KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KENT EKMEK'TEN ZAMLI TARİFE

KAYSERİ'DE ELMA HASADI BAŞLADI

NURSAÇAN, FAİZ İNDİRİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

İLK 1000 İHRACATÇI LİSTESİNDE 21 KAYSERİ FİRMASI YER ALDI

BU KIŞ ÇETİN GEÇECEK

UKOME’DEN İLÇE ULAŞIMINA ZAM

YAPILANDIRMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL 2021

TÜRKİYE’DE BİR İLK KAYSERİ ŞEKER GELİŞTİRDİ

BAŞKAN AKAY BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

KAYSERİ ŞEKER’DE TARLA GÜNLERİ BAŞLADI

BÜYÜKSİMİTCİ: “KISITLAMA GÜNLERİNE GERİ DÖNMEYİ İSTEMİYORUZ”  

KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİ MECLİSİ TOPLANDI 

NURSAÇAN 21.7’LİK REKOR BÜYÜME ORANINI DEĞERLENDİRDİ

KAYSERİ’NİN İHRACATI İLK 7 AYDA YÜZDE 44 ARTTI

İNCİRİN FİYATI CEP YAKIYOR  

NURSAÇAN: “BİRBİRİMİZE GÜÇ VERECEĞİZ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

OSB BAŞKANI NURSAÇAN: “ÜRETEREK BÜYÜYECEĞİZ”

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından açıklanan Haziran ayı ihracat rakamlarına yönelik olarak yaptığı değerlendirmede “Ülkemiz birlik beraberlik içerisinde üreterek büyüyecek” ifadesini kullandı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerine göre Türkiye’nin Haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 46,90 oranında artarak 19 milyar 773 milyon dolar olarak gerçekleştiğini hatırlattı.

Sözlerinin devamında büyüme ve ihracat rakamlarının çok daha fazla artacağına dair öngörülerinin gerçekleşmeye devam ettiğini dile getiren Başkan Nursaçan “Haziran ayı ihracatımız 19 milyar 773 milyon dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmıştır. Yine 2021 yılının ikinci çeyreğindeki ihracat rakamımız 55 milyar dolara ulaşarak bir çeyrekte yapılan en büyük ihracat rakamı olmuştur. 2021 yılının ilk 6 ayındaki ihracatımız ise 105 milyar dolara yükselerek tüm zamanların 6 aylık rekorunu kırmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

İlimizin Haziran ayı ihracat rakamlarını da değerlendiren Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, Haziran ayı ihracatının 255 milyon dolar olarak gerçekleştiğini ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde 50’lik bir artış yaşandığını belirtip, Haziran ayı rakamlarıyla üç ayrı rekoru birden kıran sanayicileri tebrik ederek “Ülkemizi el birliği ile kalkındıracağız. Omuz omuza yürüyeceğiz ve tüm enerjimizi üretime vererek çok daha güçlü bir ülke olmak için daha fazla çalışacağız. İnşallah önümüzdeki aylarda rekorlar kırmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.