OSB´DE
25 MİLYON TL´LİK İMZA
Tarih: 21.12.2018 15:48:34/ 634okunma / 0yorum

Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi´nde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Güdümlü Projesi desteği ile inşaat çalışmaları devam eden Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi yapım işine ait birinci etap 18 bin metrekare kapalı alana ilaveten 12 bin metrekare ikinci etap fuar holü inşaatı ve çevre düzenlemesini yapacak olan yüklenici firma ile Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Kayseri 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü´nde Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi İkinci Hol İmza Töreni´nde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, yol haritasını çok güzel şekilde tamamladıklarını söyleyerek emeği geçen herkese şükranlarını sunarak gelişmeleri şöyle özetledi; "Yönetimimiz göreve gelmeden ‘Fuar konusu bizim için namus meselesidir´ demiştik. Yönetimimiz göreve gelir gelmez fuar için çalışmaya başladı, arsamızı belirledik. Yapılan görüşmeler sonucunda ORAN´ın fizibilite ile Kayseri OSB´ye fuar ihtiyacının zaruri olduğu tespit edildi. Birinci işin kendi imkanlarımızla inşaatına başlamıştık, daha sonra dedik ki ‘Devletimizden destek isteyeceğiz´. ORAN Kalkınma Ajansımıza talebimizi ilettik, Kalkınma ajansı da talebimizi Kalkınma Bakanlığı´na iletti. Kalkınma Bakanlığı projemizin yeterliliğini ve destek verilmesinin uygun olduğu kanaati hasıl oldu. Bir yol haritasına uymak durumundasınız, biz de o yol haritasını çok güzel bir şekilde tamamladık. Kendi yönetim kurulum ve değerli OSB müdürlüğündeki müdürlerime ayrıca da ORAN Kalkınma Ajansı´ndaki emeği geçen tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz"

Sözlerinin  devamında Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi´nde en az 8 fuar organizasyonu yapacaklarını ve bu organizasyonlarda 1 buçuk milyon civarında ziyaretçinin kente gelmesine vesile olacaklarını kaydeden Başkan Nursaçan; "Kayseri, İç Anadolu´nun güzide üretim merkezlerinin bir tanesini oluşturmakta. İnanıyoruz ki burada en az 8 adet fuar organizasyonu yapacağız. Bu organizasyonlarda Allah izin verirse 1 buçuk milyon civarında ziyaretçiyi şehrimize gelmesine, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi´nde üretilen ürünlerinin dünya pazarlarında hak ettiği bulmasına vesile olacak" ifadelerini kullandı.

İhaleyi kazanan yüklenici firma Önsöz Turizm ve Müşavirlik İnşaat Taahhüt A.Ş. Başkanı Metin Kaya ise en iyi şekilde sonuca gideceklerini ifade ederek; "İnşallah sizlere layık olacağız. Allah´ın izniyle kimsenin kuşkusu olmasın buraya başladığımızda en kısa zamanda bitireceğimizi taahhüt ediyorum. En iyi şekilde inşallah sonuca gideriz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler:
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
18 Mart 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL