliyet göstermekte idi. 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren özel Kayseri OSB Teknik Kolej haline getirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına müracaat edildi. Nihayetinde, uzun uğraşlar sonucu okulumuzu Bakanlıktan devraldık. Okulun devri konusunda desteklerini esirgemeyen ve bizlere her türlü kolaylığı sağlayan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Okulu devraldığımızda 677 öğrencimiz vardı. 2017 / 2018 eğitim – öğretim yılında bu sayı 1271´e çıktı. Bunlardan 132 mezun verdik. 106´sı işletmelere yerleştirildi. 21 öğrencimiz ise muhtelif fakültelere yerleşti. 2018- 2019 eğitim – öğretim yılında ise, 1582 öğrenciye ulaştık. Bunlardan 232 mezun verdik. 98´i işletmelere yerleşmiş olup 56 öğrencimiz muhtelif fakültelere kaydını yaptırmıştır. İçerisinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılına yaklaşık 2100 öğrenci ile devam edilecektir. Yani, bu yıl okulumuza yeni kayıt, yaklaşık 950´dir. Bu öğrenci sayısı okulumuzu şu an “ Kayseri´ nin En Büyük Okulu “ haline getirmiştir. Şunu büyük bir gururla ifade edebiliriz ki; bugün, 12´nci sınıfa ait 240 öğrencimizin tamamı işletmelere stajyer olarak yerleştirilmiştir. Yoğun çalışmalarımız sonucu ve alınan ilave tedbirler sayesinde ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde; örnek alınan bir eğitim-öğretim yuvası haline getirdik. Okulumuzun bu seviyeye gelmesinde emeği geçen ilgili ve yetkili herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Bir yandan okulumuzda öğrencilerin kişisel ve meslekî gelişimlerini sağlarken diğer yandan, staj uygulamaları ile de, öğrencilerimizin yani sizlerin gelecekteki çalışma alanlarınızı tanıma imkânı sağlanmaktadır.

Özellikle bir konuyu daha ifade etmek isterim; spor kulübümüz gerek ilimizde, gerek Türkiye çapında, başarıdan başarıya koşarak okulumuzun tanıtımına ve öğrenci talebi oluşmasına büyük katkı sağlamıştır.

Sevgili gençler, sizler bizim geleceğimizsiniz. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Bu anlamda; siz kıymetli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize düşen en önemli görev eğitim-öğretim alanında, kültür alanında durmaksızın ilerlemek olmalıdır! Sevgili öğrenciler; hedefleriniz daima çok büyük olmalıdır.  Günümüzde sadece not ve sınıf geçmek için çalışmak hiçbir anlam ifade etmemektedir. Çünkü çağ, bilim çağı olmuştur.  Çünkü eğitimin alanı her geçen gün genişlemekte eğitimin seviyesi her geçen gün yükselmektedir.  Unutmayınız ki; kendimize, ailemize, çevremize, vatanımıza, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, öğrenmekle başlar.” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TEKNİK KOLEJİ EĞİTİM BAŞLADI
KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA KAYÜ´YÜ ANLATTI
KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA KAYÜ´YÜ ANLATTI
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kırgızistan programı çerçevesinde Radio Media Manas´ta, Bölgemizi, Dünya´da ve Türkiye´de turizm ile Kayseri Üniversitesi´ni anlattı.
AGÜ´DE ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞTAYI
AGÜ´DE ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞTAYI
ÇALIŞTAYIN BU YIL 3´ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÖĞRENCİLERE BURS VERMEK İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER
ÖĞRENCİLERE BURS VERMEK İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER
KAYSERİ BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ´NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KERMES
KOCASİNAN MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
KOCASİNAN MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
HOLLANDA VE FRANSA´DA STAJ YAPTI…
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Cengiz Aytmatov anısına Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “3. Uluslararası Kültürel Miras ve Turizm Kongresine” katıldı.
BÜNYAN- HAMİDİYE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
BÜNYAN- HAMİDİYE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
YAZ DÖNEMİ STAJLARINI AVRUPA´DA TAMAMLADI
OKULLARIMIZ HAZIR VE HERHANGİ BİR PROBLEMİMİZ YOK
OKULLARIMIZ HAZIR VE HERHANGİ BİR PROBLEMİMİZ YOK
İlköğretim haftası vesilesi ile gerçekleştirilen çelenk koyma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ” Okullarımız hazır ve herhangi bir problemimiz yok, her şey yolunda. İnşallah çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz " değerlendirmesinde bulundu…
ÖĞLE ARASINDA ÖĞRENCİLERE REKTÖRDEN SÜRPRİZ
ÖĞLE ARASINDA ÖĞRENCİLERE REKTÖRDEN SÜRPRİZ
KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLKÖĞRETİM HAFTASI DEVELİ´DE COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI DEVELİ´DE COŞKUYLA KUTLANDI
İlköğretim Haftası Develi ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, İNCESU MYO´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, İNCESU MYO´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, KAYÜ Ayşe - Saffet Arslan İncesu MYO´da incelemelerde bulundu.
ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALACAK
ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALACAK
Hacılar Belediyesi, İstiklal İlkokulu bahçesinde ‘Trafik Eğitim Pisti´ çalışması yaptı.
AGÜ´YE ROYAL SOCİETY´DEN TAM DESTEK
AGÜ´YE ROYAL SOCİETY´DEN TAM DESTEK
AGÜ Dr. Öğretim Üyesi Erdem´in Projesine Dünyanın En Önemli Bilim Topluluklarından Royal Society´den Destek
KAYSERİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
KAYSERİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kayseri´de okulların yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu söyleyerek, "Mutlu, huzurlu ve başarılı bir öğretim yılı geçireceğimizi temenni ediyorum" dedi.
NNYÜ EK YERLEŞTİRME İLE 180 ÖĞRENCİ ALACAK
NNYÜ EK YERLEŞTİRME İLE 180 ÖĞRENCİ ALACAK
BAŞVURULARIN, www.osym.gov.tr İNTERNET ADRESİ ÜZERİNDEN BİREYSEL OLARAK YAPMASI GEREKİYOR
VELİLER EL ELE VERDİ, OKULU TAMİR EDİP BOYADI
VELİLER EL ELE VERDİ, OKULU TAMİR EDİP BOYADI
PAZARÖREN ANADOLU LİSESİ VE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ´NİN BOYA VE TAMİRAT İŞLERİNİ VELİLER YAPIYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Eylül 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL