OTOMATİK KONTROL TÜRK MİLLİ KOMİTESİ
ULUSAL TOPLANTISI
Tarih: 14.9.2018 17:31:28/ 1238okunma / 0yorum

AGÜ´de Yapılan Toplantıda Kontrol Teorisi, Robotik Sistemler, İnsansız Araçlar, Deniz Araçları Gibi Kontrol Uygulamaları, Enerji Sitemleri ve Daha Bir Çok  Konuda Bildiriler Sunuldu

Abdullah Gül Üniversitesi´nde (AGÜ) yapılan Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi Ulusal Toplantısı ‘da (TOK 2018) kontrol teorisinden otomasyon sistemlerine, ulaşım teknolojilerinden enerji sistemleri, robotik sistemler, insansız araçlar, deniz araçları gibi kontrol uygulamalarına kadar birçok konuda bildiriler sunuldu.

Kontrol alanında çalışan herkesi buluşturmak amacıyla her yıl düzenlenen TOK´2018 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, AGÜ ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) işbirliği ile Sümer Kampüsü´nde Büyükambar Toplantı salonu ile bazı dersliklerde çeşitli oturumlar halinde eşzamanlı olarak gerçekleştirildi.

Çok sayıda araştırmacının katıldığı toplantıda, 1958 yılı mayıs ayında kurulan Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi´nin kuruluşunun 60. yılı da kutlandı.

Kontrol alanında üniversite-sanayi işbirliğini arttırmak ve genç akademisyenlerin katılımını teşvik etmenin amaçlandığı toplantı, Kayseri Sanayi Odasının da desteği ve bazı firmaların sponsorluğuyla düzenlendi.

Toplantı, TOK2018 Düzenleme Kurulu Eş Başkanları Abdullah Gül Üniversitesi´nden Prof. Dr. Faruk Keçeci ve İstanbul Teknik Üniversitesi´nden Prof. Dr. Şeniz Ertuğrul  tarafından organize edildi.

Kontrol teorisi, kontrol çeşitleri, otomasyon sistemleri, ulaşım teknolojileri, enerji sistemleri, robotik sistemler, insansız araçlar, deniz araçları gibi kontrol uygulamalarının ele alındığı toplantıda, sistem dinamiği, modelleme ve analizi, süreç kontrolü,  evrimsel algoritmalarla modelleme, kontrol ve optimizasyon konuları da bildiri konuları arasında yer aldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, hayatımızda özellikle yeni dünya da yeniden şekillenen dünya da dijital ve akıllı sistemlerle dolu bir dünyada, bu toplantıya katılan değerli araştırmacıların, bilim insanlarının ve uygulayıcıların yapacağı çalışmaların toplumumuza sanayi ve teknolojiye büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu şöyle konuştu: “Üreten ama yalnızca hizmet ve  ürün üreten değil aynı zamanda teknoloji üreten know-how üretmemiz lazım. O yüzden biz bilim insanlarına hepimize büyük görevler düşüyor  şartlar ne olursa olsun iş birliğini ortak çalışma ortamlarını en iyi şekilde kullanıp kaynaklarımızı bir araya getirerek bu faaliyetleri yenilikçi faaliyetleri, bilimsel çalışmaları sürdürmemiz gerek.”

Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi (TOK) Başkanı Prof. Dr. İbrahim Eksin ise konuşmasında, otomatik kontrol teknolojisinin kullanıldığı alanlar hakkında bilgiler vererek, biyolojiden uçuş sistemlerine kadar her alanda uygulandığını ifade etti.

TOK2018 Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Abdullah Gül Üniversitesi´nden Prof. Dr. Faruk Keçeci de konuşmasında  toplantının amacı ve konuları hakkında bilgiler verdi.

TOK2018 Düzenleme Kurulu Eş Başkanı İstanbul Teknik Üniversitesi´nden Prof. Dr. Şeniz Ertuğrul ise toplantıda kontrol alanında çalışan herkesi buluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Üç gün süren toplantı, açılış konuşmalarını ardından, çeşitli oturumlar halinde devam etti.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

BU DA ‘HELİKOPS´
BU DA ‘HELİKOPS´
ÖĞRENCİLER İÇİN GERÇEĞİNİ ARATMAYAN HELİKOPTER TASARLADI
AVRUPA İŞLETMELER AĞI KONSORSİYUM TOPLANTISI
AVRUPA İŞLETMELER AĞI KONSORSİYUM TOPLANTISI
ERCİYES TEKNOPARK´TA
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BİLİM MÜZESİ´NDE
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BİLİM MÜZESİ´NDE
“BİLİMİN IŞIĞINDA YETİŞEN, AYDINLIK BİR GELECEK”
ENERJİ KONUSUNDA ÇALIŞAN BİLİM İNSANLARI
ENERJİ KONUSUNDA ÇALIŞAN BİLİM İNSANLARI
TÜRKİYE´NİN ÖNDERLİĞİNDE BİR ARAYA GELİYOR
"GÜNEŞTE 2023 HEDEFİ 15 GİGAVAT"
"GÜNEŞTE 2023 HEDEFİ 15 GİGAVAT"
GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan:"Güneş enerjisinde toplamda 5 gigavatlık bir yatırım söz konusu. Hedefimiz, 2023 yılında 15 gigavatlara ulaşmak"
AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ÖZDÜR´E TÜBA´DAN ÖDÜL
AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ÖZDÜR´E TÜBA´DAN ÖDÜL
ÜSTÜN BAŞARILI BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ´NE LAYIK GÖRÜLDÜ
KAYSERİ TİCARET ODASI,
KAYSERİ TİCARET ODASI,
KALİTE DENETİMİNİ BAŞARI İLE GEÇTİ
KAYSERİ OSB
KAYSERİ OSB
GÜNEŞE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR
TEKNOLOJİ TABANLI GİRİŞİMLERE İLGİ DUYAN YATIRIMCILAR
TEKNOLOJİ TABANLI GİRİŞİMLERE İLGİ DUYAN YATIRIMCILAR
ERCİYES TEKNOPARK´TA BULUŞTU
ERCİYES TEKNOPARK FİRMALARI
ERCİYES TEKNOPARK FİRMALARI
TAİ TESİSLERİNİ GEZDİ
ÖĞRENCİLERDEN ASKERLER İÇİN MUHTEŞEM BULUŞ
ÖĞRENCİLERDEN ASKERLER İÇİN MUHTEŞEM BULUŞ
ÖĞRENCİLER, GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ İLE BOMBA İMHA ARACI ÜRETTİ
YAZILIM SEKTÖRÜ
YAZILIM SEKTÖRÜ
ERCİYES TEKNOPARK´TA MASAYA YATIRILDI
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“AR-GE MERKEZLERİ´NİN SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR”
ERCİYES TEKNOPARK
ERCİYES TEKNOPARK
ANADOLU´NUN YÜKSEK TEKNOLOJİLERİNİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURDU…
MEYVELER YERLİ GÜNEŞ KREMİYLE KORUNACAK
MEYVELER YERLİ GÜNEŞ KREMİYLE KORUNACAK
Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerince, meyvelerde güneş yanıklarının önüne geçilebilmesi için geliştirilen güneş kremi, ürün verimi ve kalitesini artırıyor
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL